U kojoj biste zemlji voleli da zivite i u koje vreme?!?

Nefela

Zainteresovan član
Poruka
160
Mene, jos od malena, jako,jako privlace istocnjacke zemlje, bas su mi simpaticne, kad sam bila u Turskoj, isla sam na kurs trbusnog plesa i rekli su mi da nikad nisu videli takav pocetnicki talenat, kao da ga igram 30 godina:)Ko zna ,mozda sam u proslom zivotu bila trbusna plesacica:))Sto se tice zemalja,jako mi je drag Maroko, ne znam zasto.Volela bih da zivim (da SAM zivela) u Francuskoj u baroknom periodu, u doba onih lepih haljina (znate onih,gore jako uskih,pa dole jako sirokih:),kisobrancica itd...A vi??
 
pa....volela bih da sam zivela u starom egiptu i bila Ramzesova zena umesto Nefertari...ili da sam bila boginja Izis :wink: volela bih da sam zivela sa starim celtima na ovo prostoru znate-tad bi morala da verujem u magiju i ljubav...ne bi mi nista drugo preostajalo...
i volela bih da sam zivela za vreme renesanse...tada su svi mislili...i biti obrazovan je bilo nesto dobro...kao i vreme romantizma u evropi...ni anticka grcka ne bi bila losa...kao ni Rim-sta bi mi falilo uz Aleksandra Makedonskog...
u svakom slucaju, ima dosta mesta
 
To sto vi znate o tim zemljama je nista, kao i to reci da bi voleo da zivis u nekoj zemlji na osnovu onog sto si video/la na letovanju ili gde.. tad se vide samo one dobre strane, zezanje, provodi ovo ono.. ali kako je zaista ziveti u toj zemlji, skolovati se i raditi, e to je vec druga prica.. ja sam preko grane nesto jache od tri i po dine i iskreno nigde nije kao u srbiji.. ovde je sistem skroz drugaciji, ljudi nisu druzeljubivi kao kod ans, nema tih izlazaka, zezanja kao dole, sve je totalno ono nasuprot onom na sto sam dole navikao.. jednostavno nije to to, tako da te dozivljaje sa letovanja zaboravite, jer ziveti u jednoj zemlji nije isto kao doci u nju na letovanje na nedelju dve ili tri koliko vec, kao i sto nije isto onome sto se na TVu vidi, ili cuje iz nekih prica.. Dok ne osetis taj sistem, i okruzenje na svojoj kozi, nista ne znas..

I da zamolio bih unapred ove sto planiraju da napisu, posao, bolje plate ovo ono, buducnost i ta sra*nja, neka zaobidju to jer nigde nije zlatno.. svugde u svetu vlada nezaposlenost, pa tako i ovde u svedskoj.. standradi je*bu keve, porezi te satrse, uzmu ti 34% plate, cene ubijaju.. i onda kao uzivanje, ma do jaja.. a i siguran sam da vecina sto piskara o tim zeljama i zemljama je obezbedjena dobro i nema ni dole los zivot tako da neka se te price zaobidju, pogotovo kad cujem letovanja po turskoj ovo ono.. ma blah..
 
Ernesto_Che:
pa....volela bih da sam zivela u starom egiptu i bila Ramzesova zena umesto Nefertari...ili da sam bila boginja Izis :wink: volela bih da sam zivela sa starim celtima na ovo prostoru znate-tad bi morala da verujem u magiju i ljubav...ne bi mi nista drugo preostajalo...
i volela bih da sam zivela za vreme renesanse...tada su svi mislili...i biti obrazovan je bilo nesto dobro...kao i vreme romantizma u evropi...ni anticka grcka ne bi bila losa...kao ni Rim-sta bi mi falilo uz Aleksandra Makedonskog...
u svakom slucaju, ima dosta mesta
dobar izbor za period... a kraljica se zove Nefertiti, a ne nefertari... :wink:
 
DJ_MaRe:
Ernesto_Che:
pa....volela bih da sam zivela u starom egiptu i bila Ramzesova zena umesto Nefertari...ili da sam bila boginja Izis :wink: volela bih da sam zivela sa starim celtima na ovo prostoru znate-tad bi morala da verujem u magiju i ljubav...ne bi mi nista drugo preostajalo...
i volela bih da sam zivela za vreme renesanse...tada su svi mislili...i biti obrazovan je bilo nesto dobro...kao i vreme romantizma u evropi...ni anticka grcka ne bi bila losa...kao ni Rim-sta bi mi falilo uz Aleksandra Makedonskog...
u svakom slucaju, ima dosta mesta
dobar izbor za period... a kraljica se zove Nefertiti, a ne nefertari... :wink:

Ne,Ernesto_Che je pravilno napisala,zena Ramzesa II se zvala Nefertari.
Nefertiti nije mogla da mu bude zena jer nisu ziveli u istom vremenskom periodu.
Nemoj da se ljutis,ali ja oboooozavam stari Egipat i nisam mogla da se suzdrzim...
 
Tipkaros:
Grcka, doba Perikla!

@Ernesto_Che:
Sta Aleksandar Makedonski trazi u Rimu?

oh BOZE! jel sam to NAPISALA??? :oops: jbt, ja nisam NORMALNA, blamiram se ovde pred nepoznatim ljudima... :oops: joooj....
a zena ramzesova se zove nefertari, nefertiti je potpuno drugo prica, ona je zena onog lika koga ne znam kako se kaze na srpskom koji je potpuno napravio revoluciju u veri starog egipta i zato bio izbrisan iz kasnijih spiskova kraljeva :wink: ako se ne varam...
 
The Last Unicorn:
Ernesto_Che:
pa....volela bih da sam zivela u starom egiptu i bila Ramzesova zena umesto Nefertari...

OH MY GOD!!!!
NE MOGU DA VERUJEM!!!!! :shock: :shock:
TO JE I MOJA ZELJA......STA BI SVE DALA DA SAM NA NJENOM MESTU!!
MISLILA SAM DA SAM JA JEDINA KOJA IMA TU NEOBICNU,ALI TAKO DIVNU ZELJU!

eto vidis....nikad se ne zna sta sve ovaj svet krije... :wink:
 

Back
Top