Шта након факултета?

Nemoj da ocekujes previse, jer pocinjes od nule, e tu se mnogi razocaraju, jer svi ocekuju odmah direktorsku fotelju.

Na trecoj sam godini faxa, sto znaci da nemam jos puno. A o toj neizvjesnosti sad ne razmisljam, jer prvo skoci pa reci hop. Prvo da diplomiram pa onda cemo lako za sve ostalo.
 
Ko nema neku lepu vezicu najverovatnije ce mu biti veselo.

Kontam da ce i kod mene biti neko opstenarodno veselje po tom pitanju. Ne znam gde ste vi sto se tice studiranja, ali nas, koje kaci kao ova Bolonja, su tako lepo belosvetski nasankali da je to brukica :dash::dash::dash: Postadose nam fakulteti jos jadniji tako da mislim da ce vecina ljudi tesko moci adekvatno naplatiti svo to mucenje sa debilskim idejama nekih glavonja sa diplomom za kosenje livade pod debelim snegom:thumbdown:

I zato...da mogu, najradije bih otisla na Dzamajku, cuvala neke biljke-zivotinjke i uzivala u zivotu:mrgreen:
 
E, bude konkurs i vi konkurisete.
I onda prime nekoga preko veze umesto vas.

Ili lepo ides od poslodavca do poslodavca, vremenom naucis da im prilazis i kako da se postavljas, i posle ide lakse.

Ili eventualno odes u job klub, dzmijes te dve nedelje tamo, ne naucis nista i opet trazis posao.
 
Како сте се осећали у том периоду свога живота? Јесте ли знали шта вам је чинити?
Ако вам то тек предстоји, прибојавате ли се неизвесности...? :sad2:

prvo - zavisi da li si isla na pravi faks ili na neki od 'kurseva'.

faks treba da te nauci da ucis i da mislis. kada se zaposlis - naucis 'posao'.

naravno da je bilo neizvesnosti (kod svakog ko nema rodjaka sa 'firmom' ili 'kombinacijom' to je tako).
ja sam se zaposlio pri kraju faksa pa nisam imao lufta nakon diplomiranja.
dok sam studirao drzao sam privatne casove - dakle klasicna studentska situacija osim sto sam imao srecu da zivim u bgd-u pa nisam morao sa kirijom da se zezam.

ako te je faks naucio da ucis i mislis snaci ces se i na poslu.

nikad ne zaboravi:
1) google je tvoj najbolji drug.
2) CV je tvoja licna karta, mnogi ovu stavku neozbiljno shvataju - u pocetku neces imati nesto znacajno da napises ali procitaj pod 3
3) u pocetku nije najprimarnija plata vec sticanje iskustva u struci i punjenje CV-a

stavki ima previse da bi se sve navele :)

ne obracaj paznju na one koji omalovazavaju studiranje (pa makar to bio i privatni kurs) - ti mozes da se zaposlis i na radnom mestu za koje nije potrebna VSS - oni bez diplome ne mogu da se nadaju mestu za koje se VSS trazi.

nazalost, nisu sve struke popularne kod nas...

jos jednom, bolje je i raditi za manji kes i uciti nego blejati ispred TV-a i jadikovati.
 
Jedan moj poznanik, inače poznat u kraju pod nadimkom večiti student, mi je skoro uputio neke korisne savete:
"Na faksu si, super, uvališ se još malo kevi i ćaletu, šta te briga." :eek:
Ako se budem vodio ovakvim stvarima doći ću do nekog doktorata najverovatnije. :D
Takav je jedan pacijent prišao meni i jednom mom drugu dok smo sedeli napole na prvi dan srednje škole:roll:
 

Back
Top