Josipović obišao Jasenovac

_Krang_

Domaćin
Poruka
3.752
Prvi put u svom predsedničkom mandatu hrvatski predsednik Ivo Josipović obišao Jasenovac, položio venac kod spomenika kameni cvet itd itd

"Mislim da je najvažnije to da ovaj spomenički centar kod svakoga probudi osjećaj sućuti prema žrtvama i osjećaj zgražavanja prema zločinu i želju da se takvo što više nikad ne ponovi.", reče Josipović.

]http://www.hrt.hr/?id=enz&tx_ttnews[cat]=119

Prilog počinje od 19:12 na priloženom snimku. Traje ono...par sekundi, no dobro.

Još jedna diplomatska pobeda dragog nam Borisa :mrgreen:

kornblumbihjeugljenceli.jpg
 
Poslednja izmena:
citam postove... i setih se one vase poslovice koja ce vam doci glave, uslovno receno.
samo sloga srbina spasava.
znate li zasto??/ zato sto god da neko uradi, vi nikada necete biti zadovoljni, i uvek cete videti u tome neku zaveru, omalovazavati gest, odbiti ispruzenu ruku, pljunuti na ponudi za moguce priajteljstvo. kakve veze ima psolovica sa navedenim, pa ima utoliko sto poslovica jasno kaze da se nikada neceste sloziti ni medju sobom, a kamoli sa nekim sa strane
 
citam postove... i setih se one vase poslovice koja ce vam doci glave, uslovno receno.
samo sloga srbina spasava.
znate li zasto??/ zato sto god da neko uradi, vi nikada necete biti zadovoljni, i uvek cete videti u tome neku zaveru, omalovazavati gest, odbiti ispruzenu ruku, pljunuti na ponudi za moguce priajteljstvo. kakve veze ima psolovica sa navedenim, pa ima utoliko sto poslovica jasno kaze da se nikada neceste sloziti ni medju sobom, a kamoli sa nekim sa strane
Нормално да нећемо бити задовољни чим се наши политичари друже са Хрватима.:)

Vojvoda Misic o Hrvatima.Kralj Aleksandar UJEDINITELJ poslao je vojvodu Misica u Hrvatsku posle ujedinjenja 1918. da sazna raspolozenje Hrvata o novoj drzavi. Vojvoda Misic je izneo sledece utiske: "Iz svega sto sam cuo i video ja sam duboko zazalio sto smo se mi na silu Boga obmanjivali nekakvom idejom bratstva i zajednice. To je svet za sebe, ma sa kakvim predlogom da se pojavis stvar je propala. Nista se nece moci uciniti.To nisu ljudi na ciju se rec mozes osloniti.Ja sam nacisto: potpuno se otcepiti od njih,dati im drzavu, nezavisnu, samoupravnu pa nek lome glavu kako znaju.Na primedbu Aleksandra da bi to Hrvate gurnulo u narucje Talijana Misic odgovara: Neka im je sa srecom.Neka se oni Hrvatima usrece.Ja sam duboko uveren da se mi njima necemo usreciti. To su ljudi svi odreda prozirni, nezajazljivi i u tolikoj meri lazni i dvolicni da sumnjam da na kugli zemaljskoj ima vecih podlaca, prevaranata i samozivih ljudi. Ne zaboravite Visocanstvo moje reci. Ako ovako ne postupite siguran sam da cete se ljuto kajati." Hrvati nisu dozvolili UJEDITILJU da se kaje, ubijen je 1934. a Srbima je ostalo ne da se kaju vec jos uvek da ispastaju Aleksandrovu tvorevinu. Clanak "Vojvoda Misic o Hrvatima" je iz knjige "Velikani Srbije 1914-1918" Mr Adama Stosica, str.546-547.
 
Poslednja izmena:
citam postove... i setih se one vase poslovice koja ce vam doci glave, uslovno receno.
samo sloga srbina spasava.
znate li zasto??/ zato sto god da neko uradi, vi nikada necete biti zadovoljni, i uvek cete videti u tome neku zaveru, omalovazavati gest, odbiti ispruzenu ruku, pljunuti na ponudi za moguce priajteljstvo. kakve veze ima psolovica sa navedenim, pa ima utoliko sto poslovica jasno kaze da se nikada neceste sloziti ni medju sobom, a kamoli sa nekim sa strane

zapravo ono što je najgore je da Srbi to znaju ...ali smo tako neki mazohistički narod izgleda ...
 

Back
Top