lazi i prevare auto placeva

popkeeee

Aktivan član
Poruka
1.697
dali vam se ikad desilo da vas dileri zavrnu?npr lazna kilometraza,dodavana oprema,prekucavani brojevi....itd..
npr moji kad su kupovali auto gledali su sto komforniji a bolji i noviji do 10.000...i kupismo renault scenic...ali!
na kraju se ispostavilo da je petljano nesto oko "fabrickog" gasa neposredno pre kupovine.to je pokazano na dijagnostici a i u praxi jer je menjanje neke pumpe kostalo 20.000.Neki delovi su zamenjivani turskim nekvalitetnim...itd...
ali evo slika gde sam ja provalio da se lik za*ebo ili sam pogresio...nzm vi odlucite :)
aj ubacite i vi neke price ili slike ili nesto :)
 

Prilozi

  • laz.jpg
    laz.jpg
    50,3 KB · Pregleda: 158
dali vam se ikad desilo da vas dileri zavrnu?npr lazna kilometraza,dodavana oprema,prekucavani brojevi....itd..
npr moji kad su kupovali auto gledali su sto komforniji a bolji i noviji do 10.000...i kupismo renault scenic...ali!
na kraju se ispostavilo da je petljano nesto oko "fabrickog" gasa neposredno pre kupovine.to je pokazano na dijagnostici a i u praxi jer je menjanje neke pumpe kostalo 20.000.Neki delovi su zamenjivani turskim nekvalitetnim...itd...
ali evo slika gde sam ja provalio da se lik za*ebo ili sam pogresio...nzm vi odlucite :)
aj ubacite i vi neke price ili slike ili nesto :)

Da prevara ima to se zna ali zato treba dobro otvoriti oci jer znas da postoji mogucnost prevare.A taj na Golfu mozda i nije prevarant nego nije stigao da vrati pravu kilometrazu na satu koju je pre granice digao da bi imao umanjenje carine od 20%. Pa posto ga je tek izvezao iz carine i perionice a sajdzija otisao na burek,ostala povecana kilometraza.:per:
Ma svi to rade ali bitno je ko ce koga vise da zahebe.:) Moj bivsi gazda je napravio pecate od servisa i posto dosta kola iz Italije dolazi sa praznim servisnim knjizicama,covek lepo ispecatira onako kako njemu odgovara i ti spokojno gledas u originalnu servisnu knjizicu.:hahaha: Zato ponekad treba pogledati i u auto a ne samo u to parce papira koji u zadnje vreme svi traze a kad im pokazem da je prazna to ih odbije a auto ni da pogledaju iako je zaista u lepom stanju koje moze i servis da potvrdi.Papci.
 
Kad si zadnji put bio preko pa da to mozes da kazes? Uopste kad si zadnji put kupio preko auto pa da mozes to da kazes? To sto pricas su ciste gluposti zavidnih ljudi a nadam se da ti ne spadas u doticne.



Godinamaaa...zivim preko,i sada.I znam sta pricam,vidim i slusam svakoga dana.
Dule,svidjau mi se tvoji rezoni,ako budem kupovao polovni auto u Srbiji,kupicu kod tebe.Ne salim se.
Ali,na zapadu,kad hoce neko da te uvredi,kaze da si k`o trgovac polovnim automobilima.:))
Nisam ja izmislio,ali se slazem.Naravno,nisu svi takvi,ali...
 
Poslednja izmena:
Godinamaaa...zivim preko,i sada.I znam sta pricam,vidim i slusam svakoga dana.
Dule,svidjau mi se tvoji rezoni,ako budem kupovao polovni auto u Srbiji,kupicu kod tebe.Ne salim se.
Ali,na zapadu,kad hoce neko da te uvredi,kaze da si k`o trgovac polovnim automobilima.:))
Nisam ja izmislio,ali se slazem.Naravno,nisu svi takvi,ali...

Pa ako zivis preko onda znas da tamo prevara ima jako malo i da su duzni da ti kazu mane auta.Ne daj Boze da se preko slupas sa tim autom kog si kupio jer ce da odgovara prodavac zbog toga.Jel tako? E sad ima u Italiji tih placeva sa krsevima na koji ni ne mozes da udjes da kupis auto jer se prodaja vrsi putem interneta.Takva kola ni u Italiji ne smeju da se prodaju a nasi ih kupuju jer je povoljna cifra.Ima takvih kola i u ostalim zemljama ali ih ne drze izvorni gradjani tih drzava nego dodjosi. Uostalom ako je neko zasluzio da ga pljuju i neka ga pljuju! Ja jos uvek ne spadam medju takve i moji kupci mi se ponekad jave da kazu da su zadovoljni i salju mi ljude na preporuku.To je dokaz da ima i postenih trgovaca.
 
Trgovce polovnim automobilim na zapadu smatraju lesinarima i prevarantima.Ne kazem da je kod nas tako,ali u celom sveru jeste.:))

Kad si zadnji put bio preko pa da to mozes da kazes? Uopste kad si zadnji put kupio preko auto pa da mozes to da kazes? To sto pricas su ciste gluposti zavidnih ljudi a nadam se da ti ne spadas u doticne.

Mogu ja da ti kazem da je to tacno sta kaze Mirko.
Osim dela gde kaze da kod nas nije tako.
I nema mesta zavidnosti.

Nekada su bili kocijasi, danas su taksisti. Nema razlike.
Nekada su se zvali nakupci, danas prodavci polovnih vozila. Ista kategorija.

Oduvek, svuda i u celom svetu je isto. Primerno dobri pojedinci su izuzetak.


S druge strane, ne treba nam viza za EU, ako ne avion, voz nije skup... svako moze da ode i kupi sta mu je drago od privatnog prodavca (mnogo lakse provalis mutljavinu). Ko nece da se onodi sa svim time i treba da legne na rudu nakpaca automobila koji sve odradi za tebe.
 
Mogu ja da ti kazem da je to tacno sta kaze Mirko.
Osim dela gde kaze da kod nas nije tako.
I nema mesta zavidnosti.

Nekada su bili kocijasi, danas su taksisti. Nema razlike.
Nekada su se zvali nakupci, danas prodavci polovnih vozila. Ista kategorija.

Oduvek, svuda i u celom svetu je isto. Primerno dobri pojedinci su izuzetak.


S druge strane, ne treba nam viza za EU, ako ne avion, voz nije skup... svako moze da ode i kupi sta mu je drago od privatnog prodavca (mnogo lakse provalis mutljavinu). Ko nece da se onodi sa svim time i treba da legne na rudu nakpaca automobila koji sve odradi za tebe.

da ali mnogi ljudi ne znaju sta sve treba da rade da bi mogli da ga uvezu...tako da ti moras izdvojiti 100e coveku to da ti uradi iako ides i ti i jos da mu placas smestaj hranu...pa sebi benzin...nije to tako jednostavno ni naivno...
ali gledao ja neki dokumentarac...sva polovna vozila iz nemacke u katastrofalnom stanju se izvezu u delovima pa se sklapaju negde u nekoj levoj zemlji pa se uvoze kod nas i tako tim budjavim zemljama...poprave se,zavare se i to je to...strasno!
 
Kakvom coveku bre da dajes 100EUR i placas hranu?
Nema svabova koji ne zna engleski, nema srbina koji se ne kune da prica engleski bolje od njih samih.

Srbi su lenj narod, vise vole da plate 1000EUR nekome da za njih kupi auto, vrati mu kilometrazu, uveze ga u SRB i progura kroz carinu nego da za iste pare sve to sami odrade i kupe auto kojem se zna istorija i u isto vreme vide malo sveta...
 
Kakvom coveku bre da dajes 100EUR i placas hranu?
Nema svabova koji ne zna engleski, nema srbina koji se ne kune da prica engleski bolje od njih samih.

Srbi su lenj narod, vise vole da plate 1000EUR nekome da za njih kupi auto, vrati mu kilometrazu, uveze ga u SRB i progura kroz carinu nego da za iste pare sve to sami odrade i kupe auto kojem se zna istorija i u isto vreme vide malo sveta...


Potpuno tacno!
 
Kakvom coveku bre da dajes 100EUR i placas hranu?
Nema svabova koji ne zna engleski, nema srbina koji se ne kune da prica engleski bolje od njih samih.

Srbi su lenj narod, vise vole da plate 1000EUR nekome da za njih kupi auto, vrati mu kilometrazu, uveze ga u SRB i progura kroz carinu nego da za iste pare sve to sami odrade i kupe auto kojem se zna istorija i u isto vreme vide malo sveta...

Nekad bilo i to na skupljim automobilima.Sad je to 200-400 Eura i to na misice. Nemojte da i dalje mislite da se u tom poslu zaradjuju hiljade eura po autu jer to nije istina.Sad se samo prezivljava jer kako bi se svako od vas osecao da ulozi 8000 eura a zaradi 300.Bedno zar ne? E tako se danas zaradjuje a mozete da pricate sta hocete.Uostalom sa poznavanjem kroz godine prodaje upoznas se i sa cakama oko uvoza pa dobijes i nizu carinu koju obican covek moze da izgura ali uz mnogo peripetija tako da onih par stoja je nista za kompletno masiranje.:neutral:
 
Ma jadni su nakupci atomobila... jedva prezivljavaju sa 300EUR zarade po automobilu...
:mrgreen:
Ja ti garantujem da je zarada minimum 10% na maloprodajnu cenu uvezenih pristojnih stranaca.
Na jeftinijim autima i vise jer su pristupacni pa im je potraznja/cena po jedinici vrednosti veca.
 
Dule...treba uloziti 150 000e,prodavati mesecno 10 automobila sa profitom od 5%.Izuzetan profit bez rizika,uvek imas ili pare u dzepu ili vozilo na placu.Ako ne mozes da prodas 10 vozila mesecno onda znaci da ne znas posao.Ne moze se zaradjivati 20% po automobilu,to su ekstremni i veoma su retki slucajevi.
 
Kad si zadnji put bio preko pa da to mozes da kazes? Uopste kad si zadnji put kupio preko auto pa da mozes to da kazes? To sto pricas su ciste gluposti zavidnih ljudi a nadam se da ti ne spadas u doticne.

O prevarantima ovde moze da se napise knjiga, ali ima i onih koji nisu. Ako cemo sa foruma, dakle virtuale, onda za jednog mogu da kazem da je prevarant, a za jednog manje znanog, da nije.
 
Dule...treba uloziti 150 000e,prodavati mesecno 10 automobila sa profitom od 5%.Izuzetan profit bez rizika,uvek imas ili pare u dzepu ili vozilo na placu.Ako ne mozes da prodas 10 vozila mesecno onda znaci da ne znas posao.Ne moze se zaradjivati 20% po automobilu,to su ekstremni i veoma su retki slucajevi.

Pa ljudi moji ja se bavim ovim poslom i znam o cemu pricam! Nesposobnog trgovaca nema ako da dobru cenu za auto a da bi ga prodao onda zaradjuje tih 200-400 eura po autu. Sve sto je malo skuplje ne ide bez obzira sto je auto extra-jednostavno danas kupuju oni koji imaju i hoce da iskoriste situaciju i da kupe jeftino ili ga nece kupiti. Pa i ja sam pre par godina imao udarce od 1000 i vise ali sad to zaista nije tako.Svratio sam pre neki dan na autoplac gde sam radio skoro 5 g. i prodali su 206 sa 180 eura minusa.A taj plac je jedan od jacih u NS. I sad vi pricate o minimum 10% zarade.Toga vise nema ili ima u nekim izuzetnim slucajevima.Covek ima mesecno troskove oko 2000 eura za plac,dve plate,doprinose itd. a samo za to treba da se proda 4-6 auta i tek onda dolazi zarada a proda ukupno oko 10 auta mesecno. Pa i muzicari su nekad zaradjivali necijih 10 plata mesecno a sad su spali na 200-300 eura.Ista je prica i sa trgovcima automobilima.Moze da se zivi i ustedi ali ako se ne rasipas i ulazes.Mogu ovako do sutra.
 
Pa ljudi moji ja se bavim ovim poslom i znam o cemu pricam! Nesposobnog trgovaca nema ako da dobru cenu za auto a da bi ga prodao onda zaradjuje tih 200-400 eura po autu. Sve sto je malo skuplje ne ide bez obzira sto je auto extra-jednostavno danas kupuju oni koji imaju i hoce da iskoriste situaciju i da kupe jeftino ili ga nece kupiti. Pa i ja sam pre par godina imao udarce od 1000 i vise ali sad to zaista nije tako.Svratio sam pre neki dan na autoplac gde sam radio skoro 5 g. i prodali su 206 sa 180 eura minusa.A taj plac je jedan od jacih u NS. I sad vi pricate o minimum 10% zarade.Toga vise nema ili ima u nekim izuzetnim slucajevima.Covek ima mesecno troskove oko 2000 eura za plac,dve plate,doprinose itd. a samo za to treba da se proda 4-6 auta i tek onda dolazi zarada a proda ukupno oko 10 auta mesecno. Pa i muzicari su nekad zaradjivali necijih 10 plata mesecno a sad su spali na 200-300 eura.Ista je prica i sa trgovcima automobilima.Moze da se zivi i ustedi ali ako se ne rasipas i ulazes.Mogu ovako do sutra.


Sve jasno,kriza je svuda.Ustvari nije kriza,to je normalno stanje.Robe ima koliko hoces ali kesa nigde,hiperprodukcija robe,sveti se velika produktivnost.Ali to je druga prica,nije tema.
 
ma hajde ljudi gde je trgovina tu je i parola ko koga zaj..e pogotovo kad su u pitanju polovna vozila... imas oci pa gledas niko te ne tuce po usima da uzimas kola.. i uvek povedite svog auto mehanicara sa sobom i nema prostora za gresku bar ja to tako kontam :per:
 

Back
Top