MJ najbolji sportista svih vremena?

Pele...

Chovek je osvojio 3 titule Svetskog shampiona sa Brazilom, i postigao preko 1000 golova...

Ko pogleda golgeterske uchinke ostalih fudbalera, shvatice o chemu je rech :) Osim toga, Pele nije uvek igrao kao klasichan shpic nego i kao istureni vezista.

Drugi predlog: Vilt Chembrlen

Chovek drzhi sve koshgeterske rekorde i bio je goooooooodinama ispred svog vremena, tako da, ako nekog kosharkasha treba izabrati za best ever, smatram da bi to morao da bude on. :)
 
Za Vilta se slazem, brojke tipa 100 poena na tekmi, 50+poena, 20+ skokova i 10+ blokada u sezoni niko nije ponovio, samo postoji par momenata koji su ipak na Majklovoj strani:

1- Vilt je fizicki bio neuporediv sa igracima tog vremena, daleko vise nego Sekil u svom vrhuncu. Ko je tad imao 220cm i 130kg cistih misica? Takvih i danas nema, covek je bio genetsko cudoviste!

2- Dok je Jordan napredovao iz sezone u sezonu, Vilt je ili stagnirao ili nazadovao! To je bila preporuka trenera, govorili su mu da razigrava saigrace i on je sam izjavio da se kaje sto ih je slusao, ali cinjenice stoje

3- I pored tolike nadmocnosti Vilt je za 15 godina uspeo da osvoji samo 2 sampionske titule, Bill Russel i njegovi Celticsi su ga redovno drali u play-offu. Majkl je uzeo 6 i to sa potpuno razlicitim timovima(samo Pipen ostao). Zna se sta je najvaznije u NBA

4- ovo je sporedno, ali indikativno: Bullsi 1996-97 sa rekordom 72-10 vaze za najbolji tim svih vremena u svim sportovima! Licno kada bi postojala mogucnost da se njihovi timovi iz najboljih dana sretnu, moje bi pare bile na strani Majkla i kompanije

Sledece vazi i za Pelea i za Vilta: igrali su u mnogo slabijoj konkurenciji, prakticno amaterskoj. Danas je sport daleko razvijeniji, konkurencija paklena i daleko je bilo teze dominirati u devedesetima nego tokom 60-tih. Igra napreduje iz dana u dan, 30 godina razlike je mnogo za fer uporedbu.
Da ne bude zabune zao mi je sto nisam gledao takve igracine, ali bar sam proveo mnoge noci znajuci da gledam najveceg i bio zahvalan za svaki trenutak!
 
Pa pazi, ako tako gledash na stvari-da je tada sport bio malo razvijen, onda MJ definitivno jeste najbolji, ali ce zato mozhda za 20 godina neko crnche biti uzdignuto iznad Dzordana zahvaljujuci modernom treniranju i preparatima, iako mozhda nece biti dominantan kao Dzordan...

Argument o titulama stoji, MJ je imao extra mentalitet pobednika, ali ja sam jednostavno mislio na to da je Vilt statistichki bolji. Centar bio naj-asistent sezone, ej :)

Inache, ispravio bih te oko jedne sitnice-Shek je realno fizichki spremniji od Vilta (217 cm, 155 kg :) ).

Meni nije poznato da li postoji centar u NBA kome Shek bezhi manje od 20-30 kg? :)
 
Steta, samo nas dvojica postujemo da sam postavio temu "ko je bolji Zvezda ili Partizan" javila bi se gomila napaljenih. Nema mnogo pravih ljubitelja kosarke...nema veze mozemo da razgovaramo na miru.

Vilt je stvarno bio cudo, nije mi jasno kako je uspevao da uradi toliko stvari na tekmi, ponavljam zao mi je sto neko ne iskopa i pusti neki snimak njegovih utakmica.
Danas ima mnogo mrcina koji Sekilu mogu da pariraju, ali samo dimenzijama. Otkad su se Juing i Olajdzuvon povukli, a Sabonis, Vlade i Robinson omatorili ja ne vidim dobre centre na terenu. Ben Valas je OK, ali fali mu raznovrsnost. Cini mi se da bi (kad bi se kojim cudom vratio) Vilt i danas zario i palio po NBA

Kad smo vec kod statistike, jesi li cuo za Eldzina Bejlora? Citao sam ranije na NBA.com najvece rekorde u istoriji lige i tip se pojavljivao u svakoj kategoriji! Pokusaj da to negde iskopas... ove godine su dali reportazu o njemu na NBA Actionu, igrao je tokom 50-tih i 60-tih i ono je pravi inovator u kosarci, mislim da je unapredio igru za bar 10 godina. Kosevi na drugi obruc, luda dodavanja, poentiranja ispod ruke i slicno, potezi koji bi se i danas nasli na top 10 sezone. Nepravedno zapostavljen!

Za sve ostale, poziv za diskusiju na temu i dalje stoji
 
Nsam chuo, sad cu bash da vidim shta mogu da nadjem o njemu...

Inache, ja kao inovatora dosta poshtujem Oskara Robertsona, prvog choveka koji je krenuo da belezhi tripl-dablove (chak je jedne sezone imao prosek po utakmici neshto tipa 30 poena 12 skokova 11 asistencija, tripl-dabl prosek).

A Ben Valas nema ni 110 kila, pravo je chudo kako uspeva da se nosi sa Shekom :)
 
posto je vec pomenut evo par informacija...Elgin Baylor je bio jedan od najspektakularnijih igraca koji su igrali basket...akrobatski potezi, efektna zakucavanja, preteca Dr. J-a, MJ-a i recimo danas Cartera (iako ovaj izgleda nikad nece dostici nivo takve zvezde)...covek je kroz karijeru, za 14 godina od '58-'72, imao prosek na 846 utakmica 27.4 poena i 13.5 skokova (!) sa visinom od 1,96m (fantasticno, zar ne)...igrao je na poziciji 3, a uskakao je i na 2 i 4...sve sezone je odigrao u Lakers-ima, najpre Minneapolis, a zatim LA...
sto se tice odnosa Jordan-Chamberlain, moje misljenje je da je MJ ipak najveci svih vremena jer je bio sposoban (pored svih ostalih nesumnjivih kvaliteta zbog kojih ga postujem)da iz svojih saigraca izvuce maksimum i nacini ih boljim nego sto jesu i jednostavo bio rodjeni pobednik...pozdrav :)
 
Muad'Dib:
snaja88:
Cujem da je MJ demantovao vest o vracanju u NBA... :?
Stvarno steta, ali ne za njega(on se vec dokazao) nego za nas koji necemo biti u prilici da ga ponovo gledamo, a najvise za mladje koji nisu imali prilike da gledaju "Leteceg". Mislim da tu spadas i ti Jasna :)
Da bas mi je zao sto necu moci :? ...Mada njegovo pravo vreme je bilo u Bullsima, a Vasington nije bio ni prineti. I da se ponovo vrati, ne verujem da bi se sjaj njegove igre vratio iz perioda kad su Bikovi bilo sampioni :?
 
Nije on uopste bio los kada se vratio, sta vise tek tad sam se uverio da je on najveci - igrao je protiv 20 god mladjih igraca koji su svi bili napaljeni da se bas protiv njega dokazu i nisu uspeli. On je te dve sezone imao vise tekmi sa 30+ poena, cak se secam kada je zadnje sezone pred Novu Godinu Filadelfiji utrpao 50 poena! Od toga je samo u prvom poluvremenu ubacio nekih 35-36, dok je drugo iskulirao 8)
 
Za Bubku se ne slazem, skok s motkom ne bih uvrstio u konkurenciju, ima premalu bazu sportista. Koliko ljudi znas koji skacu s motkom, a koliko igraju basket? Bubka je tu stvarno bio najbolji i vrlo je pametno to koristio(obaranje rekorda za po santimetar). Ipak, to je vrlo sporedan sport. Da je sprint na 100, 200 metra pa ajde, ovako...
Na BK su poceli da emituju legendarne NBA tekme (nedeljom u 19:30), to ce mnoge stvari pojasniti
 
Ja sa malim zakasnjenjem, ali nema veze.Moram da te ispravim tj. da kazem svoje misljenje vezano sa motkase jel nije samo bitno koliko imas sportista tj. koliko se ljudi bavi sportom nego i koliko je taj sport komplikovan u svakom smislu i koliko je zahtevan u finansijskom smislu.Sta hocu da kazem da basket pika svaki klinac ispred zgrade bilo gde u svetu, a zamisli da uzme motku pa pocne da skace.
Po meni Jordan zasluzuje tu titulu, ali je dobio Lens Amstrong koji je isto u svom sportu legenda.
Ima dosta sportista koji su u vrhu i koji su legende i za koje je tesko 100% reci on je najboji.
Uzmimo za primer Formena u boxu koji je uzeo titulu sa neznam ni ja koliko godina kad je bio vec deda, a sport je dosta zastupljen u svetu.Mislim nije kao skokovi sa motkom, macevanje ili tako neki manji sport.
 

Back
Top