Austrija

exp_rosenrot

Početnik
Poruka
1
Ima li ovde clanova iz Beca? Ja zivim i radim ovde vec par meseci i imala sam prilike da cujem prituzbe nasih ljudi ovde na Austrijance, ali sama nikada nisam imala neprijatnih iskustava. Cak sam stekla utisak da se i oni trude da nas 'uklope' pre nego iskljuce - pre neki dan sam videla ovaj strip, pogledajte ako stignete, meni je bio zanimljiv :) www.integratia.at

Zanima kakva su vasa iskustva sa zivotom u Austriji i sa Austrijancima?
 
Moja iskustva su takodje fina....ja i zivim sa austrijancem, na faxu su kolege 90% austrijanci i sve je ok.

Mislim da to zavisi i od toga u kakvom se drustvu kreces, cime se bavis...kakav ti je nemacki...dakle, koliko je covek integrisan. Ukoliko se neko ponasa kao bu*ala, onda ce ga tako i tretirati...a znamo kako se ponasa vecina imigranata ovde, nazalost ;)
 
jel zna neko da li se studiranjem u austriji moze steci permanent resident? za nemacku znam da ne moze, za austriju nisam siguran, pa ako neko zna neka napise..

ne, ne moze...jer studirati nije isto sto i ostati negde i ziveti zauvek. Da tako moze, svi bi upisivali studije i tako dobijali papire jer ovde cak i nemas prijemni ispit za fax! Cak neces dobiti ni radnu dozvolu vec samo studentsku vizu na godinu dana koja se svake godine produzuje (gledaju ti uspeh, tj. poene na faxu). Ukoliko nemas odredjene Bolonjske poene a sto znaci da ne ucis, ne daju ti vizu za dalje pa se vracas lepo kuci.

Nakon zavrsetka studija, od tebe se lepo ocekuje da se vratis kuci...nema vise studija pa ni stud. vize...zavrsio si ono zbog cega si dosao u Austriju (studije) i to je kraj. Naravno, ima izuzetaka za vanredno dobre studente ili kadrove koje Austrija nema i jako su trazeni.
 
Poslednja izmena:
Moja iskustva su takodje fina....ja i zivim sa austrijancem, na faxu su kolege 90% austrijanci i sve je ok.

Mislim da to zavisi i od toga u kakvom se drustvu kreces, cime se bavis...kakav ti je nemacki...dakle, koliko je covek integrisan. Ukoliko se neko ponasa kao bu*ala, onda ce ga tako i tretirati...a znamo kako se ponasa vecina imigranata ovde, nazalost ;)

Ovo je ziva istina;)Mada to kakvim se poslom bavis nije presudno,bar ja mislim;)Zivim 7 godina u Austriji,radim najgore poslove ..znaci ciscenje,gradjevina,radio sam u magacinu..itd.nikad nisam imao neki roblem sa Austrijancima cak sta vise mnogo su prijatniji i pristupacniji nego nasi ljudi ovde,cije ponasanje ne bi komentarisao;)
 
Cao svima,
Ja bih da me neko ko zna upozna oko nekih stvari vezane za posao u Becu.
Interesuje me da li i na koji nacin moze sada da se regularno ne na crno radi u Becu? Sta je sa tim magistratima, sta je sa situacijom ako neka firma hoce da me zaposli ...?
 
Cao svima,
Ja bih da me neko ko zna upozna oko nekih stvari vezane za posao u Becu.
Interesuje me da li i na koji nacin moze sada da se regularno ne na crno radi u Becu? Sta je sa tim magistratima, sta je sa situacijom ako neka firma hoce da me zaposli ...?

Teoretski je moguce, ali u praksi vecina firmi nije voljna da se bakce oko sredjivanja papira itd. Imam jednu poznanicu, koja je studirala ovde u Becu i radila kao praktikant za jednu austrijsku banku. Kad je zavrsila sa studiranjem ta banka nije htela da je zaposli jer joj je procedura oko sredjivanja papira bila komplikovana. Devojka je ipak uspela, jer je jedna druga banka bila voljna da joj sredi sve to i sad tamo radi i dobro joj je. Sve u svemu: moguce je, ali treba imati i srece da nadjes takvu firmu.
 
Ja imam neke kontakte u becu u firmi Philips, pa cu provereiti sa njima sta je moguce uraditi!
Reci mi samo u tom slucaju ja bi dobio radnu vizu, jesam li te dobro razumeo?
 
Ja imam neke kontakte u becu u firmi Philips, pa cu provereiti sa njima sta je moguce uraditi!
Reci mi samo u tom slucaju ja bi dobio radnu vizu, jesam li te dobro razumeo?

Zemljak (ja sam poreklom isto iz Srema), izvini. Tek sad videh da si pisao ovde.
Da, ti bi dobio papire, koji biti omogucili da ovde zivis i radis.
 

Back
Top