Kako da prikljucim vise od 4 ide uredjaja?

Nije 2 nego 5 :wink:
Pazi ovako danasnje ploce std. imaju dve IDE grane, na koje mozes da prikacis po dva uredjaja, dakle svezajedno 4! Ako je neka nova ploca postoji mogucnost da imas i RAID kontroler (samo za HDD) koji ce ti dozvoliti kace jos 4 HDD-a, uz mogucnost koriscenja nekih naprednih opcija za rad sa HDD, al' to je druga prica. Dakle mozes HDD da prikacis na doticni RAID, ako ga posedujes, a 4 DVDa na IDE grane, tako da imas 1 HDD i 4 DVDa. Ako ti je bash zapelo za 5 DVDa, mozes naci PCI karticu koja poseduje jos dve IDE grane, tj. omogucava ti dodoavanje jos 4 uredjaja! Raspitaj se kod nekih vecih firmi.
 
Kad_LupimLupim:
Nije 2 nego 5 :wink:
Pazi ovako danasnje ploce std. imaju dve IDE grane, na koje mozes da prikacis po dva uredjaja, dakle svezajedno 4! Ako je neka nova ploca postoji mogucnost da imas i RAID kontroler (samo za HDD) koji ce ti dozvoliti kace jos 4 HDD-a, uz mogucnost koriscenja nekih naprednih opcija za rad sa HDD, al' to je druga prica. Dakle mozes HDD da prikacis na doticni RAID, ako ga posedujes, a 4 DVDa na IDE grane, tako da imas 1 HDD i 4 DVDa. Ako ti je bash zapelo za 5 DVDa, mozes naci PCI karticu koja poseduje jos dve IDE grane, tj. omogucava ti dodoavanje jos 4 uredjaja! Raspitaj se kod nekih vecih firmi.

Evo ispravio sam se :roll: ma da moze i da uzme i pci RAID kontroler njega ce jos lakse naci! Samo ce malo vise platiti i ...
 
sonne:
A 5 DVD rezaca! Izvini nisam video. Za to postoji PCI kartica koja na sebi ima dva ata kontrolera a posto nisam placen da reklamiram nikoga pogledaj na berzi (eto ti opet reklame) sigurno ces naci!

Shonne je u pravu, za tako neshto postoje ATA Controleri, ali ako hocesh neshto shto ce da ti radi posao kako treba, moracesh da uzmesh neki kontroler koji ne koshta 12-13 evra, vec oko 150-200...Hardverski kontroleri uopshte nisu jeftini, a uz to u Jugi postoji vrlo mali izbor takvih stvari
 
Hvala svima na odgovorima!

Danas sam saznao da mi PCI ide controller ne moze pomoci, jer je ona valjda predvidjena samo za hardove (oni su ata, a rezaci su atapi - tu mi nije sve najjasnije, ali ajde da im verujem)!

Ova varijanta sa raid kontrolerom nije losa, mogao bi da prodjem sa 4 rezaca i hardom. Ako nije problem samo malo jos detaljnije da mi to objasnite. :roll:
Da li u toj varijanti mogu onda da stavim dva harda i 4 rezaca?

EDIT:

Evo samo jos da dodam sta sam smislio i da vidim da li to moze.
Mislio sam da uzmem A7N8X-E Deluxe, ali ne znam kako da proverim da li ona moze da podrzi tu varijantu sa raid-om, pa sam mislio ako neko to moze da vidi za mene. evo ga link:

http://usa.asus.com/prog/spec.asp?m=A7N8X-E Deluxe&langs=09
 
E nego niko ti nije rekao da za varijantu sa PCI RAID kontrolerom moiras da kupis i jednu memoriju koja se ubode u nju i opet je nesigurno sta ces dobiti od svega jednostavno ti niko ne moze obecati da ce sve to OK da radi!
Jedino sigurno resenje je da uzmes neku plocu koja pored ata ima i dva sata kontrolera sto ti obezbedjuje rad sa 6 uredjaja lii nForce 3 cipom (cipsetom) jer na njima imas cetiri S-ATA i dva ATA konektora sto ce ti biti dovoljno za osam uredjaja!
 
FROZEN:
Kakvom se ti piraterijom bavis kad ti treba toliko optickih drajvova?
:roll: Ajde 2, 3 ali 5 optickih drajvova MNOGO :idea:

Sve je legalno ne brini se! :wink:
Problem je u tome sto mi se ne daju pare za duplikatore, kada vec to mogu da uradim sa jednim racunarom. Naravno ne treba spominjati kakve su prednosti racunara u odnosu na duplikatore u smislu funkcionalnosti i svega ostalog!
 
rastamann:
Shonne kao i uvek ubada pravo u centar...

Kao shto me je neki lik skoro pitao da za mu design studio sklopim grafichku stanicu do 4500€....Pa bre za te pare ode i kupi neku graf stanicu koja ce 5 puta bolje da mu radi posao...

Welcome to Serbia...Niko nema pojma shta hoce

Jako ste mi vi pametni!
Ustvari verovatno najpametniji na ovom forumu! :evil:
Ajde sada pametnjakovici, recite vi meni kako onda da presnimite dvd putem duplikatora, ako on na sebi ima zastitu, kada lepo stoji napisano da duplikatori ne mogu da presnimavaju zasticene dvd-ove!
Hoce li mozda pioneer-ova 107-ica sa duplikatora da nareze disk kvalitetnije od moje pioneer-ove 107-ice sa kompa?
Inace, hoce li mi duplikator mozda kompresovati dvd na 4,7 gb itd.

Sve u svemu, postavio sam vam veoma jednostavno pitanje i trazio sam jednostavan odgovor, a ne neka vasa pametovanja i razmisljanja, pa vas zato molim, ako nemate nista pametno da mi odgovorite, nemojte mi onda pisati gluposti po topicu!
 
Eeeeee dragi Becke021!!!! Nepricam ti ja ovo bez veze hteo je jedan lik da mu ja sklopim upravo to sto ti zelis ali se silno razocarao kada je cuo da nerom nece moci da reze na toj masini.
O ostalim komplikacijama nisam ni imao potrebe da mu govorim!
A sto se tice narezivanja zasticenih diskova, pa zar zastita nije napravljena bas da se disk ne kopira???
Jeste???
A da tada nisu mislili na pametnjakovice kao sto si ti!
A nadam se da ce te uhvatiti za rasturanje piraterije!
No nemoj da se brines kazna je pet godina zatvora sto i nije tako lose (u zatvoru su poceli da uce zanate). Ko zna mozda naprave i neku skolu racunara pa naucis kako se prave duplikatori i za sta sluze!
POZDRAV!
 
sonne:
Eeeeee dragi Becke021!!!! Nepricam ti ja ovo bez veze hteo je jedan lik da mu ja sklopim upravo to sto ti zelis ali se silno razocarao kada je cuo da nerom nece moci da reze na toj masini.
O ostalim komplikacijama nisam ni imao potrebe da mu govorim!
A sto se tice narezivanja zasticenih diskova, pa zar zastita nije napravljena bas da se disk ne kopira???
Jeste???
A da tada nisu mislili na pametnjakovice kao sto si ti!
A nadam se da ce te uhvatiti za rasturanje piraterije!
No nemoj da se brines kazna je pet godina zatvora sto i nije tako lose (u zatvoru su poceli da uce zanate). Ko zna mozda naprave i neku skolu racunara pa naucis kako se prave duplikatori i za sta sluze!
POZDRAV!

Kao prvo hvala tebi na lepim zeljama! :twisted:
Sto se nera tice, verovatno znas da postoje licence koje ti omogucavaju istovremeno koriscenje vise rezaca. Inace, postoje tu i drugi programi, kao sto su DisscJuggler, koji ce to odraditi mnogo bolje od Nera!
Znaaci da se razumemo, legalan wiindows+legalan softwer i svima dobro!
Verujem takodje da znas da film koji kupis je samo za kucnu upotrebu, osim ako ne dobijes od izdavacke kuce odobrenje da umnoozavas i prodajes taj isti film. Znaci da razjasnimo jos malo, imam dozvolu i za to!
Stvarno ne vidim koji deo se ovde bavi pitraterijom!

P.S. Sto se mene tice ovaj topic moze da se obrise posto sam ja moj problem uspeo da resim. Mooram samo na sonnetovu zalost da kazem da komp. sa cetiri reezaca i jednim sata diskom radi bez ikakvih problema!

Hvala svima koji su odvojili svoje vreme da napisu poneki koristtan saavet, pa dobro ajde hvala i sonnetu na saljivim komentarima! :wink: No hard feelings!
 
Da ti imas dozvolu za umnozavanje diskova dobio bi i disk koji nema zastitu. Zovi ti to kako hoces ali to je piraterija!
Sto se tice "nera" nisam ja rekao da ne postoji program za narezivanje vise diskova odjednom vec sam naveo jedan primer!
A sto se tice rada 4 diska i SATA harda pogledaj malo ko ti je to predlozio ili i to smatras mojim saljivim komentarom!
 
Sonne, nisam ja postavio temu da bih se sa nekim prepucavao, vec da resim moj problem.

Ne znam da li si primetio, ali ja sam se svima zahvalio na odvojenom vremenu, ukljucujuci i tebe (ne mislim tu na smesne komentare, da se ne razumemo pogresno). Jedino mi je zasmetalo to sto se rapitujes o tome sta cu ja sa tim, da li je to legalno ili ne. Svi se mi ovde predstavljamo kao neki anonimusi, neki da bi saznali nesto novo, a neki da bi pomogli drugima! Sve sto sam trazio je mala pomoc oko sklapanja hardwera!

Posto nisam neki glupan, izvinucu ti se ako sam te necim uvredio, mada ocekujem i malo razumevanja sa tvoje strane!

Jos jednom hvala na savetima! :wink:
 

Back
Top