Vise puteva napravio Milosevic pod sankcijama i ratovima nego Demokrate za 10 godina

Sopocanac

Primećen član
Banovan
Poruka
576
Ova vlast samo obećava, a ne gradi
28. mart 2010. | 00:21 | Izvor: B92, Blic
Beograd -- Od raspada Jugoslavije u promet pušteno tek oko 200 kilometara autoputeva, od čega je veći deo izgrađen pre promena 2000. Ni u stanogradnji se nismo proslavili.


Tokom 2008. izgrađeno je 19.815 stanova, što je skoro tri puta manje nego 1989. Za prošlu godinu zvanični podaci još nisu poznati, a procenjuje se da je izgrađeno najviše 15.000 stanova, što je za svega 4.000 više nego u 1999, godini NATO bombardovanja.

Dok srpska tranzicija najvećim delom počiva na ratom i sankcijama izraubovanoj infrastrukturi iz doba komunizma, Hrvati su svoju građevinsku operativu uposlili do nivoa od sedam odsto učešća u bruto društvenom proizvodu (BDP).

Od raspada SFRJ u Hrvatskoj je u promet pušteno preko 1.400 kilometara autoputeva za čiju je gradnju potrošeno oko 15 milijardi evra. Doduše, Hrvati su do kvalitetne putne mreže došli uz pomoć međunarodnih zajmova, zbog čega danas spadaju u visokozadužene zemlje, ali i naši planovi dobrim delom počivaju na zajmovima.

U Nacionalnom planu izgradnje putne i železničke mreže, koji se može videti na sajtu Ministarstva infrastrukture, piše da ukupan trošak finansiranja projekata u periodu od 2008. do 2011. iznosi oko 2,9 milijardi evra, od čega se na zaduživanje odnosi oko 1,39 milijardi.

Ostatak će, kako je predviđeno, biti finansiran iz budžeta, od prihoda koji se “ostvare privatizacijom NIS-a i Galenike, kao i inicijalnih javnih ponuda akcija Aerodroma ’Nikola Tesla’, Komercijalne banke, EPS-a” i, kako stvari stoje, ponajviše Telekoma Srbija koji su u izjavama ministara već pretvara u asfalt a da tender još nije raspisan.

14071138414bae95443a28e678497703_450x259.jpg


http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2010&mm=03&dd=28&nav_id=420769

-------

Ko sto vidite ovde je dokazano crno na belo da gore vlasti od Demokratske Stranke u Srbiji do sada nije bilo

Cak je i Milosevic za vreme sankcija uspeo da izgradi i naparvi vise nego ovi za 10 godina sa rasprodajomcele drzave i privrede i uzetim milijardama kredita.
 
Koje nebuloze....:ljutko:

sta bre nebuloze.

citaj statistiku sve ti lepo pise

ako ne verujes sopstvenim ocima kupi naocare.

nismo ti mi krivi sto nisi 20 godina bio u srbiji pa ne znas kakva je situacija

I ja sam 90tih mislio da od milosevica nema gore vlasti. na zalost svih nas - prevarili smo se.

I od loseg ima gore. Ima DS.
 
E breee Milosevic pod sankcijama, ratovima, BEZ DINARA KREDITA BEZ RASPRODAJE DRZAVE uspeo da napravi vise puteva i stanova nego demokrate bez sankcija, ratova, uz priliv od 70 milijardi dolara od kredita i privatizacije

Pa Turci su bili bolji od ovih Tadicevaca z:D

Pa nije on čarobnjak.Imao je ko da to financira.Isto ti je kad se unatoč sankcijama doturalo oružje pardon embargu.
 
Kad je pokrao strau i novu deviznu štednju...

Plus su njegovi jastrebovi u ratu poharali delove bivše Juge... :roll:

I Atila Hunski je tako gradio... Ali ne dugo...

niovu deviznu stednju nije krao. staru jeste zamrzao , ali su se tim parama finansirali ratovi za odbranu srpske nejaci u Republici Srpskoj i Republici Srpskoj Krajini.

Drugo Milosevic je SVIMA bez obzira na stranacku i drugu pripadnost bukvalno POKLONIO DRUSTVENE STANOVE U KOJIMA SU POMENUTI ZIVELI. Znaci sve stanove koje su gradile firme u kojima su pomenuti radili Milosevic je za neke mizerne pare 100-200 maraka poklonio uzivaocima stanarskog prava .

Tako da , milosevic jeste na jednoj strani uzimao - al je davao vise nego ijedna druga vlast pre i posle njega.

Nikad ga nisam podrzavao al ovo su jednostavno objektivne cinjenice.

A sta mi je dala Demokratska Stranka za ovih 10 godina?

BUkvalno nista nije dala - samo otimaju

Raspickali celu privredu, radnike razjurili na ulice, nonstop dizu poreze, akcize, poskupljenja na sve strane itd.
 
niovu deviznu stednju nije krao. staru jeste zamrzao , ali su se tim parama finansirali ratovi za odbranu srpske nejaci u Republici Srpskoj i Republici Srpskoj Krajini.

od kojih se od obe ogradio da bi ostao na vlasti

Drugo Milosevic je SVIMA bez obzira na stranacku i drugu pripadnost bukvalno POKLONIO DRUSTVENE STANOVE U KOJIMA SU POMENUTI ZIVELI. Znaci sve stanove koje su gradile firme u kojima su pomenuti radili Milosevic je za neke mizerne pare 100-200 maraka poklonio uzivaocima stanarskog prava .

ja nisam dobio stan i ne znam nikog ko je dobio stan

Tako da , milosevic jeste na jednoj strani uzimao - al je davao vise nego ijedna druga vlast pre i posle njega.

na vishe strana je uzimao a dao je narodu loshu politiku, neadekvatno ratovanje, shto je vojska osvojila on je raskurcao na diplomatskoj tabli

i dao je blokadu, hiper inflaciju, nestajanje preko noci i rat protiv pola sveta

Nikad ga nisam podrzavao al ovo su jednostavno objektivne cinjenice.

loshe su ti chinjenice

A sta mi je dala Demokratska Stranka za ovih 10 godina?

isto shto i milosevic samo se drugacije zove neki to nazivaju lijana

BUkvalno nista nije dala - samo otimaju

Raspickali celu privredu, radnike razjurili na ulice, nonstop dizu poreze, akcize, poskupljenja na sve strane itd.

isto je to bilo i onda samo glad od pre tri godine ne moze da se uporedi sa gladovanjem danas, uvek je sadasnjost osecajnija od proslosti
 
od kojih se od obe ogradio da bi ostao na vlasti



ja nisam dobio stan i ne znam nikog ko je dobio stan



na vishe strana je uzimao a dao je narodu loshu politiku, neadekvatno ratovanje, shto je vojska osvojila on je raskurcao na diplomatskoj tabli

i dao je blokadu, hiper inflaciju, nestajanje preko noci i rat protiv pola sveta



loshe su ti chinjenica



isto shto i milosevic samo se drugacije zove neki to nazivaju lijana



isto je to bilo i onda samo glad od pre tri godine ne moze da se uporedi sa gladovanjem danas, uvek je sadasnjost osecajnija od proslosti

ratovi 90tih su nam bili nametnuti nismo ih mi birali.

alternativa neratovanju je bilo prepustanje naseg naroda preko drzine hrvatskom i bosnjackom nozu i kami.

ti verovatno mrzis sopstveni narod kad mozes izmedju sankcija i bede i genocida nad srbima da izaberes genocid.

hiperinflacija je takodje bila posledica raspada drzave i cinjenice da se dinarska novcana masa projektovana na celu SFRJ slila nazad u srbiju jer su druge republike krenule da stampaju sopstvene valute.
 
Jedino ne mogu da se složim sa tim da je više stanova napravljeno u njegovo vreme....Nisu pravljeni u tolikom broju jer su bili koliko-toliko "kvalitetniji":roll:.U proteklih 10 godina je napravljen ogroman broj stanova ali ne mogu ni da "prismrde" ni onome što je podizano u prošlom veku.Toliko kiča i krša i u estetskom i u pogledu kvaliteta...Ali okrene mi se želudac kad ih vidim kako sad na sve strane podižu zgradurine sa onim "sapunica" staklima;koja,em što su nekvalitetne izrade,em što je to vrsta stakla koja zahteva održavanje što kod nas nije slučaj.Ali ***.idemo u korak sa svetom...
 
Jedino ne mogu da se složim sa tim da je više stanova napravljeno u njegovo vreme....Nisu pravljeni u tolikom broju jer su bili koliko-toliko "kvalitetniji".U proteklih 10 godina je napravljen ogroman broj stanova ali ne mogu ni da "prismrde" ni onome što je podizano u prošlom veku.Toliko kiča i krša i u estetskom i u pogledu kvaliteta...Ali okrene mi se želudac kad ih vidim kako sad na sve strane podižu zgradurine sa onim "sapunica" staklima;koja,em što su nekvalitetne izrade,em što je to vrsta stakla koja zahteva održavanje što kod nas nije slučaj.Ali ***.idemo u korak sa svetom...

pa statistika ova kaze da se vise stanova pravilo i kupovalo 90tih nego danas

24853_5_ff.jpg


primera radi prosla godina je bila nego najgora godina 90tih cuvena 1993ca . Vise se stanova u Srbiji napravilo 93ce nego 2009te.
 
ratovi 90tih su nam bili nametnuti nismo ih mi birali.

alternativa neratovanju je bilo prepustanje naseg naroda preko drzine hrvatskom i bosnjackom nozu i kami.

ti verovatno mrzis sopstveni narod kad mozes izmedju sankcija i bede i genocida nad srbima da izaberes genocid.

hiperinflacija je takodje bila posledica raspada drzave i cinjenice da se dinarska novcana masa projektovana na celu SFRJ slila nazad u srbiju jer su druge republike krenule da stampaju sopstvene valute.

ratovi su nam bili nametnuti ali smo mogli pametnije da premecemo krompire po balkanskom loncu. Lako je biti general posle bitke, ali lako je uopste biti general jer gine boranija

a ovako je taj nash narod bolje proshao? nisu ih klali u hrvatskoj? krajina nije pushtena niz vodu nego smo je izgubili? kako da ne...

Ja ne mrzim sopstveni narod samo prezirem njegovu glupost. neratovanje nije bilo opcija ali moglo se sve to dosta pametnije

shto se inflacije tiche kriva je bila blokada zemlje i horde mutanata koje su s mrnicefuck-om krali zemlju u jeku ratovanja
 
Jedino ne mogu da se složim sa tim da je više stanova napravljeno u njegovo vreme....Nisu pravljeni u tolikom broju jer su bili koliko-toliko "kvalitetniji":roll:.U proteklih 10 godina je napravljen ogroman broj stanova ali ne mogu ni da "prismrde" ni onome što je podizano u prošlom veku.Toliko kiča i krša i u estetskom i u pogledu kvaliteta...Ali okrene mi se želudac kad ih vidim kako sad na sve strane podižu zgradurine sa onim "sapunica" staklima;koja,em što su nekvalitetne izrade,em što je to vrsta stakla koja zahteva održavanje što kod nas nije slučaj.Ali ***.idemo u korak sa svetom...

Pa kad se grade da što pre budu gotovi.Važnije je da se proda nego što će biti sa instalacijama i slično.
 
pa statistika ova kaze da se vise stanova pravilo i kupovalo 90tih nego danas

24853_5_ff.jpg


primera radi prosla godina je bila nego najgora godina 90tih cuvena 1993ca . Vise se stanova u Srbiji napravilo 93ce nego 2009te.

U ebote, al je pokrao narod... Svaka čast... Bravo za lopova Slobu... Vidi šta je sve napravio...:super:
 

Back
Top