Elektrotehnički fakultet

pazi, prijemni nije mnogo tezak,zadaci su slicni onima iz predhodnih godina...fax je tezag strasno, zahteva puno odricanja, istrajnosti, zelje...sa ovim fax-om uz malo srece mozes da se zaposlis gde god zelis... i da...sto se ucenja tice, minimum 3 sata dnevno...
 
http://forum.etf.rs/ ovo je zvanicni forum etf-a. prelisaj malo pa vidi kako je. Nije tezak kao sto je nekad bio, samo treba redovno da se radi i ima vremena da se pijanci i sve.

Tačno, malo je lakši nego što je nekad bio. Iako nastoje da održe nivo, sada (makar po statistici) nema više iživljavanja nad studentima. :D

Međutim:

pazi, prijemni nije mnogo tezak,zadaci su slicni onima iz predhodnih godina...fax je tezag strasno, zahteva puno odricanja, istrajnosti, zelje...sa ovim fax-om uz malo srece mozes da se zaposlis gde god zelis... i da...sto se ucenja tice, minimum 3 sata dnevno...

Stvarno mi nije jasno kako 3 sata dnvno.... Ja učim 8 - 8,5 sati dnevno u prosjeku (imam programčić koji mi mjeri vrijeme :mrgreen: , nije relevantno, ali otprilike pomaže), pa ipak nisam siguran da li ću uspjetina budžet izgurati. :(
 
Da , uclanjena sam na njihov forum, ali cim sam videla da ima i ovde nesto o ETF-u, rekoh da pitam..

Svi su odsjeci približno teški, mada kažu da je elektronika nešto teža od ostalih, energetika je malo popularna, pa zbog manje kadra koji završi, bolje šanse za zaposlenje i bolji posao, a najpopularniji odsjeci su RTI (računarska tehnika i informatika) i čini mi se Signali i sistemi (ili su u pitanju Telekomunikacije). Mnogo bolje informacije ćeš ipak naći na forumu, koji je prilično aktivan.
 
imam ja par glupih pitanja, malo sam neodlucan oko upisa, ali bice to etf po svoj prilici... nego kad se upisuje faks, da li se odmah bira smer, ili se bira izmedju SI i ET odseka.. pa onda mi proleteri koji cemo na ET tek kad zavrsimo prvu godinu na osnovu uspeha biramo koji smo smer?
 
da,na pocetku SI ili EO,a posle prvo se rangirate po uspehu (na kome utice prosek i rokovi u kome si dao ispite,tj za zimski semestar za ispite polozene u januaru dobijas vishe poena nego za ostale rokeove itd) u sustini svaki prosecno dobar student moze da upadne na zeljeni odsek
 
Zdravooo. Ja bih da upisem etf, ali mi se place kad pomislim na silne price koje sam cula tipa da cu dusu ostaviti tamo i tako...pa s obzirom da ciljam na telekomunikacije...sta mislite npr zavrsiti osnovne studije na saobracajnom, pa upisati master na etf-u?
jel izvodljivo to? :confused:
 
mislim da neces moci da upises master na etfu ili ces morati da das veliku razliku ispita,a to ti ne bih preporucio jer ovi na etfu mogu da budu smradovi sto se tice toga (bar kada se radilo za fonovca koji je teo master na etfu)

ako te stvarno zanimaju telekomunikacije upisi etf,a to sto ces dusu da pustis ***,nije to bas tako,ima da se radi u prvoj godini ali to ti je samo zbog prilagodjavanja takvom nacinu ucenja,promena sredine sta li vec,ali posle je mnogo lakse :)

ps. telekomunikacije su mnogo zanimljive (nisam na tom odseku ali imam neke predmete i stvarno su vrh)
 
Za studiranje ETF-a nije potreban nikakav dar, samo rad. To neke tesi, neke ne. Uglavnom, nema preteranog ucenja u "dubinu" jer previse stvari treba da naucis, pa ako bi to radio/la onda je bolje da ucis samo jedan predmet :), sto na ETF-u nikako nije isplativo. Vec u prvoj godini susrescete se sa svim zivim predmetima, matematika,fizika,programiranje,elektrotehnika. Vecina predmeta zahvteva obiman rad, ali nista nije nemoguce postici. Mozes uciti i par sati pred ispit, zavisi koju ocenu zelis. Ali ako hoces da se "bolje provuces" moraces da zagrejes stolicu.
 
Predavanja generalno nisu obavezna.Neki profesori daju neke dodatne poene ako se ide ali ne mozes uz njihovu pomoc da polozis vec ti podizu ocenu. Ja sam zavrsio a nikada nisam imao LT.Ko ti je rekao da treba? Profesori matematike i fizike su OK,bar oni koji su meni predavali.
Samo da dodam da je neophodno uciti preko cele godine.Nije toliko bitno da li se radi 3,4 ili 5 sati koliko je vazno drzati kontinuitet u ucenju.
 
Moze li mi neko dati malo vise informacija o odseku SI, volio bih da cujem nesto o tome od ljudi sa ETF, recimo:
1. da li je i koliko potrebno predznanja, narocito iz programiranja
2. tezina studija, npr. u odnosu na RTI
3. da li na prijemnom budu integrali i izvodi
4. svaka druga informacija ili savjet bice od velike pomoci:)

Hvala unaprijed!:hvala:
 
predznanja su uvek pozeljna ali ne i neophodna naravno,u odnosu na rti je dosta lakse zato sto nemaju predmete sa prvih godina kao sto su osnovi elektrotehnike i slicno,a i na SI su vecina predmeti bolje organizovani jer imaju po dva a na nekim cak i 3 kolokvijuma,na rti ima samo par takvih predmeta.doduse rti i si su dosta slicni smerovi,sto se programiranja tice izlazi se sa istom kolicinom znanja,sto se hradvera na rti se to dosta vise radi ali na si se rade neke druge stvari koje se na rtiu radi tek na masteru.za prijemni nema izvoda i integrala,primer prijemnih ispita imas na sajtu etf.rs i za sva pitanja imas forum forum.etf.rs
 
Ni jedan ni drugi ti ne traju 5 godina. Sve zavisi šta ti leži, usput ova dva fakulteta nemaju ništa zajedničko, a ako pored ETF pomišljaš uopšte na FON, onda idi na FON da ti posle đavo ne bude kriv. Što se tiče zaposlenja sve zavisi od smera i tvojih sposobnosti, uglavnom se lakše zapošljavaju ETFovci od drugih, no opet je to stvar profila, jer možeš i tamo završiti smer koji nikome ne treba.
 

Back
Top