Kurs: Nauci i zaradi

mikki88

Domaćin
Banovan
Poruka
3.888
Kurs "Nauci - zaradi" je besplatan, online kurs koji za cilj ima da svoje polaznike nauci programiranju flash igara i u isto vreme donese novcanu zaradu, kako polaznicima tako i producentima ovog projekta.

Kao predstavnik ovog projekta, pozivam sve pocetnike i manje iskusnije programere kao i sve koji su zainteresovani da nauce programiranje igara da nam se pridruze.

Kurs se bazira na poverljivosti, istrajnosti i komunikaciji putem live messenger-a, mejla i privatnog foruma koji je trenutno u izradi.

Ucenje se obavlja kako putem instant konverzacije tako i putem nase literature, video tutorijala i konverzacija na privatnom forumu.

Polaznici nisu u obavezi da zavrse projekat, ali buduci da bi intelektalna svojina projekata koji budu radili sa nama pripadala nama, nije dozvoljeno da nakon prekida odnosa sa nama nastave rad na njemu ili pak da zaradjuju na njemu.


Polaznici bi programirali postojecu video igru, s tim sto bi za cilj imali da naprave flash verziju. Zaradu omogocuju razni flash portali koji kupuju prava da zaradjuju na flash igrama.


Prijave slati putem forme na nasem vebsajtu:
http://www.naucizaradi.info/

Ako imate pitanja slobodno ih postavite.
 
Odgovori na neka pitanja:

>> 1. Interesije me kako praviti flash igre posto nemam nikakvog iskustva?

Naucis.

Bicu na raspolaganju svakog radnog dana sto se ucenja tice.
Ucimo ActionScript 3.0 programski jezik i Flixel framework.
Ucimo putem clanaka, tutorijala, privatnog foruma i instant konverzacije. Planirani su i video tutorijali ali trenutno su u izradi i verovatno nece biti gotovi u skorije vreme.

Sve je besplatno.

>> 2. Kada se napravi igra koliko treba vremena dok se ne isplati novac?

Zavisi od mnogo faktora.

Postoji nekoliko koraka pre konacne isplate, a oni su:

1. Aukcija
2. Isplata sponzora meni
3. Moja isplata Vama

Aukcija moze da traje od nekoliko dana do mesec dana i vise. Sve u zavisnosti koliko ciljamo da zaradimo. Postoje i neki manji sezonski faktori.

Isplata sponzora na mom racunu traje od 3 dana do dve nedelje.

Moja isplata Vama bi trajala jedan dan.

>> 3. Koje vrste igri imate u planu da pravite (Npr neke pucacine sportske ..) ?

Primeri:

In Another Chateau
Igra je donela ukupnu zaradu od 375'000 RSD.

Recoil
Igra je donela ukupnu zaradu od 225'000 RSD.

Atomic Super Boss
Ukupna zarada od 195'000 RSD.
 
Odgovori na neka pitanja:

>> 1. Interesije me kako praviti flash igre posto nemam nikakvog iskustva?

Naucis.

Bicu na raspolaganju svakog radnog dana sto se ucenja tice.
Ucimo ActionScript 3.0 programski jezik i Flixel framework.
Ucimo putem clanaka, tutorijala, privatnog foruma i instant konverzacije. Planirani su i video tutorijali ali trenutno su u izradi i verovatno nece biti gotovi u skorije vreme.

Sve je besplatno.

>> 2. Kada se napravi igra koliko treba vremena dok se ne isplati novac?

Zavisi od mnogo faktora.

Postoji nekoliko koraka pre konacne isplate, a oni su:

1. Aukcija
2. Isplata sponzora meni
3. Moja isplata Vama

Aukcija moze da traje od nekoliko dana do mesec dana i vise. Sve u zavisnosti koliko ciljamo da zaradimo. Postoje i neki manji sezonski faktori.

Isplata sponzora na mom racunu traje od 3 dana do dve nedelje.

Moja isplata Vama bi trajala jedan dan.

>> 3. Koje vrste igri imate u planu da pravite (Npr neke pucacine sportske ..) ?

Primeri:

In Another Chateau
Igra je donela ukupnu zaradu od 375'000 RSD.

Recoil
Igra je donela ukupnu zaradu od 225'000 RSD.

Atomic Super Boss
Ukupna zarada od 195'000 RSD.

lepo lepo, kad pocinjemo

P.S. ja sam te dodao na msn-u
 
Kurs bi trebao da krene posle prvog aprila.

Privatni forum je u izradi kao i niz tutorijala. Ucenje putem video tutorijala, tekstualnih tutorijala, privatnog foruma i instant konverzacije.


Gemo, nisam znao da si me dodao, pisi mi na MSN-u, imam dosta polaznika, ne znam koji si.
 
Evo bas smo sada objavili jedan od zavrsenih projekata u okviru ovog kursa. Trebalo je malo vise vremena da se objavi igra, ali je sama izrada trajala veoma kratko, mesec dana. Prodaja je trala nesto malo krace od toga a dodatno programiranje (od strane muzicara igre, a ne od strane programera koji se prijavio na kurs) je trajalo jos dodatnih mesec dana.

Igra je tretnuno dostupna na Newgrounds-u (frontpage-ovana) i na moje veliko iznenadjenje veoma je dobro prihvacena od strane NG publike!(:

Igru mozete probati ovde: http://www.newgrounds.com/portal/view/544332

Cestitke Stefanu koji je odradio izuzetan posao!
Pohvale muzicaru igre, Flashygoodness-u, koji je obavio dodatno programiranje (level creator) kako bi poboljsao igru.
I veliko hvala Tomu Fulpu, vlasniku Newgrounds-a, za izuzetno sponzortsvo!

Vise informacija dostupno na forumu programa: http://mirosurabu.com/forum (neophodna registracija i validacija)
 

Back
Top