Koji linux i modem?

aleksaqwe

Početnik
Poruka
6
Mandrake 10 ili Debian Woody 3 (stable)?
neka mi neko kaze za koji da se odlucim.
Inace koristio bih ga samo za net. Koji modem da kupim a da to nije neki hardverski od 40 evra i vise?
Sta je sa conexant(Rockwell)hfc ili hcf chipset-om?
:?: :?: :shock:
 
Debi je odlichan distro. Mandrake 10 prilichno losh. Mnogi su imali problema sa njim, i ja sam imao problema sa njim :wink: , tako da ti mdk ne preporuchujem. Uostalom, izbegavaj sve distroe koji se baziraju na rpm-u. To ume da bude haos. Ili ih bar koristi dak se malo ne priucish, pa onda uzmi Debian, Slack, Gentoo.
Ako se odlucish za Debian sachekaj neki dan - treba Sarge da dobije titulu stabe. Woodu ima previshe star softver.

E, sad, contexant radi super na 2.4.x kernelima. Evo ja ga koristim. Za drajver za 2.6.x kernele se PLACA licenca, ali opet radi super, a ima i nei "patch" ispod zhita koji osposobljava onaj drajver od 14.400 kbps za contexant/rockwell da radi na svih 56kbps. Najbolji externi modem je US Robotics, ali je skup. Jedno 60-70 jevreja. Radice ti svaki, pa ti malo pogledaj oglase za cenu....

POz
 
RiSK:
Debi je odlichan distro. Mandrake 10 prilichno losh. Mnogi su imali problema sa njim, i ja sam imao problema sa njim :wink: , tako da ti mdk ne preporuchujem. Uostalom, izbegavaj sve distroe koji se baziraju na rpm-u. To ume da bude haos. Ili ih bar koristi dak se malo ne priucish, pa onda uzmi Debian, Slack, Gentoo.

Samo komentar za RPM. Totalno se slazem. Kad sam imao instaliran Red Hat, ubijao me u pojam veliki problem sa zavisnostima ili ponekad forsiranje instalacije nekog softvera...

Medjutim kad se malo uhodas prevodi prg i drivere iz sourca... Jeste da duze traje, ali sprecavas problem sa zavisnoscu (dok vec kompajlirani program zahteva biblioteke pomocu kojih je bio kompajliran, ako ti kompajliras iz sourca resices se tih smesnih zahteva - moja velika zamerka nacina kako je to reseno na GNU/linux sistemima)
 

Back
Top