DA NE BI CRTALI KRUGOVE...

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Savrmena filozofija za savremeno doba...

Kad filozofija ne uvidi značaj razvoja dogadjaja na ljude onda je promašila jednu smisao svog postojanja.

Biološku, preživljavanje

I da ne bi dostignuća ljudi bila izbrisana kao RIMSKOM NOGOM po Grčkom pesku, dok vrhunski filozofi, zavedeni bavljenjem duhovnim zaboraviše da je potrebno obezbediti biološko da bi se čulo duhovno, čučaše kao idioti ogorčeni nepostojanjem autoriteta mudrosti i znanja kod svakoga, vreme je da se greške ne ponavljaju....

Ovo je bio uvod u filozofske razloge za moju brigu:
(Američki zvaničan dokument)
-čekali su da osumnjičeni za terorizam napusti teritoriju USA da bi ga kidnapovali , zatvorili i ispitivali
///u USA bi kršili njegove ustavne slobode pa bi FBI imao problema, čim je izašao , spada pod patronat ambasada , a one pod CIA , pa je akcija dozvoljena bez obzira što je na teritoriji druge države(koja o ovome nema ništa pojma zvanično)///
-jedan od kontakata osumnjičenih nije bio državljanin USA , odmah je poslata bespilotna letelica sa oklopnom raketom i raznela mu kola
///kasnije su probali da zataškaju slučaj ZBOG TOGA ŠTO JE PORED STRANCA U KOLIMA BIO I DRŽAVLJANIN USA inače.... :lol: :roll: :wink: ///
 
naravno da su hteli da zataškaju, pa taj auto je bio i osiguran, a verovatno i onaj američanin u njemu. bato moj, neće moći da se neko naplaćuje od osiguranja, a da se ne vidi je li se sam bombardirao ili je u pitanju zla kob.
to se zove pragmatizam.
 
Uvek osetim da postoji u svetu još ljudi koji ne žele da završe gordo se distancirajući od onih DRUŠTVENIH BOGOVA kojima su ljudi samo igračke.
Razočarenje u društvo je razlog za držanje snage u sebi za pomeranje granica i u sebi i oko sebe...

Filozofi su ti koji treba da ostave dovoljno vremena sebi da uoče nedostatke i pogrešna usmerenja koje diktiraju društveni silnici i samoljupci.Ostali naučnici bivaju pojedeni svojim specijalizacijama i zanosom u savršenstvo prirode pa zaborave na NESAVRŠENSTVO DRUŠTVA I LJUDI.
 
''U Univerzumu se sve događa
u jednom posebnom uslovu,
vremenu.
Teško ga je opipati, dohvatiti, ponekad sagledati.
Utiče na sve. uokviruje živo i mrtvo.
Vreme je stalna dimenzija i utiče na sve ostalo
u prostoru.
Kažu da se i na vreme može uticati, ali se to prikazuje
teorijama razumljivim malobrojnim umovima.
Iz nekog vremena smo se i mi,
vremenom,
pojavili na ovoj Planeti.
Izgradili smo svoju vrstu za veoma kratko vreme.
Vremenom se određujemo prema svemu što se nalazi
u prirodnom okviru. Imamo svoje vreme i kao vrsta i
kao jedinke. Sobom smo ga odredili. Na nama je da ga i
dalje upotrebljavamo.
Mnogima određujemo njihovo vreme,
potomcima i onima sa kojima živimo.
Vreme svakome ukaže koliko se uspešno odredio,
vrsti i jedinki.
 
Da , i rave zurka zbog povecane cirkulacije , tres-tres dovodi do povecanja inteligencije, ....

Ako se mozdana aktivnost meri potrosenim kiseonikom ili krvotokom kroz glavu onda pokretanje vilica dovodi do povecanja lokalnog krvnog pritiska.

Pusenje ustvari svojim blagim izdisanjem vrlo pozitivno deluje na ritam disanja , a sa tim i na tonus tela, opustenost, stres, i zdravlje.

Tom prilikom zanemarimo otrove , cijanate , tiocijanate, nikotin i ostale alkaloide i dokaz je tu.....sukob interesa u nauci je ustanovljen negde pred drugi svetski rat, kada je privreda pocela da finansira nauku kao direktiva , a ne kao solidaran prijatelj...

Sve moze da se zlokazze , samo odseces sta ti treba iz konteksta.....
 
Ne, zaista su medicinska ispitivanja dokazala da zvakanje zvakace gume prilikom intelektualnog rada povecava sposobnost memorisanja. :)
A sto se mog komentara tice, ne smatram da je vredan tolike zuci.
Primedba o krugovima i kockama nije bila zlonamerna, naprotiv. Svako je izvukao sopstveni zakljucak, zavisno od toga kakva je osoba. :lol:
Da pojasnim na sta sam mislila u svom komentaru: u ljudskoj prirodi je da tezi stalnom preispitivanju, da smo stalno u nekim dilemama, i to je ono sto nas goni napred, sto bi se reklo 'iz dana u dan u svakom pogledu napredujemo'. Ako smo pametni da iskoristimo tu mogucnost. Danas nam nesto izgleda kao krug, a vec sutra smatramo da je kockasto. Umetnost zivljenja je spojiti kocku i krug u isti lik.
 
zainteresovana:
Ne, zaista su medicinska ispitivanja dokazala da zvakanje zvakace gume prilikom intelektualnog rada povecava sposobnost memorisanja. :)
A sto se mog komentara tice, ne smatram da je vredan tolike zuci.
Primedba o krugovima i kockama nije bila zlonamerna, naprotiv. Svako je izvukao sopstveni zakljucak, zavisno od toga kakva je osoba. :lol:
Da pojasnim na sta sam mislila u svom komentaru: u ljudskoj prirodi je da tezi stalnom preispitivanju, da smo stalno u nekim dilemama, i to je ono sto nas goni napred, sto bi se reklo 'iz dana u dan u svakom pogledu napredujemo'. Ako smo pametni da iskoristimo tu mogucnost. Danas nam nesto izgleda kao krug, a vec sutra smatramo da je kockasto. Umetnost zivljenja je spojiti kocku i krug u isti lik.

Ovo sto si ti sada uradila je primer za demagogiju .
Krenesh od pocetne teme , koja je aktivacija sve snage na sprecavanje pobede "gladi" nad razumom i aktiviranja prakticnog delovanja filozofa i koristeci simbol anticke propasti mudrosti pod rimskom silom uvodish misao promene koji nema veze sa temom gde je krug tu je i kvadrat i onda trazis vezu izmedju kvadrata i kruga odnosno izmedju ugla gledanja stvari , sto bash i nema veze sa aktivnijim prakticnim dejstvom filozofa.
Sto ja to ne shvatam kao simpaticnu upadicu vec kao odvlacenje od teme radi "kako ispasti interesantan" , a tema je o prakticnom dejstvu , pa se odmah i reaguje , kratko i jasno, precizno zbog cega.
A uvijanje u folije i hajd nek prodje ovaj put je i dovelo do toga da buchni kolo vode, a gde ga vode nije bitno....
 
Izvinjavam se, u pravi si, skrenula sam sa teme. Necu da se pravdam time da su me zaveli komentari prethodnika. :wink:
Medjutim, sta je u stvari tvoja tema:
-Da su Ameri sila i moc koji mogu sve da rade nekaznjeno?
-Da u zivotu uvek naje*u, pardon, nastradaju neduzni?
-Da su velike korporacije nedodirljive, ono sto je ovde, na podrucju SCG, ne nezamisliv pojam, nego nepojmljiva stvar, mislim na osiguravajuca drustva?
Imam jos toga, ali i ovo je dugacko i nezanimljivo za 'siroke narodne mase' - pojam koji je 'tamo preko bare' nepojmljiv.
:?:
Nista licno, ni na tvoj, ni na moj racun. :)
 
Jedan nemac nikada to sto si ti napisala nebi napisao.
Ma koliko mislili da je i Nemacka isto zastranila kao i ostali svet , jedan nemac uvek misli da je njegovo misljenje bitno i da i on mali moze da promeni svet..
-----------------------------
VIC:
Kad u Srbiji pitate osobu , ima li ko da o tome zna vishe , ona ce odgovoriti ma ostali nemaju pojma , ovako se to radi prijatelju....A kad ga upitate , da li nesto moze da promeni u drustvu i u okolini svojoj.... Sledi odgovor , ma nemocan sam ja sam....

Kad u Nemaskoj upitamo isto dobijamo odgovore , da znam puno osoba koji su pametniji od mene i cilj mi je da budem blizu da naucim.... Iako je tako , mnogo zavisi od mene i od mog misljenja....

DALI STVARNO FILOZOFI VERUJU DA NE UTICU NA SVET I DA GA NEMOGU PROMENITI , A SAMIM TIM I USMERITI KA OCUVANJU ,A NE KA DESTRUKCIJI...
 

Back
Top