CILJ

:shock:
Znam ljude bez cilja u zivotu, znam one koji pustaju da ih zivot vodi... ali mislis li Mudrice da ce se oni ovde javiti i reci nam da nemaju NIKAKAV cilj u zivotu, pa cak iako je tako.
 
mishica:
:shock:
Znam ljude bez cilja u zivotu, znam one koji pustaju da ih zivot vodi... ali mislis li Mudrice da ce se oni ovde javiti i reci nam da nemaju NIKAKAV cilj u zivotu, pa cak iako je tako.

Zasto se ne bi javili?!
Ako ga nemaju, to nije nikakva sramota... jer cini mi se da vecina ljudi zivi od danas do sutra, da retko koji razmisljaju na duze, ako i razmisljaju sve se to uglavnom svodi na prazne mastarije. Tesko je pronaci cilj, jos je teze boriti se za njegovo ostvarenje... Mene interesuje misljenje i jednih i drugih.
 
ja, iskreno, zalim ljude koji nemaju nikakav cilj, jer je to ono sto nas odrzava u zivotu - barem mene. koiko puta mi se desavalo da zapadnem u takav bedak i da me izvuce samo ta jedna misao.
"Covek koji vidi cilj najjasnije, taj je covek najsilniji". J. Ducic
 
Zanimljivo...cilj..
Do sada sam sve "velike" ciljeve ostvarila, osim onog muz deca.. Ali sada ne znam dalje, sta kad nemas cilj? Bas bedak...sta napraviti od svog zivota.. nemam pojma, pustam da me zivot vodi. Valjda necu osedeti razmisljajuci o tome :roll:

Dobro, sitnih ciljeva uvek ima, to me izvlaci nekako
 
MUDRICA:
Imate li neki zivotni cilj, nesto sto ste zacrtali sebi da morate da uradite u zivotu?
...Moram da ispunim zivot zenama i decom, da ne popravljam ono sto sam zabrljao, i da nadjem neko, makar tajno, mesto gde cu da pravim gluposti...Moram.
P.S. ...polozena prava gotova je glava...
 
Прочитала сам у Андрћевим ''Знаковима'' нешто што јесте мој мото у животу,уствари неки вечни циљ:
Све су Дрине овог света криве.
Никада се оне неће моћи у потпуности исправити.
НИКАДА НЕ СМЕМО ПРЕСТАТИ ДА ИХ ИСПРАВЉАМО!
 
nekima je recimo cilj da ucutkaju ljude, zatvaraju topic-e, i nude debilne teme za razgovor bez trunke kreativnosti i temelja za neku ozbiljniju filozofiju...ja stvarno ne znam chemu sluzi ovaj forum...svaka druga tema se zakljuchava da se masa sluchajno ne bi raspalila...nema veze bolje da se pricha o tome kako je ko spavao i shta je jeo... uzas... nece ovo josh dugo vidim ja..
 
...Kako i koliko rashladjena hrana koju jedemo utiche na san...
...Nije bila ni tema o kljucevima i bravama...
...Treba li isti svezanj kljuceva da koristimo u komplikovanim slucajevima ulaska i izlaska...
...I...da, Drina je kriva, Sava je prava a Dunav? On je sestro medjunarodna reka...ej bre! A niko ni da bekne o tome...tja.
 
Meni je cilj da osetim život , ceo i potpun, sve njegove etape, sve njegove mane i vrline, tu struju koja me razlikuje od kamena i čini me vrelim ma koliko da je kamen fizički topliji od mene.

U svemu tome jedinu senku ne bacaju neprijatelji već prijatelji, oni su ti koji mi kvare osećaj lepote.
Jer ili te oni razočaraju , ili to pokušaju da bezuspešno izbegnu ili si svestan da će prethodna dva kad tad da se dese...

Ponekad pomislim da su strašno siromašni oni koji vole samo seksom i zahvalnošću, ali makijavelistički i društveno je to najbolje i najuspešnije.
 

Back
Top