Pc na LCD

Tery

Zainteresovan član
Poruka
320
Kako da prikljucim PC na LCD. Imam Philips LCD sa dva HDMI izlaza. PC ima samo VGA izlaz. Onda sam ja kupio neke kablove i adaptere (VGA u DVI, DVI u HDMI) Kad se to sve spoji opet neradi. Znali iko ista o tome? Unapred hvala.
 
Sto se tice graficke karte kompijuter je potpuno nov kao i LCD. Kad sam zvao Philips kazu da moram update-ovati graficku kartu. Nema na LCD-u isti prikljucak kao na PC monitoru. Znali ko kako da napravim update za graficku jer sam probavao i neide.
 
Sto se tice graficke karte kompijuter je potpuno nov kao i LCD. Kad sam zvao Philips kazu da moram update-ovati graficku kartu. Nema na LCD-u isti prikljucak kao na PC monitoru. Znali ko kako da napravim update za graficku jer sam probavao i neide.

Ako je nova graficka karta onda ima jos jedan dvi izlaz. Kupis kabl dvi - hdmi i povezes sa tv-om. Ili ima jos neki izlaz koji onda vezes na scart na tv-u ili na nesto drugo. Posto kazes da ima samo vga izlaz onda nije nova karta ili je u pitanju integrusa.
 
Integrisan graficka karta - znaci da je na ploci.

platform-biostar-tforce-6100-939-wg.jpg


Na ovoj slici vidis dva plava vga izlaza - jedan je na ploci - to je integrisana graficka karta. Nju mozes vezati na tv samo ako ima isti vga ulaz kao i monitor. To imaju samo neki televizori...

Drugi izlaz je na zasebnoj grafickoj karti - i pored tog izlaza nalaze se jos dva. Preko tih izlaza mozes povezati televizor. Kod novih kartica cak vise i nema vga izlaza vec 2 dvi...

Resenje zavisi od toga kakva je situacija na tvom racunaru. Ako je integrisana graficka karta onda ti preostaje samo kupovina nove graficke karte kao na ovom primeru.
 
Kako da prikljucim PC na LCD. Imam Philips LCD sa dva HDMI izlaza. PC ima samo VGA izlaz. Onda sam ja kupio neke kablove i adaptere (VGA u DVI, DVI u HDMI) Kad se to sve spoji opet neradi. Znali iko ista o tome? Unapred hvala.
Ти би хтео да повежеш директно аналогни сигнал (који даје VGA) са дигиталним сигналом (који даје HDMI или DVI). То је просто немогућа мисија.

Решење: или купи неку новију графичку картицу која има и дигатални излаз (DVI рецимо), или купи овако нешто > VGA to HDMI Converter (ако има да се нађе код нас).
 
Integrisan graficka karta - znaci da je na ploci.

platform-biostar-tforce-6100-939-wg.jpg


Na ovoj slici vidis dva plava vga izlaza - jedan je na ploci - to je integrisana graficka karta. Nju mozes vezati na tv samo ako ima isti vga ulaz kao i monitor. To imaju samo neki televizori...

Drugi izlaz je na zasebnoj grafickoj karti - i pored tog izlaza nalaze se jos dva. Preko tih izlaza mozes povezati televizor. Kod novih kartica cak vise i nema vga izlaza vec 2 dvi...

Resenje zavisi od toga kakva je situacija na tvom racunaru. Ako je integrisana graficka karta onda ti preostaje samo kupovina nove graficke karte kao na ovom primeru.
Da da , ali recimo na ovoj kartici ispod VGA izlaza imas i kružni S-video izlaz koji možeš povezati na ulaz bio koga televizora koji ima i običan ulaz za koaksijalni kabel .
Pa tako da je to jedino moguće u tvom slučaju.
 
Pozdrav, sve je to dobro. Mada ovi konverteri nisu nimalo jeftini. Sto se tice analognog i digitalnog signala zasto onda postoje adapteri (VGA U DVI i DVI U HDMI)?
 
Па пази овако, постоје неке верзије DVI прикључка (рецимо DVI-I а мислим и DVI-A) који у себи имају додатна 4 аналогна контакта (пина) да би могли да се прикључе и на неки VGA прикључак. Друга верзија DVI прикључка (DVI-D) као и HDMI немају тај "додатак" и они су предвиђени само за дигиталне сигнале.

На следећој слици можеш видети шта ти је потребно како би повезао комп са тв-ом у зависности које прикључке имају један и други:

 

Back
Top