Kosmodisk (vasa iskustva)

Pa ne znam probo sam bazen 4x i bolelo me..patika imam kolko oces.:lol:.posle par min setnje nevidjen bol..ima u rudu neka podrska za ledja nisam pametan sta raditi:think:

Za sve postoji protokol,koji je ustanovljen za svaki vid problema.ukoliko imate diskus herniu praktikujte ledjno plivanje.Setnja se obavlja uz "inklinaciju"karlice.Podrska za ledja vodi u atrofiju misica i moze da izazove veci problem nego sto sad imate.


Resenje:dobar fizioterapeut-procena funkcionalnog statusa-tehnike opustanja-korigovani polozaji-vezbe i aktivnosti osmisljene iskljucivo za vas problem-kosmodisk nazalost(mada bi bilo idealno)ne resava problem.

Pozdrav
 
:hvala:vec napisah par puta od dz-a do klinickog vise od pola godine se setkam da bi mi 1 od tzvz strucnijih dao mydocalm za opustanje misica..koji sam bacio posle trecine jer mi je bilo nikad gore..sad sam se kao malo sportom aktivirao ali vraca se povremeno bol..treba mi nesto da se ne opustam..da me podseca na strogo drzanje tela pravilno
 
:hvala:vec napisah par puta od dz-a do klinickog vise od pola godine se setkam da bi mi 1 od tzvz strucnijih dao mydocalm za opustanje misica..koji sam bacio posle trecine jer mi je bilo nikad gore..sad sam se kao malo sportom aktivirao ali vraca se povremeno bol..treba mi nesto da se ne opustam..da me podseca na strogo drzanje tela pravilno


Kao sto rekoh dobar FIZIOTERAPEUT!!!
Lekari o tome ne znaju mnogo.....
u slucaju da ste deo populacije koji smatra fizioterapeute maserima i pukim izvrsiocima lekarskih naredbi procitajte sledece:

-Fizioterapeuti su specijalizovani da olaksaju bol,ocuvaju pokret I poboljsaju mobilnost-
-Fizioterapeuti pronalaze srz pacijentovog problema ,identifikuju I prociscavaju informacije izvlaceci ih iz konteksta.
-Fizioterapeut ima na raspolaganju vreme da ponudi individualno resenje problema.
Fizioterapeut kreira perspektivu,poboljsavajuci kvalitet zivota za pacijente svih zivotnih doba.


Pozdrav i srecno :)
 
Al daj molim te mi objasni zasto me shetkaju od opste prakse..do specijaliste fizikalne medicine i rehabilitacije..preko ortopeda..radiologije m rezonance..do neurologa koji mi prepise da pijem lek posle 6 meseci..posle 2x po 6 inekcija..2x po 6 diadinamik i lampa..zar je moguce da za toliko vremena niko od njih ne kaze idi na to i to..tu i tu da se ne patim toliko posto se sve ovo zakazuje na po 3-4-5 meseci i dalje nemam nista ko da sam na pocetku:besna::dash:
 
Al daj molim te mi objasni zasto me shetkaju od opste prakse..do specijaliste fizikalne medicine i rehabilitacije..preko ortopeda..radiologije m rezonance..do neurologa koji mi prepise da pijem lek posle 6 meseci..posle 2x po 6 inekcija..2x po 6 diadinamik i lampa..zar je moguce da za toliko vremena niko od njih ne kaze idi na to i to..tu i tu da se ne patim toliko posto se sve ovo zakazuje na po 3-4-5 meseci i dalje nemam nista ko da sam na pocetku:besna::dash:

То се зове организација система здравствене заштите...За све жалбе и примедбе, обратите се др Томици Милосављевићу, доживотном министру здравља...:mrgreen:
 
Al daj molim te mi objasni zasto me shetkaju od opste prakse..do specijaliste fizikalne medicine i rehabilitacije..preko ortopeda..radiologije m rezonance..do neurologa koji mi prepise da pijem lek posle 6 meseci..posle 2x po 6 inekcija..2x po 6 diadinamik i lampa..zar je moguce da za toliko vremena niko od njih ne kaze idi na to i to..tu i tu da se ne patim toliko posto se sve ovo zakazuje na po 3-4-5 meseci i dalje nemam nista ko da sam na pocetku:besna::dash:

Pre bi trebalo da Vi meni objasnite zasto pristajete na to setkanje,umesto da resavate problem?Pozdrav :)
 
Odlican odgovor "TERAPEUT" hahahahaha..... PA NEMAJU SVI NOVCA DA IDU KOD PRIVATNIH LEKARA I NA FIZIKALNU TERAPIJU ILI KOD KIROPRAKTICARA.
Covek ima problem, probao je sve konvencionalne metode lecenja, ali....nista.

Predlog moj glasi: idi na VMA i potrazi fizioterapeuta Mikicu (karakteristicnog je izgleda. ima dugu kosu veyanu u rep i jak je ko bik) na odeljenju Fizikalne medicine. On me spasao jada. Ili prvo zakazi pregled kod njih (moze telefonom, ima br. na internetu), uzmi uput od lekara opste prakse za njih.

Pozdrav!
 
Da al to se meni desi jednom u godinu ili dve..ovo je sad povreda od pada s bajsa..nije da me secka kao to kad ustajes vec je nevidjen bol pri kretanju i nekoj radnji kad su ruke ispred
...ne uzimaj nista protiv bolova - bol te sprecava da cinis pokrete koji ti mogu pogorsati stanje...moj tata i tetka su bili kod nekog kiroprakticara samo 1 i pomogao im je, tetku vise ne boli clanak na nozi a boleo je godinama... zivi negde van bg pa ako hoces pitacu ih i poslati ti adresu na pp
 
Odlican odgovor "TERAPEUT" hahahahaha..... PA NEMAJU SVI NOVCA DA IDU KOD PRIVATNIH LEKARA I NA FIZIKALNU TERAPIJU ILI KOD KIROPRAKTICARA.
Covek ima problem, probao je sve konvencionalne metode lecenja, ali....nista.

Predlog moj glasi: idi na VMA i potrazi fizioterapeuta Mikicu (karakteristicnog je izgleda. ima dugu kosu veyanu u rep i jak je ko bik) na odeljenju Fizikalne medicine. On me spasao jada. Ili prvo zakazi pregled kod njih (moze telefonom, ima br. na internetu), uzmi uput od lekara opste prakse za njih.

Pozdrav!
Ne znam gde ste vi to videli da sam ja upucivala nekog na privatnog lekara,covek nije probao sve nego koliko ja vidim vrti se oko DZ-a vec duze vreme.
U ovoj zemlji postoje Klinike koje bave ovom problematikom.
A Vi g-dine Granit se malo obavestite Mikica(VMA) Milan vec duze vreme ima svoju PRIVATNU AMBULANTU,nemojte slati ljude na VMA da ga traze.Nece ga tamo naci!!!!
 
Poslednja izmena:
To cudo je genijalna stvar! Zbog prirode posla i studiranja ranije (non stop sedenje za knjigom i kompjuterom) ledja su mi tako stradala da mi vise nisu pomagale ni kreme ni tablete ni vezbe. i naravno, pre toga nisam verovala u kosmodisk, mislila sam da je sranje, samo reklama i uzimanje para. a kada sam pocela da ga nosim bilo mi je zao sto ga nisam narucila pre 10 godina kad sam ga prvi put videla na TV-u. koristim ga nekih 5 godina, svaki put kad krene bol u ramenima, vratu i donjim ledjima, namestim ga i bol polako nestane i pusti me normalno da zivim. poznajem jos nekoliko osoba koje su prezadovoljne tim cudom. Nemam pojma kako radi, ali radi. preporucujem!
 
Znaci nisam placen za reklamu ali ajd da napisem moje iskustvo.
Veliki sam neverni Toma po pitanju tih lekova koji lece sve. Pra nekoliko godina imao sam velikih probleme sa kicmom i boljovima. Savetovali mi da radim vezbe za ledja ali kako kad od bolova oci ispadaju. Mama mi je predlazgala da stavim to cudo i da ga nosim jer sta mogu da izgubim, i tako to. Naravno kako sam ja bazdaren na svoj nacin poceo sam i da joj se podsmevam na lakovernosti. Dano prolazili i bol nikako da prodje.
Naravno, posle izvesnog vremena sam pristao na eksperiment, ali samo nocu. Cetri pet noci je proslo i sem sto sam osecao da mi je majca neznam zasto mokra uz kicnu i blagi bol ispod pazuha od traka nista se narocito nije desavalo. Ustajao sam i dalje tako sto sam jednu po jednu nogu spustao na pod zauzimajuci klececi polozaj, i tek tada se lagano ispravljao da bi potom stao na noge. Vec sam bio na granici da odustanem i priznam sebi da sam nasankan, ili da bar kod mene ne deluje (a nisam imao razloga da sumljam u mamu).
Ne secam se vise koliko je noci proslo ali sigurno nije vise od deset, i dogodilo se to kako kazu cudo. Jutro, sat zvoni, i nesvestan da nema vise bola krenem da ustajem na vec uobicajen i uvezban nacin. Kleknem pocnem da se ispravljam i tada postadoh svestan da ustvari bola nema. Nosio sam ga jos desetak noci i potom prestao. Od tog vremena sam jos nekoliko puta imao potrebu da ga neko vreme nosim i efekti su bili slicni.
Eto to je moje iskustvo. Kako deluje, dali ima logike, dali je medicinski objasnjivo, pojma nemam i ne interesuje me. Dali je odradila autosugestija u sta sumnjam jer tome nisam verovao, nemogu reci ali rezultat je kod mene bio pozitivan.
Eto toliko od mene. Nikoga ne ubedjujem niusta ali to je moje iskustvo.
 

Back
Top