Dete mi se zalepilo za los primer!

blizance

Ističe se
Poruka
2.391
Kako da pomognem detetu od 7godina koje se bukvalno zalepilo za los primer svog vrsnjaka.Naime,moje dete i to drugo znaju se od 3godine iz vrtica ali su se sada posebno vezali jer idu u prvi razred zajedno.To dete je los djak i iz problematicne porodice,otac alkoholicar a majka mentalni bolesnik.Kako stvari stoje ni to jadno dete kojeg je meni zao nece biti mnogo bolje jer se vec sada ponasa previse slobodno u skoli,los je djak,koristi ruzne reci,na ulici i po parkovima je slobodno i bez nadzora roditelja do kasno uvece.Jednostavno nije dobar primer mom detetu koje je prosto opcinjeno i odusevljeno takvim ponasanjem.Koliko god pricam i pokazujem da to nije dobro moje dete se sve vise vezuje i kao da nece da cuje o cemu ja govorim.Kako da pomognem svom detetu da se otkaci takvog slucaja i nadje sebi bolje drustvo?Inace moje dete je omiljeno medju vrsnjacima i voli da se igra sa svima ali daje prioritet doticnom detetu.Predpostavljam da je to samo jedna od faza ali se plasim za svoje dete i zelim da ga usmerim pravim putem.
 
zaista ne znam pravi savet...
svoje dete sam sama odgajala,ucila da se druzi sa svima,ali da lose stvari ne podrzava i ne ucestvuje u njima.od II razreda osnovne putovao je sa sah ekipom,a sah sam ga ja naucila.
moj predlog je da mu nametnete neku aktivnost,i tako ce imati manje vremena za neku problematicnu decu,a mozda ce i drugacije sagledavati i birati osobe za druzenje.na nekim aktivnostima ce sresti decu druge okupacije
 
zaista ne znam pravi savet...
svoje dete sam sama odgajala,ucila da se druzi sa svima,ali da lose stvari ne podrzava i ne ucestvuje u njima.od II razreda osnovne putovao je sa sah ekipom,a sah sam ga ja naucila.
moj predlog je da mu nametnete neku aktivnost,i tako ce imati manje vremena za neku problematicnu decu,a mozda ce i drugacije sagledavati i birati osobe za druzenje.na nekim aktivnostima ce sresti decu druge okupacije


I to neka ga upise tamo gde vec neki klinci koji su ok a koji idu sa njim u razred ili su iz kraja idu.
 
Obzirom da za to nije kasno, mozes ga prebaciti u drugo odeljenje, pod uslovom da je manja verovatnoca da takve dece nema tamo i svakako, razgovaraj sa detetom da se ne ugleda ono na druge, lose primere, vec da se druga deca ugledaju na njega i time na vreme stice osecaj sta je pozitivno.
U svakom slucaju, moras sa njime sto vise razgovarati i ukazivati na ono sto je lose, a sta je dobro i koliko je to moguce, smanjiti mogucnost druzenja sa tim detetom, odnosno decom koja su ekstremno losi primeri.
 
Ništa drugo nego ga odvlačiti na "drugu stranu" ali sve na finjaka,da sin uopšte ne primeti Vašu "nameru",jer izgleda da priča ima samo suprotan efekat.Znači,kao što je gore već spomenuto,upišite sina na neku sportsku aktivnost ili sl.,i tako mu "nemetnuti" neke druge prijatelje.Ponekad se klinci inate,pa rade sve ono što ih učimo da ne valja,zato malo "lukavosti" nije na odmet,pozdrav!
 
Hvala sto ste se ukljucili urazgovor!
Moje dete je vec angazovano na vanskolskim aktivnostima,dva jezika...sport...i ima divan krug prijatelja.Problem je taj sto se izjasnjava i za najbolju drugaricu bira upravo to problematicno dete.Generalno se druzi sa finom decom ali od svih ovo negativno je najomiljenije i pokusava da ga kopira u nekim segmentima.Sankcionisem kad god mogu i secem u korenu ali da bas menjam razred i emigriram nije mi u planu.Sve ostalo vezano za skolu i gradivo je ok ali mi nije jasno da pored ostalih dobrih primera ipak najvise voli ovaj koji meni nije po volji.
 
Hvala sto ste se ukljucili urazgovor!
Moje dete je vec angazovano na vanskolskim aktivnostima,dva jezika...sport...i ima divan krug prijatelja.Problem je taj sto se izjasnjava i za najbolju drugaricu bira upravo to problematicno dete.Generalno se druzi sa finom decom ali od svih ovo negativno je najomiljenije i pokusava da ga kopira u nekim segmentima.Sankcionisem kad god mogu i secem u korenu ali da bas menjam razred i emigriram nije mi u planu.Sve ostalo vezano za skolu i gradivo je ok ali mi nije jasno da pored ostalih dobrih primera ipak najvise voli ovaj koji meni nije po volji.

Pa dobro...sta sad ako se druzi i sa tim "losim" ako se vec druzi i sa gomilom dobrih.
Kad sam ja bio klinac isto je u mom drustvu bilo raznih ...od dece za primer pa do maximalno problematicnih i nikad mi nisu branili da se druzim sa bilo kim.
Dete treba da zna sta sme a sta ne sme i kakva ga kazna sledi ako uradi nesto sto je zabranjeno. Ako dete to zna onda nema ni problema sto se druzi sa tim problematicnim.
 
Nikako prosto ste los roditelj..ako dete od 7 godina niste u stanju da primorate da vas slusa.....makar da se pravi da vas slusa pred vama..onda msm nznam sta ocekujete...

Mislim da se nismo razumeli.Moje dete je uglavnom poslusno,savesno i dobro ali mu se jako,jaaako dopada dete koje je sve suprotno od onoga sto je moje.Dakle,izmedju sve dobre dece i dobrih djaka iz pristojnih porodica moje dete se "zalepilo"za ovo problematicno.Moguce da se oni lepo slazu i imaju zajednicki jezik i za sada nije bilo nekih zajednickih ekcesa ali se ja plasim da ce to dete vremenom negativno uticati na moje.
 
Pa dobro...sta sad ako se druzi i sa tim "losim" ako se vec druzi i sa gomilom dobrih.
Kad sam ja bio klinac isto je u mom drustvu bilo raznih ...od dece za primer pa do maximalno problematicnih i nikad mi nisu branili da se druzim sa bilo kim.
Dete treba da zna sta sme a sta ne sme i kakva ga kazna sledi ako uradi nesto sto je zabranjeno. Ako dete to zna onda nema ni problema sto se druzi sa tim problematicnim.[/QUOTE
Hmmm,kad malo bolje razmislim i ja sam bila takva kakvim sebe opisujes ali kad dojdes u fazu da si roditelj onda sve to malo drugacije gledas.Moze biti da se ja previse brinem?
 
Hmmm,kad malo bolje razmislim i ja sam bila takva kakvim sebe opisujes ali kad dojdes u fazu da si roditelj onda sve to malo drugacije gledas.Moze biti da se ja previse brinem?

Pa ne mozes ti da kontrolises sa kim ti se dete druzi i kako ono bude starije sve manje ces imati tu mogucnost. Valjda treba da se pobrines da ga naucis sta je dobro a sta ne i to ti je to. Sta ces kad krene u srednju skolu??? Pa danas ti se pola srednjoskolaca drogira....pa cak i u osnovnim skolama imas dece koja se drogiraju.....Pre svega dete treba da se nauci da ne pada lako pod tudji uticaj.
 
Pa ne mozes ti da kontrolises sa kim ti se dete druzi i kako ono bude starije sve manje ces imati tu mogucnost. Valjda treba da se pobrines da ga naucis sta je dobro a sta ne i to ti je to. Sta ces kad krene u srednju skolu??? Pa danas ti se pola srednjoskolaca drogira....pa cak i u osnovnim skolama imas dece koja se drogiraju.....Pre svega dete treba da se nauci da ne pada lako pod tudji uticaj.

Eh,izgleda da tek sada postajem svesna ozbiljnosti situacije.Pravo mi govoris!Dajem sve od sebe da pricam,pricam,pricam i imam blizak kontak sa detetom.Imamo poverenje,nema skrivenih segmenata/bar ih do sada nije bilo/uvek mi sve isprica sta se desava u skoli.Trudim se da porodica bude mesto iskrenosti,topline,vaspitanja,ljubavi.
 
Ja bih rekao da je ta mala simpatija tvog sina. Ti kao svaka zla svekrva 'oces da rastavis golupcice :) Jos si pride uskogruda i puna predrasuda. Sirota klinka nije kriva sto ima takve roditelje, a to sto druga deca redjaju petice i uce jezike ne znaci da su dobri, naprotiv, ima tu mnogo malih govnara i govnarki (govorim iz svog iskustva iz detinjstva). Umesto sto diskriminises devojcicu, bolje reci sinu da je pozove kuci, pa neka zajedno uce i druze se, uz to ce ti biti sve vreme pred ocima. I ne bih rekao da mala provodi dane na ulici jer tako voli vec se sklanja od blesavih roditelja.
 
Ja bih rekao da je ta mala simpatija tvog sina. Ti kao svaka zla svekrva 'oces da rastavis golupcice :) Jos si pride uskogruda i puna predrasuda. Sirota klinka nije kriva sto ima takve roditelje, a to sto druga deca redjaju petice i uce jezike ne znaci da su dobri, naprotiv, ima tu mnogo malih govnara i govnarki (govorim iz svog iskustva iz detinjstva). Umesto sto diskriminises devojcicu, bolje reci sinu da je pozove kuci, pa neka zajedno uce i druze se, uz to ce ti biti sve vreme pred ocima. I ne bih rekao da mala provodi dane na ulici jer tako voli vec se sklanja od blesavih roditelja.

Upravo tako
 
Ja bih rekao da je ta mala simpatija tvog sina. Ti kao svaka zla svekrva 'oces da rastavis golupcice :) Jos si pride uskogruda i puna predrasuda. Sirota klinka nije kriva sto ima takve roditelje, a to sto druga deca redjaju petice i uce jezike ne znaci da su dobri, naprotiv, ima tu mnogo malih govnara i govnarki (govorim iz svog iskustva iz detinjstva). Umesto sto diskriminises devojcicu, bolje reci sinu da je pozove kuci, pa neka zajedno uce i druze se, uz to ce ti biti sve vreme pred ocima. I ne bih rekao da mala provodi dane na ulici jer tako voli vec se sklanja od blesavih roditelja.

:klap::super:

EDIT: Ne mora da znači da mu se sviđa, ali sa ostalim delovima poruke se apsolutno slažem.
 
Poslednja izmena:
Ja bih rekao da je ta mala simpatija tvog sina. Ti kao svaka zla svekrva 'oces da rastavis golupcice :) Jos si pride uskogruda i puna predrasuda. Sirota klinka nije kriva sto ima takve roditelje, a to sto druga deca redjaju petice i uce jezike ne znaci da su dobri, naprotiv, ima tu mnogo malih govnara i govnarki (govorim iz svog iskustva iz detinjstva). Umesto sto diskriminises devojcicu, bolje reci sinu da je pozove kuci, pa neka zajedno uce i druze se, uz to ce ti biti sve vreme pred ocima. I ne bih rekao da mala provodi dane na ulici jer tako voli vec se sklanja od blesavih roditelja.

ALI JA IMAM CEEERRRKKUUUU!!
Dakle u pitanju je najbolja drugarica moje cerke.Eh,lako bi ja da imam sina!Jos bi im i radni prostor obezbedila...Eh,lako je vama da me zezate a ja ....kuku meneeee,majjjkooo!!!
 
Cuj,dete od sedam godina bezi od roditelja na ulicu a da oni pri tom nemaju uvid ni gde ide,ni sta radi??/Mozda ja treba da preduzmem neki korak i obavestim nadlezne da pomognu tom detetu ali opet ko sam ja da se mesam u tudji zivot.Jos da me navataju njeni pa da me isprestapaju!
 
Cuj,dete od sedam godina bezi od roditelja na ulicu a da oni pri tom nemaju uvid ni gde ide,ni sta radi??/Mozda ja treba da preduzmem neki korak i obavestim nadlezne da pomognu tom detetu ali opet ko sam ja da se mesam u tudji zivot.Jos da me navataju njeni pa da me isprestapaju!

Znači u kome je problem? Možda joj treba samo malo pažnje i ljubavi (pošto sam shvatio da je ne dobija), a ne da je još udaljiš od možda i jedinog prijatelja. Pokušaj sa onim učenjem zajedno i dolaska kod tebe (odnosno tvoje ćerke), ništa te ne košta da probaš.
 
ALI JA IMAM CEEERRRKKUUUU!!
Dakle u pitanju je najbolja drugarica moje cerke.Eh,lako bi ja da imam sina!Jos bi im i radni prostor obezbedila...Eh,lako je vama da me zezate a ja ....kuku meneeee,majjjkooo!!!

Pa sta to moze tvoja cerka da zgresi...ako popusti u skoli kaznis je zabranom izlaska i sl. Da krene u neku kaubojstinu to vec tesko posto je devojcica .....jedino za koju godinu krecu problemi kad udje u pubertet a do tada je manje -vise opustencija kad su devojcice u pitanju.
 
Znači u kome je problem? Možda joj treba samo malo pažnje i ljubavi (pošto sam shvatio da je ne dobija), a ne da je još udaljiš od možda i jedinog prijatelja. Pokušaj sa onim učenjem zajedno i dolaska kod tebe (odnosno tvoje ćerke), ništa te ne košta da probaš.

A mozda tako ucini i dobro delo pa od deteta koje zbog roditelja krece losim putem utice na tu malu da ipak krene pravim putem.
 
Pa sta to moze tvoja cerka da zgresi...ako popusti u skoli kaznis je zabranom izlaska i sl. Da krene u neku kaubojstinu to vec tesko posto je devojcica .....jedino za koju godinu krecu problemi kad udje u pubertet a do tada je manje -vise opustencija kad su devojcice u pitanju.

Ma toga se i plasim.Ako sada snima tu" omiljenu "kako se vrcka u skoli,maze nokte i bleji gradom do 21h sa 7godina a pri tom idu u isti razred i zive zgradu do zgrade,sta mene ceka kao majku deteta koje je potpuno drugacije vaspitano?Samo da se nadam da ce moj trud uroditi plodom!
 

Back
Top