Sta je potrebno mladima u borilackim vestinama?

Koliko mladih krene sa borilackim vestinama cisto radi fore?!

  • mali broj

  • polovina njih

  • veci deo


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

boba66dzudi

Početnik
Poruka
28
Postovani citaoci i kolege treneri,danas se suocavamo da mladi sve vise vremena provode za kompijuterom i sve slabije su aktivni.Mnogo mladih smatra borilacke vestine olako i bez zdravstvenog uverenja pocinju da se bave njima.

Zato vas molim da svi koji imaju nesto da predloze da razvijemo mladima svest o sportu i borilackim vestinama neka napisu.
Takodje ocekujem i borce da napisu sta bi im jos bilo potrebno u svojim vezbaonicama!

Ju Jutsu sempai Slobodan Tomic :bye:
 
Za pocetak treba medijski prosiriti pricu o borilackim vestinama i sportovima. Kao sto svi ovde znamo BV i BS nisu finansijski unosne i svestan sam da se ne mozemo reklamirati po televizijama ili placati neki drugi vid skuplje reklame, ali svakako treba iskoristi sve blagodeti interneta gde je dosta stvari free.
 
Za pocetak treba medijski prosiriti pricu o borilackim vestinama i sportovima. Kao sto svi ovde znamo BV i BS nisu finansijski unosne i svestan sam da se ne mozemo reklamirati po televizijama ili placati neki drugi vid skuplje reklame, ali svakako treba iskoristi sve blagodeti interneta gde je dosta stvari free.
:super:
Potpuno se slazem sa vama.Voleo bih kada bi u Srbiji bilo malo drugacije stanje kako bismo mogli preneti pravu sliku o borilackim vestinama mladima!

Sa postovanjem sempai Slobodan Tomic
 
Danas i nije bas lako okrenuti mlade ka borilackim vestina uz pregrs drugih sportova/mislim najpre na sportove sa loptom/ koji su popularniji i profitabilniji u odnosu na borilacke vestine i kada se jos pri tome doda pracenje mode kod mladih i masovnost bavljenja raznim sportovima i popularisanje istih putem medija.Ali ipak treba napomenuti da bv pored fizickog treninga jacaju licnost i izgradnju same osobe,a zdrastveni efekat pravilnog pristupa i treniranja istih moze biti u prednosti u odnosu na druge sportove.Dok se osobe koje se bave profesionalno sportom iz raznih razloga moraju povuci od daljeg aktivnog treniranja jos u ranim 30-im godinama,tada se u mnogima bv postizu vrhunski rezultati....

www.vingtsunserbia.com
 
sto se popularizacije tice idealno bi bilo kad bi se vestine probile u standardnu fizicku nastavu u osnovnim i srednjim skolama..

bitno je sa vestinama poceti rano..jos pre desete godine zivota..jer se tada moze oformljavati ..borilacko telo ..refleksi..instinkti..osecaj..
nije isto trenirati udarce i dizati tegove..
onaj koji je trenirao deste godina i onaj koji je dizao tegove deset godina..? pa onaj sto dizao tegove imace vece misice naravno al ne moz da udari..niti ce ikad moci da skupi u udarac svu energiju tela ..kako kazu..udarac rukom da izvuce iz pete
da ne pominjem ravnotezu i okretnost..koja se ne moze postici ni u jednom drugom spotu
 
sto se popularizacije tice idealno bi bilo kad bi se vestine probile u standardnu fizicku nastavu u osnovnim i srednjim skolama..

bitno je sa vestinama poceti rano..jos pre desete godine zivota..jer se tada moze oformljavati ..borilacko telo ..refleksi..instinkti..osecaj..
nije isto trenirati udarce i dizati tegove..
onaj koji je trenirao deste godina i onaj koji je dizao tegove deset godina..? pa onaj sto dizao tegove imace vece misice naravno al ne moz da udari..niti ce ikad moci da skupi u udarac svu energiju tela ..kako kazu..udarac rukom da izvuce iz pete
da ne pominjem ravnotezu i okretnost..koja se ne moze postici ni u jednom drugom spotu

i ja sam to ljudima govorio,ali mali broj me je poslusao jer kako je rekao jedan moj prijatelj:"lakse je dizati tegove,nego trenirati neku borilacku vestinu.." :D
 
i ja sam to ljudima govorio,ali mali broj me je poslusao jer kako je rekao jedan moj prijatelj:"lakse je dizati tegove,nego trenirati neku borilacku vestinu.." :D
a tu je i veoma jak psiholoski faktor..covek baveci se vestinama od malih nogu stekne samopouzdanje i razvije jednu zdravu i sposobnu licnost

ja licno ne znam ni jednu drugu a bolju osnovu na kojoj neko moze zasnovati tzv licni rast i razvoj..od borilackih vestina
 

Back
Top