Starija sestra-mlađi brat

brizna mama

Primećen član
Poruka
505
Svakodnevne svađe, njeno izazivanje, jegova vika i kočijaške psovke, često tuče, ne dozvoljava mu da dira njene stvari, na nagovor drugarica ga tera iz sobe ili iz društva. Uzrast 9g i 7g. A taman smo počeli da joj više obraćamo pažnju, pa je ostavljamo i malo kasnije da bude budna. Vodili smo je na vikend sa nama kao nagradu, a ona je bratu rekla da je retard i da ne zna da se ponaša u hotelu i da ga zato nismo vodili. Poludela sam. I pričali, pričali. Ali džaba. Ona gleda kriomice u telefon i čeka da završimo sa davljenjem. Kada se svađaju kod nas ja ih razdvojim, a kada su kod svekrve ona ju tera da ona prva prekine jer se mali dere i gađa ih sa čim stigne. Juče je opet trčala za mnom da sklonim brata, a on jadničak kao prilepak trči za njima(sve devojčice različitog uzrasta i samo im on smeta). Podelite sa mnom iskustva kako rešiti ovo rivalstvo i kako ne dozvoliti ćerki da padne pod uticaj devojčica koje joj sada odbacuju brata, a sutra će i nju. Ovo se odnosi na dve devojčice, ostale su OK. Kada su razdvojeni, idealna deca, za primer. Kada su zajedno - pakao.
 
Poslednja izmena:
99% нисам адекватна да ти дајем одговор на питање, али колико година они имају?

Ја имам млађег брата, и сећам се да кад сам била млађа, такође сам га "терала" из собе када ми је ту неко, и те неке форе...

Међутим, како сам малко одрасла (тек прешла 20:mrgreen:), почела сам више да се понашам заштитнички према њему, иако ни он није толико мали (4 године разлике)...

Најгоре су, по мени, биле оне МОЈЕ тинејџерске године, када ми је он био баш то што ти кажеш, прилепак :rumenko:
Ваљда онда одрастеш, и схватиш да је породица, нарочито брат или/и сестра неко ко ће ти бити ту цео живот...:heart:

Желим ти срећу :zag:
 
Svakodnevne svađe, njeno izazivanje, jegova vika i kočijaške psovke, često tuče, ne dozvoljava mu da dira njene stvari, na nagovor drugarica ga tera iz sobe ili iz društva. Uzrast 9g i 7g. A taman smo počeli da joj više obraćamo pažnju, pa je ostavljamo i malo kasnije da bude budna. Vodili smo je na vikend sa nama kao nagradu, a ona je bratu rekla da je retard i da ne zna da se ponaša u hotelu i da ga zato nismo vodili. Poludela sam. I pričali, pričali. Ali džaba. Ona gleda kriomice u telefon i čeka da završimo sa davljenjem. Kada se svađaju kod nas ja ih razdvojim, a kada su kod svekrve ona ju tera da ona prva prekine jer se mali dere i gađa ih sa čim stigne. Juče je opet trčala za mnom da sklonim brata, a on jadničak kao prilepak trči za njima(sve devojčice različitog uzrasta i samo im on smeta). Podelite sa mnom iskustva kako rešiti ovo rivalstvo i kako ne dozvoliti ćerki da padne pod uticaj devojčica koje joj sada odbacuju brata, a sutra će i nju. Ovo se odnosi na dve devojčice, ostale su OK. Kada su razdvojeni, idealna deca, za primer. Kada su zajedno - pakao.

Pod broj 1 oduzmite joj telefon ;)
 
Svakodnevne svađe, njeno izazivanje, jegova vika i kočijaške psovke, često tuče, ne dozvoljava mu da dira njene stvari, na nagovor drugarica ga tera iz sobe ili iz društva. Uzrast 9g i 7g. A taman smo počeli da joj više obraćamo pažnju, pa je ostavljamo i malo kasnije da bude budna. Vodili smo je na vikend sa nama kao nagradu, a ona je bratu rekla da je retard i da ne zna da se ponaša u hotelu i da ga zato nismo vodili. Poludela sam. I pričali, pričali. Ali džaba. Ona gleda kriomice u telefon i čeka da završimo sa davljenjem. Kada se svađaju kod nas ja ih razdvojim, a kada su kod svekrve ona ju tera da ona prva prekine jer se mali dere i gađa ih sa čim stigne. Juče je opet trčala za mnom da sklonim brata, a on jadničak kao prilepak trči za njima(sve devojčice različitog uzrasta i samo im on smeta). Podelite sa mnom iskustva kako rešiti ovo rivalstvo i kako ne dozvoliti ćerki da padne pod uticaj devojčica koje joj sada odbacuju brata, a sutra će i nju. Ovo se odnosi na dve devojčice, ostale su OK. Kada su razdvojeni, idealna deca, za primer. Kada su zajedno - pakao.

Ja sam se isto sa sestrom ( starija od mene 4 g ) stalno shibao. A vidim i drugar ima klinku 8 g i klinca 4 i isto se non stop shibaju.
Bas pre neki dan cerka od sestre popi.zdela nesto posto je ova smorila pa pita mene...Kako si ti izdrzao sa njom :mrgreen: ?? Na sta kaze sestra...pa mi se nismo ni vidjali .

I posle kad sam razmislio stvarno skoro da se nismo ni vidjali...ako ne racunam onaj period kad smo bas mali bili...dok ja nisam napunio bar 7-8 godina....a i ti momenti kad se nadjemo zajedno odmah ke dolazilo do nekih sukoba :mrgreen:
Dok eto sad je sve ok.Manje-vise :D
 
Poslednja izmena:
ja imam starijeg brata 2 ipo god i bilo je perida kada nije hteo da me vodi u svoje društvo i sl
izgleda da je to normalno
samo mislim da decu ne treba razdvajati
npr trebali ste oboje da ih vodite na vikend, što samo ćerku nagrađujete i za šta je nagrađujete? a sina kažnjavate?....tako ispada
mislim da ih ne treba razdvajati...
ja ih imam dvojicu, videću kako će biti kasnije
za sad je super, al bilo je jedan period kad stariji nije hteo da vodim mlađeg kad ga čekam iz zabavišta al kad sam mu objasnila da tako mora da ne sme mlađi da ostane samkod kuće onda je bilo ok...posle je pitao gde je bata..:)
 
Vexy, ovo nagradno putovanje je bilo zbog toga što je ona stvarno dobra devojčica, a mali je od rođenja bio bolešljiva i zahtevna beba, a i imao je sjajan podsticaj u njoj. Zadnje dve godine smo intenzivno se bavili sa njim da bi malo ojačao i sazrelio i osamostalio. On sada ide na dva sporta, prema savetu fizijatra,a ona ima samo jednu aktivnost. I taj vikend je bio način da i njoj damo na značaju da cenimo što je dobra, vredna i savesna devojčica, a sa mališom sam i prilčala o teme i on se nije bunio. I oboje su svesni da ih roditelji isto vole i da se posvećuju uvek onom za koje smatraju da mu u tom trenutku treba pažnja ili pomoć. A i ja sam starija sestra, pa možda to malo bolećivije gledam.

I odgledali smo kompletan serijal Take home nanny svi zajedno, ali ga više ne repriziraju, pa smo izgleda malo zaboravili gradivo.
 
Kod naših je razlika 3 godine. Ćera je starija. Terala ga je iz sobe kad joj dodju drugarice.....onda smo mu objasnili da i on isto uradi kada njemu dodju drugari....a oboma je objašnjeno da nije lepo da upadaju u sobu kada bilo ko ima posetu. To je intima, vreme koje je samo njihovo i to treba poštovati. Ćera se bunila kada je mali to uradio prvi put, ali posle razgovora je shvatila da je isto i ona radila. Svadje, tučnjave, to je moje, ne diraj......su normalna stvar....naravno ukoliko su to tek čarke po nekad.
Ono što nikada nismo uradili je da jednog okrivljujemo a drugog ne...i za ljubav i za svadju uvek treba dvoje...moraju naučiti da budu zajedno.....
Srediće se i to sa drugaricama.....treba vremena.
 
Ja sam isto urnisala mlađeg brata (razlika nepune 3 godine). Doduše i brinula sam o njemu, ali sam se ponašala više kao da sam mu ja mama pa sam ga i "učila redu". Znala sam i da ga gađam svim i svačim i da ga kinjim. Obožavala sam ga, mada uglavnom kad nije bio sa mnom, a kad smo bili zajedno onda me je nervirao. Bio mi je smotan, glupav i sve tako... Često nisam imala živaca za njega.
Kad me je prešišao u visini, a bogami i kilaži, malo sam se smirila. :mrgreen:

To je trajalo bukvalno dok nije otišao u vojsku. Posle toga med i mleko.
 
Zaboravih najvažnije: koliko god se mama i tata trudili, ništa nije pomagalo. Mislim da je takav odnos uobičajen. Teško da se tu može bilo šta promeniti.
Nisam pomogla da rešite problem, ali treba da vam je jasno da su vam deca potpuno normalna. :D
 
Poslednja izmena:
Mislim da većina roditelja to prolazi sa djecom.
Između moje sestrei mene je razlika 5 godina i nismo mogle zajedno sastaviti 10 minuta a da se ne posvađamo i potučemo i to baš smo se mlatile :roll:
Počele smo se slagati tek kada je ona krenula u srednju školu i kada se malo uozbiljila a do tada me užasno nervirala :confused:
Ja u pubertetu a ona derište od 10 godina, katastrofa, i dok smo bile dosta mlađe stalno sam morala da bježim od nje kada hoću da se igram sa svojim drugaricama. Sada smo najbolje drugarice i ne postoji važnija osoba u mom životu :heart:
Vidim da i moja prijateljica ima sličan problem sa svojim klinkama.
Izgleda da je to faza koja traje do srednje škole sem ako nisu blizanci u pitanju :)
 
Zaboravih najvažnije: koliko god se mama i tata trudili, ništa nije pomagalo. Mislim da je takav odnos uobičajen. Teško da se tu može bilo šta promeniti.
Nisam pomogla da rešite problem, ali treba da vam je jasno da su vam deca potpuno normalna. :D

Ma da. Pa svi su se tukli sa bracom ili sestrama neki manje a neki vise. Ja i sestra smo jednom i luster razbili u dnevnoj sobi kad smo se tukli :D

Mada bilo je par puta kad kad sam joj zagorcao zivot :D :

Jednom ja vadio barut iz kapsule...neki izumi su bili u pitanju...znaci u naucne svrhe :mrgreen: i nikako da uspem....kad evo sestre iz skole :D i ja dam njoj da mi to sredi i pukne joj kapsula u ruci i ispece prste :hahaha:
 
pa.....to je normalno....mi smo se tukli dok nismo posli u srednju skolu...razlika 14 meseci....
ja sam kao devojcica uvek bila zrelija od njega..pa se sutvari nije znalo ni ko je mladji a ko stariji, pa sve isto, pa zajednicki itd....da mso mi sve vreme bili konkurencija....jednom smo slomili staklo na vratima kad smo se tukli....

normalno roditelji su nam govorili sve najbolje itd..brinuli o nama n ij ednog nisu zapostavljali...kad se vredjamo uvek su nas grdili itd....ali nista to nije pomoglo..evo sad se nbe vredjamo i ne tucemo...slazemo se kad se manje vidjamo....

ja mnogo brinem z anjega....kad god ima neki problem, ja zelimd a mu pomognem...i tako....

ali daleko od toga da smo nesto narocito bliski, sto ne znaci da nemozemo da se oslonimo jedan na drugog kad zatreba...
 
E meni niko neće verovati ali moja tri sina se nikada nisu tukla ni kada su bili mali, ni sada kada su momci.Razlika između starijeg sina i blizanaca su 4 ipo godine.Ono što pamtim je rekcija starijeg sina kada sam izašla iz bolnice sa dve bebe.Obe bebe su bile u jednoj nosiljci a on se gurkao uz nosiljku i sav sretan rekao "ja imam bracu sa dve glave":eek::zcepanje:.Nikada nije bio ljubomoran na braću iako je oko njih bilo puno posla.Svoju decu smo podizali bez pomoći baba i deda:zper:.Čim sam počela da radim krenuli su u jaslice,pa u obdanište,zabavište,školu...Nije bilo ni otimačine igračaka.Voleli su LEGO kockice a njih je bilo u izobilju i svako je imao koliko mu je trebalo.Jedna čokolada je deljena uvek na tri dela. Bez obzira koji od njih je dobio neki slatkiš uvek je ostavljao deo za drugu dvojicu.Stariji je imao svoje društvo a blizanci su čini mi se bili dovoljni jedan drugom u igri.I sada kao odrasli momci se slažu ali tako što tolerišu postupke drugoga.Kada su u nevolji pomažu jedan drugome.Za sada je tako a za budućnost,pa videćemo!!!!:tajna:
 

Back
Top