ZENSKI VATERPOLO

D

dzeni

Gost
Zna li neko nesto o zenskom veterpolu kod nas????

Imamo 4 kluba Becej, Vracar, Tas 2000 i Sentu. Igraju neku vrstu turnira i na kraju dobijemo prvaka....

Formirana je i reprezentacija ove godine, plasirale su se na B Prvenstvo Evrope na kvalifikacijama u Obrenovcu, nisu tamo napravile neki znacajniji rezultat, ali su stekle neko iskustvo za dalje...

Sad me zanima...jel bio neko na nekoj utakmici i uopste sta mislite o zenskom vaterpolu?
 
pa ne znam sta da ti kazem ,ali pre je postojalo 12 klubova zenskog vaterpola , krajem 90. su poceli da ih gase sve redom da bi pare isli na muske klubove.Kako ocekujes da se postavi ikakvi rezultati ako se zna da i klubovi a i reprezentacija postoje da bi se ispunjavali uslovi FINE(da bi neki muski klub i muska reprezentacija ucestvovali na bilo kakvom takmicanju na evropskom ili svetskom nivou mora da postoji zenska savezna liga i reprezentacija).Klubovi koji su postojali nekada a sada ugaseni su :Dinamo iz panceva ,bijela ,mladost,banjica.....
Veoma zanimljivo je to sto je kapiten reprezentacije scg-a Milica,bila mi trener i to veoma dobbar bolji od nekih koji zasluzujuda budu uopsste treneri :D :D :!: :!:
 
E vidis to nisam znala....mislim da je ranije bilo toliko klubova....

Sada je ova liga nezanimljiva....smenjuju se Vracar i Becej na prvom mestu....

Te devojke stvarno puno treniraju,mnoge su tu godinama, meni je zao sto to nije adekvatno ispraceno od strane medija i uopste sportske javnosti...
 
E ja treniram na Vracaru, vec godinu dana,Dzeni mozda te znam.mislim da bi decki puno voleli da gledaju nase utakmice ali treba ih pozvati.Grrrr nervira me sto i pored nezainteresovanosti VSSCG mnogi imaju predrasude o nama npr.:
1.Imamo uzasno siroka ramena
2.Nabildovane smo
3.nismo zenstvene itd.

Imamo lepa gradjena tela sa malo sirim ramenima, i veoma smo zenstvene i zabavne zar ne?
 
Gledala sam zenski vaterpolo vise puta i bas je zanimljiv!

Mislim da bi vise ljudi dolazilo da zna kada i gde igrate....u novinama se pojavi neki sicusan tekstic...kao igraju tada i tada u to i to vreme i kraj....treba biti veoma pazljiv citalac i naci tu zabacenu vest!

Jos cesce i nema nikakvih informacija!

Zato...posto ste prepustene skoro same sebi mogle bi da poradite malo na popularizaciji zenskog vaterpola!
 
Tesko da me znas....kratko sam bila sa Tasom, ali to je bilo lepo iskustvo i zarazila sam se vaterpolom!

Devojke koje sam upoznala su skroz OK tako da te glupe predrasude nikome ne koriste....

Ela je dobar golman, ali izgleda da nema sa kim da radi, mozda bi bilo dobro da dodje malo kod vas na Vracar, jeste da ne bi branila, ali bi bar imala konkurenciju i napredovala bi....

Ne znam, izgleda da je jedna od sestara Sokolovic prestala da igra, steta imala je odlican sut...

Hajde javi kad budete igrale u Beogradu!
 
veruj mi igrala bi Ela kod nas, posto nam trenutno fale dobri golmani....
pa ovaj vikend 20/21. igramo u Beceju ali na Tasu cemo igrati najverovatnije 4/5.12 sve u svemu obavesticu vas, da ste dosli da vas ne bi ja..... :twisted:
Na Vracaru ce biti turnir za juniorke 27. i 28.11
Prva utakmica u 11h ko je zainteresovan neka dodje...
I ja cu igrati tamo
 
A sto da dodjemo kada ce te da pobedite sve? Salim se, trebalo bi da dodjem...

Videla sam spiskove za seniorsku i juniorsku zensku reprezentaciju: seniorke- Dijana Tankov, Aleksandra Dunđerski, Jovana Zlokolica, Dejana Vukadinov, Dijana Berak i Nastasja Knežević iz bečejske Mladosti, Milica Perovska, Aleksandra Lazarević, Daniela Tot, Bojana Zrnić i Dijana Pešterić iz Vračara, Eva Prikidanović, Andrea Hever, Izabela Benak i Kristina Kinčeš iz Sente, odnosno Milena Mitić, Nataša Vezilić, Dragana Ivković, Ivana Ćorović, Eleonora Đurić i Eltina Dimitrijević iz Taša 2000.


juniorke:Una Ćirić, Klaudija Repaši, Timea Deak, Beatriks Drapoš i Nastasja Knežević iz bečejske Mladosti, Dijana Petešić, Danica i Jelica Radisavljević, Irena Marković i Milica Vuksanović iz Vračara, Boglarka Abraham i Janka Berta iz Sente, odnosno Vladana Jovetić, Nataša Vezilić, Eltin Dimitrijević, Jovana Dujović, Milica Lakić, Barbara Bradajić, Aleksandra Praštalo, Marija Jelić, Kristina Simović i Vera Jovanović iz Taša 2000.

Pravo je cudo kako sam ovo nasla....
 
Inace...igrao sam protiv devojka(becejki i kikindjanki)
I verujte mi mogu da pariraju cak i nekim od momaka!
Jako mi je zao sto se zenski vaterpolo svodi na 4 ekipe!
Ko kaze da niste zenstvene?!....Ma devojke,kroz kakve vi treninge i napore prolazite,vi ste najlepse na svetu!!!
Pozdrav od vaterpoliste iz V.K."Spartak" Subotica!!! :wink:
 
veruj mi nemam pojma odakle sam ono skinula...u stvari mozda sa dnevnikovog sajta, oni imaju obicaj da nesto i napisu o zenskom veterpolu za razliku od drugih! www.dnevnik.co.yu

trebalo bi da su seniorke pocele sa nekim pripremema, zna li neko sta treba da igraju, neke kvalifikacije ili sta vec?!
 
Pa seniorke bi trebale u januaru da imaju pripreme, ne znam dali ce imati nesto ove sezone ali znam da se polako spremaju za Evropsko 2006. koje ce biti kod nas!!!!
Inace dzeni kada si citirala spisak juniorske, znaj da si pomenula i moje ime, i ime moje sestre.
Juniorke, ne znam kada ce imati pripreme znam da su kvalifikacije za Evropsko u Sofiji, a Evropsko je u Lisabonu.
 
POZZDRAV SVIM LJUBITELJIMA VATERPOLA, KAKO MUSKIM TAKO I ZENSKIM!

IAMM JEDNO PITANJE ZA SVE VAS !
MNOGO , ALI MNOGO MI SE SVIDELA JEDNA VATERPOOLISTKINJA!
ZOVE SE NASTJA KNEZEVIC!
IZ BECEJA JE MALA!
VOLEO BIH DA SAZNAM STO VISE O NJOJ!
MNOOGO MI SE SVIDJA!

POMAGAJTE BILO STA DA ZNATE O NJOJ!
:evil:
 
Pocelo je Prvenstvo Srbije u Vaterpolu za devojke

‎1.Kolo
ŽVK Vračar Beograd - ŽAK Kikinda 11:4 (4:2 3:0 2:1 2:1)
ŽVK Senta - ŽVK Partizan 13:6 (1:0 5:2 3:4 4:0)
2.kolo
VKD TAŠ2000 Beograd - ŽVK Vračar Beograd 15:4 (1:0 4:0 4:2 6:2)
 
Aktuelne sampionke, ekipa TAS2000 u Beogradu igra kada je domacin u sledecim terminima :

4.kolo Plivalište : Tašmajdan Datum : 26.03.2011.
Vreme : 16.00 VKD TAŠ2000 Beograd ŽVK Partizan

8.kolo Plivalište : Tašmajdan Datum : 23.04.2011.
Vreme : 16.00 VKD TAŠ2000 Beograd ŽVK Senta

10.kolo Plivalište : Tašmajdan Datum : 14.05.2011.
Vreme : 16.00 VKD TAŠ2000 Beograd ŽAK Kikinda

Ostali klubovi iz Bgd-a, Vracar i Partizan igraju svoje utakmice u SC Vracar i na Banjici.
 
Четврто коло, 26.03.2011.

В.К. „ТАШ 2000“ – В.К. „ПАРТИЗАН“ 17: 4
В.К. „ВРАЧАР“ – В.К. „СЕНТА“ 10:10
Слободан: В.К. „ЖАК“
ТАБЕЛА

1. TАШ 2000 3 3 0 0 41:16 9
2. СЕНТА 4 2 1 1 42:28 7
3. ВРАЧАР 3 1 1 1 25:29 4
4. ПАРТИЗАН 3 1 0 2 23:32 3
5. ЖАК 3 0 0 3 9:35 0

5.kolo
subota 02.04. 20.00 Banjica Parizan-Vracar
nedelja 03.04.11.00 Kikinda Zak Kikinda-Tas2000 Beograd
 

Back
Top