Da li biste..

ja kontam da partner ne zeli djecu i tacka...
da li bi pristao da budesh bez djece ako ona ne zeli da radja ili bi ju ostavio...i nashao nekoga sa slicnim zeljama...

Meni se čini da je mislila da nema nikakvu decu pored sebe.

msim treba biti pravi sebičnjak za tako nešto da možeš a nećeš.

Nije to precizno definisano u postavci teme. Jedno je kad partner ne želi decu s tobom, a drugo je kad traži od tebe da se odrekneš potomstva tj. da nemaš decu ni s kim drugim.
Ne bi ostavio ženu koja neće ili ne može da ima potomstvo sa mnom ako bi nas spajalo nešto što bi nam više značilo od roditeljstva. Ako bi postojala mogućnost da dobijem dete s nekom drugom ženom verovatno bi je iskoristio, ukoliko bi me partnerka podržala u tome. Pitanje je da li bi me zadesila ljubav koja bi mi bila važnija od roditeljstva.
 
Sebično i krajnje samoživo je da partner od nas traži tako nešto(sem naravno ako nije u pitanju bolest).Odakle mu pravo da sebe ostvari kao roditelja,a da nas uskrati za nešto najiskonskije i najljepše na svijetu-biti roditelj?
 
Da bas su slicni primeri..tesko da bih ulazio u nesto s nekim ko ima decu pored toliko onih koje namaju..a s prvom ne sbog dece vec zbog mozga koji ih zbog nekog razloga ne zeli..da izuzmemo da ne moze imati
 
Ne, a to ne bih trazila ni od njega. U slucaju nemogucnosti da imamo rodjeno dete, usvojili bismo bebu i przulili joj ljubav i dom kao da je nasa biloloska.
Svako ima pravo da iskusi lepotu roditeljstva i slazem se sa NeDoDiri da nije fer usloviti nekog za vezu time da se toga odrekne.
 
..se odrekli potomstva ukoliko vas partner ne zeli decu, ili vec ima decu iz prethodnog braka pa ne zeli vise dece npr..?

Ne bih se odrekao partnerke, ali ne bih mogao nikako da budem sa nekim ko ne voli decu.
Za to nemanje morao bi baš da postoji neki razlog koji bih mogao da razumem..
Deca vs gotov čovek koga volim - ćovek, mislim žena, da ne pomislite .. :lol:
 

Back
Top