Кад се у Србији живело најбоље?

Кад се у Србији најбоље живело?

  • у време монархије

  • у време комунизма

  • у време капитализма и демократије


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

ВОДКА

Iskusan
Banovan
Poruka
5.913
Тешко се живи то је чињеница, међутим не знам кад се у овој земљи добро живело, прво Турци па тешке године ослобољења па Балкански и Светски ратови, па тешке године опоравка после њих, па Титова диктатура, па Слоба па демонкрате. Моје мишљење је да би се сад ипак најбоље могло живети кад би се предузеле мере да се опорави привреда. Желим да чујем ваше мишљење, у анкети су понуђене три опције.
 
Тешко се живи то је чињеница, међутим не знам кад се у овој земљи добро живело, прво Турци па тешке године ослобољења па Балкански и Светски ратови, па тешке године опоравка после њих, па Титова диктатура, па Слоба па демонкрате. Моје мишљење је да би се сад ипак најбоље могло живети кад би се предузеле мере да се опорави привреда. Желим да чујем ваше мишљење, у анкети су понуђене три опције.

..dok Vam je Josip bio živ..;)
 
Тешко се живи то је чињеница, међутим не знам кад се у овој земљи добро живело, прво Турци па тешке године ослобољења па Балкански и Светски ратови, па тешке године опоравка после њих, па Титова диктатура, па Слоба па демонкрате. Моје мишљење је да би се сад ипак најбоље могло живети кад би се предузеле мере да се опорави привреда. Желим да чујем ваше мишљење, у анкети су понуђене три опције.

Naravno, u vreme komunizma. Medutim, sada je taj natalozeni nerad dosao na naplatu.
 
Pa kad je bilo toliko lepo kako nastase komunisti i ostali lopovi u Kraljevini Jugoslaviji.

То је питање за краљевину Југославију.............благостање, економска снага и политичка стабилност с'почетка ХХ века је кратко трајало
 
Naravno, u vreme komunizma. Medutim, sada je taj natalozeni nerad dosao na naplatu.

Јeбеш тај систем који није одржив ни за 50 година. Капитализам и демократија су најбољи системи, свака земља која их је на време увела сад је развијена земља а она која је имала срећу да не ратује, сад је високо развијена земља. Нас су дакле сјебале две ствари, погрешан систем и чести ратови, просто ко пасуљ.
 
:hahaha: :hahaha: :hahaha:
Сад је најбоље.....Све је ошло по кувцу....
и нико се ни зашта не секира...А бензин СКУПЉИ НЕГО КАД ЈЕ БИО ЕМБАРГО.
ВРАТИТЕ УЛИЧНЕ ПРОДАВЦЕ БЕНЗИНА.
:per: :per: :per:

Ово што сад усрано живимо криви су наши луди преци зато што су прво слушали краља а затим Тита и трпели њихову диктатуру. Да смо увели капитализам и демократију одмах после Првог Светског рата, где би нам сад крај био.
 
Ово што сад усрано живимо криви су наши луди преци зато што су прво слушали краља а затим Тита и трпели њихову диктатуру. Да смо увели капитализам и демократију одмах после Првог Светског рата, где би нам сад крај био.

То смо имали све до 1912.
 
То смо имали све до 1912.

Па није баш, ја сам мислио на републику а не на монархију, с тим што код нас није била чак ни парламентарна већ апсолутистичка. Међутим да је 1943. Америчка војска након ослобођења Италије прешла и код нас, да је краљевина опстала, касније би вероватно била модернизована, реформисана у парламентарну или чак републику и данас би смо живели у најмању руку као Португал или Грчка а вероватно и као Италија или Шпанија.
 
:hahaha: :hahaha: :hahaha:
Сад је најбоље.....Све је ошло по кувцу....
и нико се ни зашта не секира...А бензин СКУПЉИ НЕГО КАД ЈЕ БИО ЕМБАРГО.
ВРАТИТЕ УЛИЧНЕ ПРОДАВЦЕ БЕНЗИНА.
:per: :per: :per:

Macak, nisi obavesten, nisu nikuda ni isli :mrgreen:
Evo licno znam jednu porodicu, poceli su '90 g, i ni do dan danas nisu prestali.
Nema neke zarade, 'rade' od kuce, onako, iz navike valjda.
Al' sve mi se cini kako je krenulo zaradjivace opet :zper:
 
Па није баш, ја сам мислио на републику а не на монархију, с тим што код нас није била чак ни парламентарна већ апсолутистичка. Међутим да је 1943. Америчка војска након ослобођења Италије прешла и код нас, да је краљевина опстала, касније би вероватно била модернизована, реформисана у парламентарну или чак републику и данас би смо живели у најмању руку као Португал или Грчка а вероватно и као Италија или Шпанија.

То сигурно...........али до 1929. (иако после 1919. све то није ни на шта личило) смо имали класичну парламентарну монархију....................међутим, Србије је између 1903. и 1912. имала убедљиво најјачи привредни успон и животни стандард.........да није тако, течко да би могла економски да поднесе све ратове који су дошли од 1912.
наравно после 1915 је постала зависна од стране, превасходно Француске помоћи.
 

Back
Top