Kome se zaliti??

Misplaced

Početnik
Poruka
30
Bio sam na Kopaoniku. Bilo je extra vreme, 60cm snega, a sve jedno 30% jeftinije. Zaista je extra bilo sada prvom polovinom marta.

Medjutim, ja se polomim sa snowboarda, pri ne tako maloj brzini. Opruzim se po stazi koliko sam sirok i dugacak. Lupim stomakom i grudima, izbijem sav vazduh, i nesto tu zaj*bem.
To je bilo u cetvrtak odprilike, u petak me je i dalje bolelo, abdomen najvise sa leve strane, ispod rebara. U subotu smo se vratili u BG.
Ponedeljak - i dalje boli. Odem u dom zdravlja, tamo se zakazuje, doktor moze da me primi tek u sredu. Odem u sredu, ono me i dalje boli.
Ispipao sam ja vec sam ceo abdomen i shvatio da nije u pitanju nikakav prelom jer me na dodir ne boli. Doktorka me salje na rendgen i na ultrazvuk. Obavim rendgen taj isti dan, naravno nema preloma, da je htela da me pipne znala bi to i bez snimanja, ali OK necu da se mesam u doktorski posao jer to nisam.
A ultrazvuk se zakazuje, i zakazali su mi ga za MESEC dana. I to na moje insistiranje su me stavili tako "brzo".
Eeeeej zivote, mesec dana. Pa ja cu za mesec dana ili da umrem ili da ozdravim.

E sada, uvek postoji privatna varijanta, koja kosta 2800 dinara. Tako da eto, i pored zdravstvenog osiguranja, moram privatno da odem.
I eto, ja tj moji mogu da odvoje 2800 dinara za zdravlje kada je potrebno. Ali, sta ce neko npr cija je plata 13 000 dinara...

A pre 4 godine sam isao u dom zdravlja na ultrazvuk. Aparat im je bio toliko los da je snimanje trajalo pola sata. Uz doktorkino nabijanje onog cuda iz sve snage. Od jacine nabijanja bubrezi su me boleli 4 dana posle toga, i nasli su mi pesak u oba bubrega. A kada sam otisao na klinicki centar taj pesak je misteriozno nestao...

Kapiram da nema kome da se zali covek vezano za ovo...ali eto, za sta je internet ako ne za kanalisanje frustracija. :besna:
 
Vataj ovoga pa mu se pozali...nema druge

Tomica_Milosavljevic_B92.jpg
 
Joj cuti, mojoj mami pre neki dan zakazali laboratoriju (krv, mokracu, stolicu) tek za mesec dana... Keva se sokirala! Sva sreca da nista nije hitno, nego tek onako provera, al stvarno su ga preterali.
Tati moje drugarice izaslo nesto na stomaku, neka izraslina, boli ga kada dodirne, smeta mu kada jede, a covek preko 70 godina, i oni mu isto i ultra zvuk i laboratoriju zakazali tek krajem aprila i to HITNO!
Eeeee blago nama!!!
 

Back
Top