Zašto samo glupi muškarci...

Lexa

Buduća legenda
Poruka
30.368
..... vole da ističu da su pametniji od žena? Tj. da su muškarci u globalu pametniji od žena?

I da li je neko još primetio ovaj fenomen?

Zapravo, interesuje me zašto samo glupi muškarci i vole uopšte da diskutuju o inteligenciji drugih rasa, nacija i drugog pola? Da li tako isto i glupe žene?
Lično, nisam primetila za njih...

Ali dođe logično kao neka vrsta lečenja kompleksa ili sindroma "ko je prdn'o". Ako skrenu pažnju sa sebe na neki drugi objekat, valjda će da bude manje očigledno?! :think:

Baš sam u rebusu sad :(
 
..... vole da ističu da su pametniji od žena? Tj. da su muškarci u globalu pametniji od žena?

I da li je neko još primetio ovaj fenomen?

Zapravo, interesuje me zašto samo glupi muškarci i vole uopšte da diskutuju o inteligenciji drugih rasa, nacija i drugog pola? Da li tako isto i glupe žene?
Lično, nisam primetila za njih...

Ali dođe logično kao neka vrsta lečenja kompleksa ili sindroma "ko je prdn'o". Ako skrenu pažnju sa sebe na neki drugi objekat, valjda će da bude manje očigledno?! :think:

Baš sam u rebusu sad :(

pa dobro i mi osrednji bi voljeli da se ukljucimo u diskusiju :(
tako se osjecamo malo pametniji :rumenko:
 
Zato što su 'pametan' i 'glup' relativni pojmovi koji se ne mogu (koje ja ne mogu) precizno odrediti; naime, svako nalazi neko svoje stanovište šta je pametno (osim onih koji su dovoljno pametni da se ne bakću preispitivanjem odnosa), te tako šovinisti, seksisti i rasisti na to šta i ko je pametan gledaju u skladu sa stanovištem grupe kojoj pripadaju, te tako one na koje ne gledaju kao na sebi ravne smatraju glupim. Još ako imaju povoda da se tim drugim grupama suprotstave ili se nalaze ugroženim od njih, isticanje svoje nadmoćnosti kroz jednu nemerljivu kategoriju je samo prvi štit odbrane (od sebe samih i svoje nesigurnosti, najčešće).
 
Zato što su 'pametan' i 'glup' relativni pojmovi koji se ne mogu (koje ja ne mogu) precizno odrediti; naime, svako nalazi neko svoje stanovište šta je pametno (osim onih koji su dovoljno pametni da se ne bakću preispitivanjem odnosa), te tako šovinisti, seksisti i rasisti na to šta i ko je pametan gledaju u skladu sa stanovištem grupe kojoj pripadaju, te tako one na koje ne gledaju kao na sebi ravne smatraju glupim. Još ako imaju povoda da se tim drugim grupama suprotstave ili se nalaze ugroženim od njih, isticanje svoje nadmoćnosti kroz jednu nemerljivu kategoriju je samo prvi štit odbrane (od sebe samih i svoje nesigurnosti, najčešće).

Nema vise sta da se kaze :ok:
 
..... vole da ističu da su pametniji od žena? Tj. da su muškarci u globalu pametniji od žena?

I da li je neko još primetio ovaj fenomen?

Zapravo, interesuje me zašto samo glupi muškarci i vole uopšte da diskutuju o inteligenciji drugih rasa, nacija i drugog pola? Da li tako isto i glupe žene?
Lično, nisam primetila za njih...

Ali dođe logično kao neka vrsta lečenja kompleksa ili sindroma "ko je prdn'o". Ako skrenu pažnju sa sebe na neki drugi objekat, valjda će da bude manje očigledno?! :think:

Baš sam u rebusu sad :(

otju da ti rodim djete!
 
..... vole da ističu da su pametniji od žena? Tj. da su muškarci u globalu pametniji od žena?

I da li je neko još primetio ovaj fenomen?

Zapravo, interesuje me zašto samo glupi muškarci i vole uopšte da diskutuju o inteligenciji drugih rasa, nacija i drugog pola? Da li tako isto i glupe žene?
Lično, nisam primetila za njih...

Ali dođe logično kao neka vrsta lečenja kompleksa ili sindroma "ko je prdn'o". Ako skrenu pažnju sa sebe na neki drugi objekat, valjda će da bude manje očigledno?! :think:

Baš sam u rebusu sad :(

suvihe pojednostavljujesh
pogledaj recimo zene ovog foruma u globalu
i kako onda ne generalozivati lol
 
Da pojasnim, kada neko pročita aksiome leksologike, poput:
Pa dobro niste ni vi baš nešto briljantni ajnštajni u stvari moglo bi se čak reći da ste u proseku malo iznad kompletnog idiota
moguće da pomisli da si i ti glupa (znajući seksiste, prvo će reći da si nedohebana). I sada na stranu što ti tu i tamo deluješ kao pametnica, za njih će ovo citirano biti sva potvrda koja im je potrebna da veruju kako su u pravu, šta god da misle. I to ne samo za tebe, već za npr sve devojke koje postuju na netu, to u boljem slučaju, klasika bi bila da im je ceo ženski rod takav. Isto kao što ti misliš za njih (izvini zbog ličnog obraćanja, koristim ga jer daješ dobar primer). Želim da kažem da ne mora neko biti glup da bi neki od njihovih stavova i postupaka nama bili glupi.
 

Back
Top