kako prevazici fizicki seks i dostici duhovni

soul search

Početnik
Poruka
17
Sretnem pre neki dan bivsu devojku, s kojom sam raskinuo (lepse zvuci nego da kazem da me ostavila) pre vise od pola godine. I saznam da ima decka u koga je zaljubljena do usiju i sa kojim ima fantastican seks. Rekla mi je da on tacno zna sta da joj radi i da je uz to vrlo zabavan. I rekla je to sa takvim izrazom na licu, sa toliko miline i ljubavi, da sam ja prosto video da ona svrsava kad pomisli na njega.

A kad smo nas dvoje bili zajedno, narocito na pocetku nase veze, seksali smo se i po 3-4 puta na dan. Pucali su kreveti od moga truda, ona je vristala da su nas komsije dva puta tuzile vlasniku zgrade, i iako sam ja za nju uvek mislio da je hladna, sebicna i egocentricna (mada sam je voleo). Uteha mi je bila da nam je barem seks bio dobar, i da je moje nekada i 3-satno neprestano in-and-out bilo besprekorno. I bio sam ponosan na sebe sto je svrsila svaki put (jer sam mislio, a i sada mislim da nije glumila orgazme).

I tu me istina zveknula po glavi i uvideo sam koliko sam ja emocionalno hendikepiran. Ja sam mislio da je ona nesposobna za bliskost, istinsku ljubav i predavanje, a u stvari se ispostavilo da ja nisam bio u stanju da probudim to u njoj. Jednostavno, nisam bio osoba koju je ona trazila, i nisam uspeo da probudim u njoj njenu divlju stranu. Nije me volela, samo sam joj se svidjao i odradjivao je, onako, nesposoban da se spojim s njom na duhovnom nivou. Priznajem, ja ne vodim ljubav, nego sex. Tiho, necujno, mehanicki. Ne mogu da se otvorim, da dosegnem duhovnu komunikaciju, i svestan sam svakog sekunda onoga sto radim.
Uzasno me boli istina, ali sam odlucio da se menjam i da pokusam da dostignem visi duhovni nivo u seksu (a i sire). Problem je sto nemam iskustva u tome (ne u seksu, nego u otvaranju), a verujem da veliki broj ljudi deli moj problem.
Zato pitam prosvetljene, i muskarce i zene, sta je to sto vas tera da se potpuno predate partneru? Sta je to sto mi je ona opisala kao "my boyfriend knows exactly what to do, and he's so funy". Kako moze da se bude smesan a ujedno seksi? Sta vas uzbudjuje, uspaljuje, tera da eksplodirate i kasnije mislite na partnera i da vam trnci krenu uz kicmu? Sta je to sto je nateralo jednu osobu poput moje bivse da se kao siparica zaljubi u 7 godina mladjeg decka (ona ima 32 godine)? Ne, nije to fiziologija i centimetri, nego neka duhovna veza koju je pronasla u njemu.
Sta vas dovodi do ludila?
 
svaka cast na otvorenosti, verujem nije ti ovo bas tako lako doslo. Nisi naveo godine ali prema njenim godinama racunam i ti si tu negde pa me cudi da ranije nisi sebi postavio slicna pitanja.

Sta je uopste to sto ti trazis u sexu, fizicko zadovoljstvo posle visecavnog prepletanja ili razmenu energije sa bicem koje osecas na jedan potpuno jedinstven nacin. Sve se racuna...kako se drzite, pogledate, nasmejete, poljubite otvorenih ociju sretni zbog prizora koji je pred vama. Zagrljaj posle, leskarenje, mazenje...sve to zaokruzuje celu pricu, naravno kada zelis to da das i primis. E to ti je jedna bitna stavka, tu nema uputstva za upotrebu, ili pustas ili vecno ostajes uskracen za jedno faktasticno iskustvo. Prave stvari i osecaji se lako prepoznaju, pamtis sve, nosis sa sobom slatke mirise pa te u pola dana dok kucas neko cirkularno pismo na compu stignu i ispune potpuno...e to je dobar osecaj! Kad pomislis na voljeno bice i na to kako se njena/njegova koza uklapa pod tvojom rukom i to ucini da se nasmejes sam dok setas ulicom ili se vozis kuci, to je onda dobra stvar.

ne znam da li sam ti nesto mnogo pametno i konkretno rekla, bitna stvar: ponekad jak, dubok, vrlo intenzivan sex nije mnogo bolji od prijatnog leskarenja u zagrljaju osobe koja ume da te drzi! :D :D :D
 
Vidim, da ne pomisljas da te laze i folira ,sto ja primecujem iz tvog posta.A bas je to sustina stvari devojka ne moze da ti oprosti sto si je ostavio(ili dozvolio da te ostavi)pa zeli da te ponizi kao ti si bio los yebach sad je nasla bolji itd...Laze 100% i samo zeli da ti se sveti i omalovazava.Ubrzo ces videti da laze jer najverovatnije nije imala sex otkako ste raskinuli a misli da ti non-stop gruvas ribe sto bih ti i savetovao da radis

poz.
 
Sigurno nisu centrimetri u pitanju, tu si u pravu..
Nego, sex treba da bude samo nadogradnja. Ok, pucaju kreveti, in and out traje satima... ali za eksploziju i 'slanje na sedmo nebo' je potrebno cak i vishe od emocija, apsolutna zelja o svim vidovima sjedinjenja sa partnerom... to i jeste najveci afrodizijak, kad devojka drhti samo od pogleda svog partnera.

E sad, ne postoji recept kako stici do toga. Neko ne moze celog zivota da pojmi taj 'apsolutno sjedinjavajuci osecaj'. Mozda je u pitanju i pogresan odabir partnera. A mozda je potrebno i prvo sebe 'pruziti' i intelektualno i emocionalno.. pa tek onda traziti neki visi 'nivo' u sexu. [/b]
 
Pazi, delimicno ste svi u pravu, ali pozadina problema je mnogo kompleksnija, te mislim da dugujem pojasnjenje.

Postojale su ostre kulturne razlike, stoga sto je moja bivsa Japanka, ali i njen novi decko nije Japanac, nego Amer (koji je neko vreme proveo u Japanu).

Drugo, nisam ja los lik, a nije ni ona bas dobrica (to da ne ispadne da je ona bila moja zrtva ili sl.). U stvari, pre nego sto smo mi poceli da izlazimo, ona je upravo bila ostavila njenog muza, i to na isti nacin na koji je ostavila i mene. Ona je takav lik: ima sliku muskarca kakvog zeli u svojoj glavi i nista ne govori, ali vidis da je nezadovoljna tvojim ponasanjem. Uvek ima nesto nedoreceno iza njenih lepih reci. I onda jednog dana samo ode. Ne kaze ni zasto, ni kako. A jednom mi je priznala da je njen idealan muskarac onaj koji je stalno zaposlen i nema vremena za nju, a ona ga ceka da dodje:)))) Malo nezrelo za jednu osobu sa tako jakom voljom. Znaci, ona jeste sebicna, egocentricna, ne voli zivotinje, ne zeli da ima decu, i sve u svemu, prilicno cudna osoba. Da ne zaboravim, strasna cicija:) koja ima prihode od preko $60.000 a zivi u sobici bez TV-a:) Ja sam je cenio zbog njene unutrasnje snage, odlucnosti i vrednoce, kao i zbog nekih od najlepsih dana koje smo proveli zajedno.

Tacno je da mi nismo kompatibilne osobe. Meni je dobar film i lepa knjiga uvek vise znacila od novca, mada u poslednje vreme pokusavam da postanem reformisani materijalista:)

Sto se tice teze da ona izmislja pricu da bi me povredila, ne bih rekao. U stvari, hehe, ja sam koristio tu taktiku ne bih li nju napravio ljubomornom kad smo tek raskinuli. Slagao sam je da imam devojku, na sta se ona neiskreno obradovala, i rekla mi da bi te veceri isla sa mnom u krevet da nemam devojku. Mislim da joj je tada bilo krivo i da je patila, ali da je bila suvise tvrdoglava da bi mi to priznala.

Medjutim, ovo sto mi je ispricala deluje vrlo uverljivo. Rekla mi je ime i prezime novog decka, rekla je da je na istom univerzitetu na kojem i ja (cak na mom odseku) i, sve u svemu, prica drzi vodu. Ono sto je, izgleda, najvise uzbudjuje kod njega je to da je on sa njom zbog seksa, a ona zbog ljubavi. Kaze, rekla mu je da ga voli, a on je rekao da ne zeli da joj obecava sto ne moze da ispuni. Znaci, on se trudi oko nje, ali za njega je ona samo dobra, stara, seksi koka, kojoj ce da saopsti lose vesti cim naleti na neku drugu. I to je sto ona, u stvari, i zasluzuje, zbog svog kamenog srca i lakoce s kojom je napustila verovatno sve muskarce s kojim aje bila.

Ali, jos uvek ostaje problem da ona ipak poseduje strast i u stanju je da voli, a mene boli to sto nisam uspeo da to prepoznam i probudim. A razmisljajuci o svemu tome, dosao sam do zakljucka da kod mojih neuspelih veza postoji jedan sablon: Jos nikada nisam uspeo da neku devojku zavolim, sve dok me nisu ostavile.

Dakle, problem je dosta slozen, te zato ovoliko pisanija. A ima tu jos:):)
 
Vidi, Inspirion, ne zelim ja vise da nju vratim ili da se ona vrati meni. Znam ja da to ne bi islo. U stvari, ja stvarno zelim da joj se od srca zahvalim nekim buketom cveca za to sto mi je pomogla da sagledam neke svoje lose osobine. Znam da to ona nije ucinila zbog mene, nego zbog svoga egoizma, ali svejedno, meni to mnogo znaci.
Ono sto ja zelim je da se promenim, zbog sebe i zbog moje neke buduce devojke koju necu oterati od sebe svojom zatvorenoscu i nesposobnoscu da izvucem sav potencijal iz veze.
 
Lolla,
u stvari, ja sam nju prvi pitao za njenog decka. U stvari, ovako je bilo: posle prvih nekoliko meseci ravnodusnosti, i mozda olaksanja zbog raskida, pocela je da mi nedostaje. I ja, kao, slucajno se zadesim u blizini buske stanice kad ona ide na posao. I ja kazem: Hey, I know you:)i krenem da je zagrlim (prijateljski). A ona se nekako zbunila i samo se usiljeno nasmejala i onda je dosao bus i ona je jedva docekala razlog da ode. I ja nastavim da vozim bajk ulicom i opet je sretnem kad je izasla, ali ona rece da zuri da presedne i ode.

I ja joj sutradan posaljem poruku, u fazonu, kako nema razloga da me mrzi ako smo raskinuli, da je ja cenim i smatram prijateljem, ako nista ono zbog lepih zajednickih dana. A ona mi uzvrati da nema pojma o cemu pricam, da je njen osmeh bio iskren i da je jednostavno pretrpana poslom i obavezama, kao i da je njen "boyfriend" otisao u Vinipeg i da joj se retko javlja, pa je to dodatno muci.

I onda je proslo par meseci, i ja je opet kao slucajno sretnem u supermarketu (zivimo relativno blizu), i meni je stvarno bilo zao. Izgledala je dosta lose i zapusteno, radi po ceo dan i kad ima slobodne dane uglavnom zivi k'o zombi. Ali, rece, decko joj se vraca za koji dan. I onda je ja opet sretnem nakon par dana, i stvarno mi je izgledala dosta bolje i zivlje. I pitam je za decka, kao, ko je i sta je, i tu krene njena prica. Ja sam bio taj koji ju je pitao za detalje, ali mi ona nije htela da isprica bas sve. Samo je rekla da je on dovodi do ludila (uz vec opisan izraz miline na licu).

Eto, toliko za pojasnjenje:)
 
soul search:
Ali udaljismo se mi od teme :) Moje pitanje je bilo sta covek (ili zena) moze da uradi , da poradi na sebi, kako bi postao interesantniji, privlacniji, bolji u seksu, bliskiji u vezi...
Odavno mi se nije desilo da sa toliko paznje propratim neku temu...
Generalno, kao sto mnogi vec rekose - nema tu nekog pravila.
Medjutim, samim tim sto si spreman da se pogledas u ogledalu i sagledas sebe i shvatis sta je ono sto zelis a nedostaje ti - ucinio si veeeliki korak da u tome i uspes.
E sad... Definitivno spadas medju ljude koji zele sve da drze pod kontrolom i imaju strah od toga da "izgube glavu". Ne mozes ocekivati od devojke (bilo koje) da te dozivi tako duboko kako zelis, ako pri tome nisi spreman da i ti nju tako dozivis... Nova ljubav tvoje bivse devojke i jeste i nije u suprotnosti sa tim. No, da ne analiziramo sad nju, posto nije bitno.
Ono sto zelim da kazem to je da je ljubav i davanje i primanje, sex je samo jedan segment toga. nakon svih ovih godina, pocinjem da verujem kako nije dobro ni da se on "desi" prerano, odnosno na prvi "signal" nasih tela... Sustina je da treba jako dobro osluskivati kako sebe tako i onog drugog, a samo retki imaju sposobnost da to rade na brzinu.
Moja najlepsa veza bila je ona kada sam pri svakom dodiru - namernom ili slucajnom - znala da smo se dodirnuli, kada sam dok razgovaramo tacno znala o cemu razgovaramo, kada je on bio tiho i nenametljivo prisutan u svakom trenutku mog zivota - bilo da je tu ili ko zna gde... Tesko je to objasniti... Ali ljubav je mnogo vise od strasti i dobrog sexa... U redu je da osobe moraju da se pronadju i prepoznaju se, ali i taj osecaj treba nadgraditi, treba biti spreman dati sebe, otvoriti svoju dusu, bez obzira na strah od povredjivanja i od toga da cemo izgubiti kontrolu...
Sad sam ti ovo nabacala, ali se nadam da sam ipak uspela da kazem ono sto sam htela... iako je to jako tesko objasniti, kao i sve sto nije racionalno...
 
soul search:
Ali udaljismo se mi od teme :) Moje pitanje je bilo sta covek (ili zena) moze da uradi , da poradi na sebi, kako bi postao interesantniji, privlacniji, bolji u seksu, bliskiji u vezi...
Мислим да би те превише размишљања о томе могло још више спутати.Оно што је теби недостајало, чини ми се, није техника него емоције према тој девојци. На томе не можеш радити, једноставно, кад их будеш осетио само се препусти.
Имала сам типа који је био фантастичан у кревету, али је све то личило само на гимнастику и мене није бог зна како одушевљавало јер није било ЕМОЦИЈА! С друге стране, најбољи секс је био са човеком кога сам највише волела (и он мене), и ту нема везе ни трајање, ни техника, ту је све ишло само од себе...
Потпуно предавање...
 
Soulsearch, ma yebes dusu, kazi ti nama bre kakve su japanke u krevetu?!? :P Salim se naravno.. ponavljam, mislim da pravis veliku gresku sto prebacujes krivicu jednim delom na sebe.. imam osecaj da imas tu stalnu zelju da se na neki nacin kaznjavas.. pa i sam si priznao da volis devojke samo onda kada sa njima raskines.. sve mi to zvuci da ni sam ne znas sta hoces.. u stvari ti znas sta hoces samo ne znas kako do toga da dodjes.. :wink: zamrseno, veoma zamrseno znam... ali ako ti je za utehu nisi jedini, doduse svi mi to ispoljavamo na drugacije nacine, ali poenta je ista.. nedostaje nam ona druga polovina.. nadji nju i naci ces odgovore na mnoga pitanja i upoznaces deo sebe za koji nikada nisi ni znao da postoji.. :wink: i batali tu Japankicu-san, svi su mi ti Japanci ionako caknuti, sve same nindze i kung fu ljubavnici.. dza bu a u qurac... ma yebo je taj glupavi amerikanac.. :D
 
Pitam se postoji li neki jasno definisan odgovor na tvoje pitanje... Ne, ja ga ne znam...
Ali, poznajem taj osjecaj potpunog predavanja, te interakcije dva tijela, dvije duse, dva srca, kraj kojih sve one lazne emocije kojima se obicno hranimo, zadovoljavamo, izgledaju naprosto smijesno i jadno...
Ne znam, mozda si samo suvise zatvoren, nespreman da se otvoris... Mozda je strah od gubitka, poraza, povrijedjivanja, uzrok sto jos nisi upoznao taj osjecaj istinskog predavanja i ispunjenosti... Jer, svi smo mi manje ili vise tasti... I, zbog toga katkad izgubimo nesto mnogo vaznije, nego sto je nasa sujeta...
 
smeh:
soul search:
Ali udaljismo se mi od teme :) Medjutim, samim tim sto si spreman da se pogledas u ogledalu i sagledas sebe i shvatis sta je ono sto zelis a nedostaje ti - ucinio si veeeliki korak da u tome i uspes.
E sad... Definitivno spadas medju ljude koji zele sve da drze pod kontrolom i imaju strah od toga da "izgube glavu". Ne mozes ocekivati od devojke (bilo koje) da te dozivi tako duboko kako zelis, ako pri tome nisi spreman da i ti nju tako dozivis... Nova ljubav tvoje bivse devojke i jeste i nije u suprotnosti sa tim. No, da ne analiziramo sad nju, posto nije bitno.
Ono sto zelim da kazem to je da je ljubav i davanje i primanje, sex je samo jedan segment toga.

Tacno!
 
Hellen:
soul search:
Оно што је теби недостајало, чини ми се, није техника него емоције према тој девојци. На томе не можеш радити, једноставно, кад их будеш осетио само се препусти.
Имала сам типа који је био фантастичан у кревету, али је све то личило само на гимнастику и мене није бог зна како одушевљавало јер није било ЕМОЦИЈА! С друге стране, најбољи секс је био са човеком кога сам највише волела (и он мене), и ту нема везе ни трајање, ни техника, ту је све ишло само од себе...
Потпуно предавање...

Verovatno je u ovome moj i njen problem!
 
Steffan:
Soulsearch, ma yebes dusu, kazi ti nama bre kakve su japanke u krevetu?!? :P Salim se naravno.. ponavljam, mislim da pravis veliku gresku sto prebacujes krivicu jednim delom na sebe.. imam osecaj da imas tu stalnu zelju da se na neki nacin kaznjavas.. pa i sam si priznao da volis devojke samo onda kada sa njima raskines.. sve mi to zvuci da ni sam ne znas sta hoces.. u stvari ti znas sta hoces samo ne znas kako do toga da dodjes.

Hehe, ne znam kakve su Japanke u krevetu generalno, posto sam bio samo s ovom. Iskreno, bila je pasivna, i nikad nije preuzela inicijativu. Ja sam zapinjao i trudio se, a ona je uglavnom vristala i vikala "jamete" i "shindjo", sto ja i dan danas ne znam sta znaci, a nije htela da mi kaze (ako neko zna japanski, molim da mi objasni) :) Od ostalih azijatkinja, bio sam u krevetu sa kineskinjom, koja mi je priznala da joj se strasno svidjam, ali mi nije htela dati nista drugo osim "handjob-a", posto je udata i bojala se da se ne zaljubi :)
 

Back
Top