Da li bi hrvati osudili agresiju NATO-a na SRJ...

Ma nemoj mi reći...


Oko Vukovara su digli toliko tenkova jer je kasarna bila blokirana!!!

Mora se uzeti u obzir i onih 10 kasarni oko Dubrovnika...:dash::dash::dash:

Нису биле блокиране касарне само у Вуковару,него и осталим градовима у РХ.
А поред тога радило се о оружаној побуни унутар СФРЈ и масовним нападима на ЈНА,што су све разлози да војска СФРЈ интервенише у великом броју.

Разарање Вуковара је последица недостатка стратегије вођства ЈНА,што је заиста трагично.
Сво то разарање је такође последица саме борбе,и војног отпора самих сецесиониста.

Свако место где постоје наоружане непријатељске јединице постаје легитимни војни циљ.

За Дубровник тужбе упућивати Црној Гори,и овом човеку: :)

1055260463.jpg


Са друге стране,у америчком грађанском рату,савезна војска је намерно и систематски разарала градове и инфраструктуру побуњених држава ради деморалисања противника,под директном наредбом генералштаба САД,што се сматрало важним стратешким кораком.

П.С

Just_a_man:
A zasto ta ista JNA nije sprijecila pobunu Srba u Hrvatskoj?

Срби у Хрватској су се управо побунили јер су хтели да остану у Југославији,а пошто се Хрватска одвајала од Југославије,они су се одвојили од Хрватске.


Just_a_man:
PS. Teritorijalna obrana na nivou svake republike je takodjer bila legalna sila.

Све док те републике делују као део Југославије.Савезна војска је институција вишег ранга од ТО.
Уколико се јединице ТО користе као средство против савезне државе којој те републике припадају,и уколико служе као средство напада на савезну војску која је војска целе државе и свих република,онда дате јединице постају побуњеници,што даје савезној војсци право и обавезу да исте уништи.
То што савезна војска није у потпуности то учинила,и што је делала крајње непрофесионално и хаотично,је делом последица неспособности врха ЈНА,делом што ЈНА уопште и није била професионална војска,а делом хаоса у самој савезној држави и врху СФРЈ.
 
Poslednja izmena:
Nešto se razmišljam kako bi ova bratija koja se kune u svoju državnu tvorevinu (novonastalu državu hrvatsku) odgovorila na pitanja:

1. Da li osuđuješ agresiju NATO na SRJ?

2. da li misliš da je onoliko uništavanje ekonomije, infrastrukture, pravde i istine i da li je smrt svih onih ljudi imala bilo kakav logični razlog i opravdanost?

3. I da li likuješ (seiriš)?


I čikam naše forumaše iz HR, obzirom da se zna kakvim se predstavljaju, da prvi daju svoje mišljenje o ovome. I da postave ankete na nekim HR sajtovima sa istim pitanjem, ko hrvat hrvatima, da se izjasne kako se bratski hrvatski narod izjašnjava...

nesto se mislim..........a da nemci postave anketu:
da li bi bivsi zatvorenici ausvica, mathauzena, buhenvalda, bergen belsen, ...............osudili saveznicko bombardovanje nemackih gradova.
 
Poslednja izmena:
Шта то?:eek:
Ma nemoj mi reći...


Oko Vukovara su digli toliko tenkova jer je kasarna bila blokirana!!!

Mora se uzeti u obzir i onih 10 kasarni oko Dubrovnika...:dash::dash::dash:
Нормално,мада је то било бацање прашине у очи пошто су у ''планирању операција'' у Вуковару учествововали Хрвати генерали ЈНА.
A zasto ta ista JNA nije sprijecila pobunu Srba u Hrvatskoj? :whistling:

PS. Teritorijalna obrana na nivou svake republike je takodjer bila legalna sila.
Код вас ништа није било легално изузев проусташке власти у то време па из тог разлога ЈНА није имала разлога да због нечег разоружава Србе.
 
Шта то?:eek:

Нормално,мада је то било бацање прашине у очи пошто су у ''планирању операција'' у Вуковару учествововали Хрвати генерали ЈНА.

Код вас ништа није било легално изузев проусташке власти у то време па из тог разлога ЈНА није имала разлога да због нечег разоружава Србе.



Koji generali???

Da nisu možda Bratić,Panić,Avramvić,Biočević...Hrvati...:rotf::rotf::rotf:
 
Нису биле блокиране касарне само у Вуковару,него и осталим градовима у РХ.
А поред тога радило се о оружаној побуни унутар СФРЈ и масовним нападима на ЈНА,што су све разлози да војска СФРЈ интервенише у великом броју.

Разарање Вуковара је последица недостатка стратегије вођства ЈНА,што је заиста трагично.
Сво то разарање је такође последица саме борбе,и војног отпора самих сецесиониста.

Свако место где постоје наоружане непријатељске јединице постаје легитимни војни циљ.

За Дубровник тужбе упућивати Црној Гори,и овом човеку: :)

1055260463.jpg


Са друге стране,у америчком грађанском рату,савезна војска је намерно и систематски разарала градове и инфраструктуру побуњених држава ради деморалисања противника,под директном наредбом генералштаба САД,што се сматрало важним стратешким кораком.

П.С



Срби у Хрватској су се управо побунили јер су хтели да остану у Југославији,а пошто се Хрватска одвајала од Југославије,они су се одвојили од Хрватске.




Све док те републике делују као део Југославије.Савезна војска је институција вишег ранга од ТО.
Уколико се јединице ТО користе као средство против савезне државе којој те републике припадају,и уколико служе као средство напада на савезну војску која је војска целе државе и свих република,онда дате јединице постају побуњеници,што даје савезној војсци право и обавезу да исте уништи.
То што савезна војска није у потпуности то учинила,и што је делала крајње непрофесионално и хаотично,је делом последица неспособности врха ЈНА,делом што ЈНА уопште и није била професионална војска,а делом хаоса у самој савезној држави и врху СФРЈ.


Ma nemoj....

Crna Gora je izuzeta iz JNA sama krenula u "oslobađanje" kasarni oko Dubrovnika....
 
mislim da je mržnja neprikladan rijeć, barem što se nas tiće. istina je da vas ne volimo, al vas ne mrzimo. više ono "likujemo kad vidimo kako "komšiji" ne ide od ruke ništa"

Ne komšija, iskrena mržnja, ona koja obuzima, koja je iskonska, koja se gaji i za nju živi. Tako nas mrzite da vam je to bio smisao postojanja više od 15. god.
 
Ne komšija, iskrena mržnja, ona koja obuzima, koja je iskonska, koja se gaji i za nju živi. Tako nas mrzite da vam je to bio smisao postojanja više od 15. god.

nećemo se vrijeđat. ja tebe nazvao "komčija" bio bi red barem da ti mene nazoveš "susjed":mrgreen: vjeruj mi ne mrzimo vas i uopće nismo opsjednuti vama. imamo mi naše probleme koji nisu ni blizu vašim na našu sreću
 
nećemo se vrijeđat. ja tebe nazvao "komčija" bio bi red barem da ti mene nazoveš "susjed":mrgreen: vjeruj mi ne mrzimo vas i uopće nismo opsjednuti vama. imamo mi naše probleme koji nisu ni blizu vašim na našu sreću

OK, susjed. Varaš se, i ti to dobro znaš... No, dobro, možda ti nisi takav, ali da ne rovarimo po prošlosti, i tražimo detalje koji dokazuju moje tvrdnje. Ja sam ovu temu i postavio da bih se uverio da nas ne mrzite i da među vama ima i realnih ljudi, i još niko ovde nije pokazao da iko ima širi vidik od same gole mržnje. A vidiš, u Srbiji mnogi veruju u dobrosusedske odnose.
 
OK, susjed. Varaš se, i ti to dobro znaš... No, dobro, možda ti nisi takav, ali da ne rovarimo po prošlosti, i tražimo detalje koji dokazuju moje tvrdnje. Ja sam ovu temu i postavio da bih se uverio da nas ne mrzite i da među vama ima i realnih ljudi, i još niko ovde nije pokazao da iko ima širi vidik od same gole mržnje. A vidiš, u Srbiji mnogi veruju u dobrosusedske odnose.

ako je javno mijenje u srbiji kao ovdje na krstarici jao si ga nama. nasuprot tome hrvate zaboli neka stvar za srbiju i njene probleme. da ste nam toliko važni mislim da bi bilo više od nas 10-torice na ovom forumu
 
hrvati ne bi osudili agresiju NATO-a na SRJ jer su i sami članica NATO-a. 91' su čak dali NATO-u korištenje zračnog prostora hrvatske, tako da bi sama osuda od strane hrvatske bila glupa

Tacno! Kako da osudite kad ste navijali za vreme bombardovanja "dole nato bombe", kad ste medju prvima priznali Kosovo (zbog kog smo navodno bili bombardovani) i kad ste zastupali Kosovo protiv Srbije pred Medjunarodnim sudom. Osuda bi bila zaista smesna!
 

Back
Top