CPU temperatura

Temperatura Amd procesora je nesto visa od intelovih.Pri normalnom koriscenju oko 25% CPU-A,
u ovom periodu sada,i pri normalnoj sobnoj temperaturi nebi trebalo da prelazi oko 55stepeni.Instaliraj speedfan recimo i on ce ti pokaze temperature.
 
Ovo su ti temperature koje podnosi sam laptop

Temperature: Operating 5° 35°C (41° 95°F);
Non Operating –20° 60°C (-4°149°F)

A sto se tice samog procesora najezio sam se kad sam video na nekliko sajtova gde prodaju laptop da mu je max temperatura i do 95-100 stepeni. Sve u svemu ne bi smeo da predje tih 95c. Jeste da je amd i laptop al sto je mnogo mnogo je. Moj predlog, instaliraj everest po meni on je najpouzdaniji sto se tice senzora, i napisi koliko je izmerio. Imaces temp. za cpu1,cpu2 i cpu(ova temperatura ce biti dosta niza)
 
Poslednja izmena od moderatora:
preko everesta sam i proveravao, i temperatura nije konstantna nego opada i raste. U jednom trenutku kada igram neku flesh igricu na fb temperaturu podize i oko 87 stepeni, a ako samo surfujem po netu oko 65 stepeni je. To je sto se tice tog procesora. Imam jedan stariji lap koji radi na 1.7 Ghz i intel je centrino i kada nista ne radim temeratura je oko 35 a kada radim i idem po netu dotize najvise 55 stepeni i preko toga ne ide. Zato sam se zabrinuo,ali moguce da je tim AMD procesorima laganica da rade na toj temperaturi. :)

Hvala svima.
 
Da samo gledas po netu kako ti rece da "surfujes",temperatura nebi smela da prelazi 50stepeni.Meni je obicno na 43°.E sada trebas videti kada surfujes koliko ti zauzima CPU(meni pri surfovanju zauzima max nekih 10%CPU-A i zato je temperatura dostize eto recimo do max45°).

A tebi verovatno zauzima vise CPU pa dize temperaturu.Po meni trebas videti mozda ti nesto vuce dosta CPU I zato temperature idu gore.
 

Back
Top