Program za obradu videa

nekotamo2

Početnik
Poruka
26
Caos. Trazim neki program za obradu videa, al nikako da naletim na ono sto mi treba. A treba mi nesto da isecem video, ne mislim na ono secenje u vidu odstranjivanja odredjenog dela filma, nego mislim na funkciju kao sto je Crop u Photoshopu za slike. Nadam se da sam bio jasan. :) Pozdrav.
 
Sad sam mozda dosadna, ali treba mi i neki jednostavni besplatni konverter... Skinula sam video sa youtube mislim da je u mpeg 4 formatu, a virtual dub ne moze da primi taj format... Skinula sam gomilu nekih programa za konvertovanje ali ni jedan mi nije odradio posao. Sad se bakcem sa format factory programom al ne znam kako se konvertuje, osecam se tako sramotno :(
 
Bavim se amaterskim snimanjem reportaza video kamerom, i potreban mi je odgovarjuci program, kako bih mogao da obradim "sirov" materijal.
Pod odgovarajucim podrazumevam to da mogu da ubacujem audio, video fajlove (sekvence ili ti delove), tekst, na video fajlu kojem radim. Da mogu da smanjujem i povecavam volum na njima i da mogu da cut-ujem delove videa, i na kraju da ima par nekih efekata (tipa fade in, fade out i sl.).

Interesuju me vasa misljenja i predlozi koji je program pogodan.
 
Probao sam Power Directora i zaista je super, jedina mana mu je velicina (oko 480 MB).
Siguran sam u to da je odlican program, ali za moje uslove je malo previse (nazalost imam ogranicen net :( ) i koci. Ustvari malo vise.... (iako imam 1GB RAM).
S toga sam nasao jedan drugi. Pinnacle VideoSpin 2.0 ( tri puta manji od Directora) i sasvim obavlja posao.
Uglavnom se zasniva na "drag & put" sistemu i veoma je lagan za upotrebu. Za one koje i nemaju toliko iskustva ima i sopstveni tutorial.

Radi na kompu koji nema manji RAM od 512 MB i mora da ima instaliran SP 2 i network framework 2.0 M I N I M U M.

U svakom slucaju hvala ti jos jednom Angel 4U, na preporuci, zaista si mi pomogao!

Pozdrav !
 

Back
Top