program za blokiranje stranice

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
А што се мени то не појављује кад стиснем Save, него га одмах сними без да ме ишта пита! И што ти онда отвара прозор Save as? Таквих баналних "проблема" нема код XP-a. ;)

Hosts фајл је фајл који нeма екстензију, само да будемо прецизни!
 
Poslednja izmena:
He he... XP, stvarno, nema takvih problema.:D

Dozvoli mu da ga usnimi izvan tog fajla (dozvoli mu putanju na desktop), i potrudi se da mu ne menjas extenziju.
Zatim ga sa desktopa Copy/Paste-ujes na lokaciji gde se nalazi original, preko originalnog fajla.
Ako ne uspevas da ga zadrzis bez extenzije, iskopiras "hosts" faj sa lokacije "?:\WINDOWS\system32\drivers\etc" na desktop i probas tamo da ga editujes. Ako uspes, vratis ga preko originalnog.
 
Ајде овако, пошто ти стално нуди да га снимиш са екстензијом (txt) ти то и уради, али пробај да му после избришеш ту екстензију. Требало би да може.

Наравно, подразумева се да екстензије најпре учиниш видљивим.
 
Poslednja izmena:
Ako ne mozes ni to, probaj da skines hostseditor odavde.
Editor ucitava sadrzaj "hosts" fajla sa lokacije "C:\WINDOWS\system32\drivers\etc", cim ga startujes.

Vazno!
Pre nego bilo sta uneses u editor, ides na "Backup", zatim uneses nove vrednosti u editoru pa na "Save" i na "Exit".
Ako zelis vratiti stara podesavanja, ides na "Restore backup".

hostsEditor.exe pravi backup "hosts" fajla tamo gde se i sam hostsEditor.exe fajl nalazi. ;)
 
У ствари, већина упутстава која читате на интернету говоре о томе да се ради о блокирању страница, то нажалост није тачно.
То се једноставно може назвати преусмеравање странице на одговарајућу адресу.
Са друге стране, заиста, најбоље решење би представљало филтрирање садржаја на порту 80 од стране рутера,
што претпостављам већина новијих који се додељују кућним корисницима поседује ту опцију.

Што се тиче едитовања самих hosts записа и lmhosts записа, топло вам препоручујем да користите notepad ++ као и за све друге.
Сам проблем едитовања може представљати нека од уобичајних упозорења као што су:
Погрешно додељени атрибути као и тренутно коришћење фајла од стране система.​
 
Cao ljudi...
Ova tema je vrlo zanimljiva, a moze biti i vrlo korisna...
Da li moze neko da malo detaljnije objasni kako se konkretno menja hosts fajl ili neki drugi nacin kako se na nekom racunaru moze zabraniti pristup nekim stranicama (recimo facebook-u...)...
Mi koji se bas najbolje u to ne razumemo bi vam bili zahvalni...
Hvala...
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top