Koliko je strast bitna za opstanak veze?

po meni ako nema onog slatkog nemira kada vidis svoje voljeno bice kako se seta po sobi na samo par koraka od tebe, pa cemu onda sve. Naravoucenije: fizicki izgled BITAN, veoma kao i nacin na koji hoda, gleda, nasmeje se, uhvati, zagrli, zadrzi. Strast - pa puni li nesto vise od toga, dobro i jedno: "lepo izgledas veceras" ume prilicno lepo da dodje, ali osecaj da je neko tu i da zeli da podeli nesto predivno sa tobom svakako stvara jednu fantasticnu vrstu veze.

zakljucak - obe navedene stavke veoma bitne, jos kad idu u paketu sa jednim otvorenim i iskrenim odnosom ne moze da omane :D
 
Ето...мене учили да на питање не одговарам питањем, али шта ћу!
Како објашњаваш ове маторце од 50, 60+ који у својим гнездима раде нешто што не можеш ни да замислиш...и тако задњих 30 година?
Просто УЖИВАЊЕ :idea:
 
strast?hmmmmm...
da...definitivno,ali...

ma,sa ovim godinama i iskustvom,smatram da mi je najvaznija PRIVLACNOST i to PSIHOFIZICKA...

nekad sam za "wild thing",nekad sam za "cebence i tv" etc. ali mladic sa kojim sam,MORA uvek da me privlaci...da me inspirise...

fizicki,to je ono sto je fakat od trenutka kad ga spazis...izgled,maniri,gestikulacija...i to se ne menja...
ali,naravno,to mora da me privuce...
a zadrzava me njegova psiha...sve dolazi odatle...
 
black_dove:
Sta vi mislite? Meni je jako bitna,mozda cak i najbolja osnova. Naravno ljubav i to... ali strast,hemija tela, pogledi...uhhh...i to se nekako vezuje za fizicki izgled. Koliko su vam u sutini ove dve stvari vazne? Dakle STRAST i FIZICKI IZGLED ...
STRAST i FIZICKI IZGLED su dve, potpuno, dijametralno, suprotne kategorije...Unutrasnje "protiv" spoljasnjeg!
Ali, kad se TO DVOJE spoji...e, onda nastaje HAOS!onda ne ostaje nista osim...DIGNE SE...OGROMNA PRASINA...KOSMICKA!
8)
 
littlefoot:
I onda dolazimo do čuvenog pitanja: kako održati strast u vezi koja traje godinama?;)
Мало сам песимиста по том питању. Да ли је заиста могуће да после 20-30 година брака још увек постоји страст? Ко зна, можда она тада и није више толико битна? Уосталом, знам да има стабилних бракова у којима никад није ни било страсти. Вероватно неко може и тако да функционише, ја не могу.
 
black_dove:
Sta vi mislite? Meni je jako bitna,mozda cak i najbolja osnova. Naravno ljubav i to... ali strast,hemija tela, pogledi...uhhh...i to se nekako vezuje za fizicki izgled. Koliko su vam u sutini ove dve stvari vazne? Dakle STRAST i FIZICKI IZGLED ...

Fizicki izgled?
Relativno bitan... Privuce me vishe stav, drzanje, pogled, nacin hoda i govora.. Ma koliko ovom neko zvucalo sumanuto.

Strast?
Zelja za dodirima, za telesnim prozimanjem..Naravno da je bitna... To je bitna odlika klasicnog musko zenskog odnosa (ne mislim na prijateljsku vezu).

ALi HEMIJA!!! Hemijom ja nazivam ono shto nastaje sintezom emocija, telesne blizine, varnica, preplitanje aura... ma nazovite to kako god hocete ;)...spajanje fizickog i psihickog...
i da...MNOGO je bitna :P
 
Sta vi mislite? Meni je jako bitna,mozda cak i najbolja osnova. Naravno ljubav i to... ali strast,hemija tela, pogledi...uhhh...i to se nekako vezuje za fizicki izgled. Koliko su vam u sutini ove dve stvari vazne? Dakle STRAST i FIZICKI IZGLED ...

Strast jedino, može, tamo gde ništa drugo ne spaja, da spoji, dva sveta nespojiva.
A kad jutro svane, jedna polovina te strasti uvek plače. Strastveno.
 
Мало сам песимиста по том питању. Да ли је заиста могуће да после 20-30 година брака још увек постоји страст? Ко зна, можда она тада и није више толико битна? Уосталом, знам да има стабилних бракова у којима никад није ни било страсти. Вероватно неко може и тако да функционише, ја не могу.

Ako imas pored sebe osobu do koje ti je stalo a strast je bilo u pocetku, mislim da se zelje menjaju ali da opstaju...Ja sam bila u vezi-braku ukupno 10 godina i mogu reci da sam imala sjajan sex citavo vreme :wink:...Kad je ljubav prosla, zbog narusenog poverenja, prosla je i strast...I to tim redom :roll:...
 
Sta vi mislite? Meni je jako bitna,mozda cak i najbolja osnova. Naravno ljubav i to... ali strast,hemija tela, pogledi...uhhh...i to se nekako vezuje za fizicki izgled. Koliko su vam u sutini ove dve stvari vazne? Dakle STRAST i FIZICKI IZGLED ...


veza bez strasti je za mene pravo sra*e,ako na pocetku veze(ili dok smo mladi a u vezi smo)nema strasti-pisi propalo8-).........a ne mora da znaci da onaj ko mi se fizicki dopadne moze da probudi strast u meni(imala sam jednog momka koji mi se fizicki jako,jako svidjao ali to nije bilo dovoljno) ali da,smatram da je fizicka privlacnost osnova za strastvenu vezu:razz:(samo treba da naletimo na tog nekog)
prosto,sa nekim se "mirises" a sa nekim ne i to je cela filozofija:wink:
 

Back
Top