strah od poroda,,

i ja se bojim, mislim da se svi boje na neki način al sve je to normalno....
najbitnije je slušati ljekare i disati a ostalo polako,
ja nebi voljela da me ovaj put sjeckaju al šta bude bit će
prošli put sam se porodila za tri sata sa indukcijom, to mi nije strašno
ja lično mislim za sebe da mi je bolje za 3 sata se rješiti nego za 23 al eto ja nemam pojma kako izgledaju
pravi bolovi, valjda se neću porodit negdje u putu:lol:
 
obavezno idi na seanse,ili kako se vec to zove.moja drugarica je isla na redovne vezbe za trudnice i zajednicke razgovore.i prosla je super,kako kaze,zahvaljujuci tome.

ja sam rodila dete kad mi je bilo 22.secam se da sam se uzasno plasila.ali uzasno.porodila sam se na carski rez jer je beba bila krupna,a i kako kaze doktor bila je visoko u polozaju.
sta god to znacilo Bogu hvala da je bio carski rez,i da sam super prosla (jer moj strah stvarno nije bio normalan)...a zivela sam u malom mestu gde nije bilo nikakvih programa za trudnice.
 
1. preživećeš
2.ima ovde dosta tema o tome pronađi, ppročitaj, verujem da će ti pomoći
ima gore lepljiva tema : kutak ua trudnice, verujem da će ti olakšati muke, ustvari sletke muke

eh, sve smo se plašile u trudnoći, valjda je to normalno
al ne razmišljaj o porođaju, prvo povedi računa da trudnoća dobro prođe, onda će i porođaj ići lakše

Ja bih na ovo dodala da ces kad dodje vreme jedva cekati da se porodis:heart:
I sa srecom:heart:
Sve se odmah zaboravi kad ugledas svoje cedo:heart:
 
Da li sam ja jedina kojoj "sve se odmah zaboravi kad ugledas svoje cedo" ne zvuci utesno?

Mislim, naravno da je zena srecna kada ugleda svoje dete, ali "sve se zaboravi" zaista zvuci kao da pre toga sledi nesto zaista grozno.
 
Da li sam ja jedina kojoj "sve se odmah zaboravi kad ugledas svoje cedo" ne zvuci utesno?

Mislim, naravno da je zena srecna kada ugleda svoje dete, ali "sve se zaboravi" zaista zvuci kao da pre toga sledi nesto zaista grozno.

:lol: nisi jedina

ko sto rekoh
.indukcija seckanje,usivanje... :sad2:
i onda zaboravis
osim sto te rana drnda narednih deset i vise dana :mrgreen:
al dobro :mrgreen:
 
Da li sam ja jedina kojoj "sve se odmah zaboravi kad ugledas svoje cedo" ne zvuci utesno?

Mislim, naravno da je zena srecna kada ugleda svoje dete, ali "sve se zaboravi" zaista zvuci kao da pre toga sledi nesto zaista grozno.

ne samo da nije utešno nego nije ni tačno, bar ne u mom slučaju
2 porođaja oba puta sam samo jedva čekala da prođe, kad je beba izašla, odahnula sam jer je sve prošlo, a ne od sreće za mojim čedom (volim svoju decu, da ne bude nesporazuma)
i slike sa porođaja su me bukvalno proganjale i 3 meseca nakon njega, neke žene kažu da ih i dana danas zaboli stomak čim se sete

znam da zvuči strašno i vrlo obeshrabrujuće, nek se ne nkome na mene sad

al ova rečenica o zaboravljanju se kaže trudnicama čisto ohrabrenja radi....
 
Hvala Vexy, bar si iskrena.

Mislim, znam da je sve to prirodno itd, ali sto bar ne kazete zenama iskreno kako stoje stvari, a ne ona fora- ma boli malo, nista strasno... a i kad vidis dete, sve se zaboravi. STA se sve zaboravi ako nije bilo strasno?:dontunderstand:
 
kistina i ostale trudnice:D
jedina prava uteha koju mogu da dam je: preživećete
i neće vam biti žao ni jednog urlika koje ste ispustile...samo kad se malko odmorite..jedno 2 dana taman kolko ste u bolnici (iskoristite vreme da spavate)

e to je stvarno utešno, videćete:D
toliko ćete zavoleti bebe (samo kad se malko odmorite, ponavljam, da ćete , vrlo moguće, poželeti da ponovo prođete pakao zvani porođaj

inače ja sam se zaklela mužu da neću da jaučem, da ću se poroditi, da sestre neće ni da znaju...

to je , naravno, palo u vodu
pa eto rodih dvoje

a postoji i epidural, pa razmotrite....
 
ne samo da nije utešno nego nije ni tačno, bar ne u mom slučaju
2 porođaja oba puta sam samo jedva čekala da prođe, kad je beba izašla, odahnula sam jer je sve prošlo, a ne od sreće za mojim čedom (volim svoju decu, da ne bude nesporazuma)
i slike sa porođaja su me bukvalno proganjale i 3 meseca nakon njega, neke žene kažu da ih i dana danas zaboli stomak čim se sete

znam da zvuči strašno i vrlo obeshrabrujuće, nek se ne nkome na mene sad

al ova rečenica o zaboravljanju se kaže trudnicama čisto ohrabrenja radi....

slažem se naroćito sa boldovanim

ali

da je sve tak crno nijedna ne bi dva i više puta rađala

uz to nema potrebe za traumiranjem
iskustva su tu da se čuju, pokuša nešto korisno i pametno izvuče iz njih i da se bude spreman na ono šta može da se dešava....

nema svrhe gurati glavu u pesak i misliti da se porođaj dešava nekom drugom....
bolje je pripremisti se na najgore,(dug, bolan porođaj) očekivati i doživeti najbolje(kratko i efikasno)
 
...samo ne slušaj (loša) iskustva žena! Pojedine žene su sklone da i od ujeda komarca naprave dramu i trče u urgentni...:roll: Misli pozitivno i biće sve u redu...Al da boli- boli...Svaka koja pokuša da te uveri u suprotno- laže..
Ajd, srećno...
 
A, da...Jedna moja prijateljica se ovako tešila: Nije to ništa, nije to ništa, preživeću i to pa kad onda JA krenem da plašim trudnice...:lol:

Jao :zcepanje: ali bez zezanja, stvarno mi se ponekad cini da ima zena koje upravo to rade. Sad, ne kazem da je to iz zle namere, verovatno zele da olaksaju dusu i ispricaju sta i kako, da pomognu... Ali ne mogu da se otmem utisku da se otkrivjau neki sokantni detalji, a precutkuju neki koje bi sve trudnice/buduce trudnice zelele da znaju. Kao, o tome se ne govori.

Situacija me dosta podseca na ono kada smo bile nevine, a jedna drugarica spavala sa deckom, pa mi pocele da se raspitujemo: kako je, da li boli? A ona- paa... boli. A kako boli, na koji nacin? - Pa nista, stavio kondom i eto tako. Bolelo me je dosta.

Ama je l' ti to zoves esencijalnim informacijama ili ne? A ne samo ona, nego 99.9% devojaka tako reaguje. Razumem ako neko ne zeli da deli svoju intimu, ali da pricas o tome, i pricas detaljno, ali precutkujes neke detalje. Onda sam skapirala da mora da postoji nesto u vezi sa tim o cemu se ne govori.

I eto, dodje i taj dan :zper: i saznah ja stvari o kojima se ne govori. Neuspeh da se iz prvog puta bilo sta uradi jer si nenormalno uska, kad i uspe nesto em te pece em imas osecaj da ces se ukakiti, da ne pominjemo kasnije one "cudne" zvukove, itd, itd. Posle kada sam pricala sa poznanicama i drugaricama, priznale su da se i njima manje vise sve to desilo.

Zakljucak: Zene obozavaju da pricaju o porodjaju u detalje, ali o nekim stvarima se ocigledno ne prica. :manikir:
 

Back
Top