Odlazak u inostranstvo

Radio sam ja ovde kod par privatnika i znam kako je. Poceo sam odmah posle skole, i mogu reci da su me svi izmuzli. Tako da odmah mozete znati sta mislim. Elektro-mehanicar sam i poprilicno se razumem. Negde bih otisao ali gde,kako poceti,kako se snaci? Jesmo mi svi ovde na svome, ali ja sam misljenja da je svuda bolje nego ovde *** tako je. Kako vi kuburite? ja sam trenutno na grbaci roditelja i jos jedan moj drugar, pa pokusavamo nekako da se snadjemo ali nam ne ide a nemam nikakvih veza....
bitno da verujes u sebe.a dilema otici ili ostati je uvek prisutna.iz mog licnog iskustva ja i dan danas kad odlazim od porodice uvek vagam.i svaki put kazem ovo je zadnji put ali kad naviknes na pare onda je tesko to ostaviti.
 
Zanima me da li neko ima iskustva sa odlaskom u Grcku i tamosnjim zaposlenjem? Koji su uslovi, procedure i na koji nacin naci posao? Ja sam diplomirani ekonomista. Zelela bih da tamo pronadjem posao (konkretan grad Solun). Svaki savet i iskustvo bi mi dobro-dosli.
 
Ja sam se pre neki dan vratila iz Grcke i nije bas situacija tako crna (kao sto ovde neki misle).

Kako bih trebala pronaci posao? Ici od radnje do radnje i pitati da li im treba radnik ili se npr. javljati se na njihove oglase za posao...? Zanima me zaista misljenje nekog ko je tamo radio ili pokusao da radi. Trebaju mi informacije "sa terena".:)
 
pa nije crna jer nisi probala naci posao..kad krenes tako redom videces da je 4e sat placen..a da li ti daju smestaj i hranu pitanje..pa ako nadjes kafic ili klub imaju problem s policijom koja se menja svake nedelje..onda opet dodju neke nove devojke..konkurencija..da li znas grcki..engleski..izgled isto igra ulogu zavisi sta bi radila..to je sezonbski posao nisi mogla sad videti jer krece u junu tek
 
Ja sam se pre neki dan vratila iz Grcke i nije bas situacija tako crna (kao sto ovde neki misle).

Kako bih trebala pronaci posao? Ici od radnje do radnje i pitati da li im treba radnik ili se npr. javljati se na njihove oglase za posao...? Zanima me zaista misljenje nekog ko je tamo radio ili pokusao da radi. Trebaju mi informacije "sa terena".:)

Informacije koje te zanimaju mozes samo dobiti " na terenu", ili da se javljas na oglase, naravno na grckom jeziku.

Ja bih na tvom mestu pre probala da odem u Italiju ili Cesku, na primer.
 
Rayela Hvala na savetu. Ipak biram Grcku. :) Meni je cilj naci tamo neki trajan posao, a ne samo sezonski, jer hocu tamo da ostanem. Probacu preko oglasa, ali ne znam sta bih jos mogla da uradim? Da li kod nas postoji neka sigurna agencija za zaposljavanje koja posreduje?
 
Rayela Hvala na savetu. Ipak biram Grcku. :) Meni je cilj naci tamo neki trajan posao, a ne samo sezonski, jer hocu tamo da ostanem. Probacu preko oglasa, ali ne znam sta bih jos mogla da uradim? Da li kod nas postoji neka sigurna agencija za zaposljavanje koja posreduje?

Gosca, kod nas ne postoje nikakve agencije takve vrste, a ako i postoje onda su to neki teski prevaranti koji ti uzmu pare
i vise ih nikada ne vidis. Ja sam navela Italiju i Cesku jer tamo nisu gadne te restrikcije oko radnih dozvola, boravka
kao sto su u Grckoj ( narocito zadnjih godinu dana). Osim toga u Italiji se na svake dve, tri godine daje neka opsta amnestija
za sve ilegalce tako da od danas na sutra postanes legalan "radnik" i stanovnik Italije.

Meni bi licno tu bio presudan i jezik, izuzev ako ne znas grcki. Ipak su ceski i italijanski jezici koji se brzo i lako uce.
 
Gosca, kod nas ne postoje nikakve agencije takve vrste, a ako i postoje onda su to neki teski prevaranti koji ti uzmu pare
i vise ih nikada ne vidis. Ja sam navela Italiju i Cesku jer tamo nisu gadne te restrikcije oko radnih dozvola, boravka
kao sto su u Grckoj ( narocito zadnjih godinu dana). Osim toga u Italiji se na svake dve, tri godine daje neka opsta amnestija
za sve ilegalce tako da od danas na sutra postanes legalan "radnik" i stanovnik Italije.

Meni bi licno tu bio presudan i jezik, izuzev ako ne znas grcki. Ipak su ceski i italijanski jezici koji se brzo i lako uce.

Znam grcki, tu nema problema. Zaista nisam zainteresovana za Italiju i Cesku. Pitala sam za Grcku. Dakle, javljati se na grcke oglase i obilaziti poslodavce od radnje do radnje? To je sve?
 
ma kakve oglase kako da se javljas kad nemas papire???!!!!ne mozes ici u solun ili neki veci grad da trazis posao shvati..samo turisticka mesta..pa kad odradis sezonu ako taj poslodavac ima potrebu zimi raditi ili ima nesto u gradu pa te prebaci..ides od radnje do radnje a usput ces sretati nase ljude koji te mogu uputiti..opet je i to mac sa dve ostrice ako naletis na ljubomorne koji se osete ugrozeno zbog konkurencije
 
Poslednja izmena:
Jedna moja poznanica ( zapravo je njena majka prijateljica moje majke) vec dugo zivi na Kritu, ima i neku skolicu za engleski ( oba jezika zna kao i maternji jer je to
i studirala), vraca se u Srbiju jer u Grckoj zivota vise nema. Mladi Grci, obrazovani ( tehnika, hemija, medicina) odlaze masovno z Grcke. Ja zaista ne mogu da razumem
da neko danas zeli i nada se da ce u Grckoj naci bilo kakav posao.
 
A ja zaista ne mogu da razumem da je neko ljubomoran sto neko zeli da ode u Grcku i pronadje posao. :eek: Nemate vi pojma kakva je tamo realna situacija. Odlazim u Grcku svaki mesec i znam kakve su ekonomske prilike, jos sam plus po profesiji ekonomista i umem da ocenim stvari. I nemojte verovati nasim medijima i svim vestima koje cujete. Otvorite malo oci. Prosla je medijska izolacija i informisanje iz doba Slobodana Milosevica. Izvinjavam se sto sam uopste bilo sta pitala. Snaci cu se sama. :plez: Hvala.
 
A ja zaista ne mogu da razumem da je neko ljubomoran sto neko zeli da ode u Grcku i pronadje posao. :eek: Nemate vi pojma kakva je tamo realna situacija. Odlazim u Grcku svaki mesec i znam kakve su ekonomske prilike, jos sam plus po profesiji ekonomista i umem da ocenim stvari. I nemojte verovati nasim medijima i svim vestima koje cujete. Otvorite malo oci. Prosla je medijska izolacija i informisanje iz doba Slobodana Milosevica. Izvinjavam se sto sam uopste bilo sta pitala. Snaci cu se sama. :plez: Hvala.

Mi nismo ekonomisti ( diplomirani), ali citamo i pratimo izvestaje i iz britanskih, americkih, UNO, MMF ( ja i iz nemackih, a i poznajem nekoliko porodica iz Grcke)
medija, a ti samo zatvaraj oci pred stavrnoscu. I da, pocrkasmo od ljubomore zbog tvog odlaska u Solun.z:D
 
Pozdrav svima!

Kako građevinac koji odlično radi svoj posao, sa višegodišnjim iskustvom, da nađe posao u inostranstvu? Da li postoje neki sajtovi firmi gde bi mogao da aplicira?
Voleli bismo da nam se jave oni koji su otišli preko, da podele sa nama svoje iskustvo oko odlaska. Inače, ne sviđa mi se ovo prepucavanje i pametovanje na forumu, izgubim silno vreme dok ne naiđem na neki konkretan odgovor. Dajte, ljudi, ne trošite nam vreme na gluposti!
Hvala unapred.
 
Moderatorima: Moracu da zapocnem novu temu na isti naslov jer tema ova zanima ali na sasvim drugaciji nacin nego sto autor teme pise

javno upozorenje moderatora Ekonomije korisniku Kadame.
Možeš da pokušaš, ali ću je po službenoj dušnosti zatvoriti, kao što i jesam.
Svako naredno otvaranje spam teme, teme koja već postoji, kao i spamovanje na drugim temama povlači kaznu.
Dakle, ako te nije blam od drugih, jer te svi korisnici javno opominju, onda izvoli.
 
po sluzbenoj duznosti to bi dobila orden casti i zasluge za moderatorstvo. Samo tako nastavi ljiljka imas moju podrsku :) ali ne ljuti se zezam te, kada ne znas da citas i ne primetis razliku da postovanje na internetu ti ne treba odobrenje moderatora Foruma Krstarice. Jer sto me je interesovalo to sam i dobio, ko mi je kriv :) izvini ljiljo :)
 

Back
Top