Odlazak u inostranstvo

Država sine nigde na svetu nikome ne obezbeđuje posao...a na zapadu pogotovo...tamo je takođe nezaposlenost velika a za posao moraš sam da se izboriš...Školovanje se uvek ISPLATI ako nešto naučiš-koliko znaš toliko vrediš!!Mnogi ljudi se žale da nema posla-kad ih pitaš šta znaju da rade oni kažu ''sve ,mislim sve fizičke poslove''....ali da idu da beru maline neće-ne isplati se...???Sramota ali istina-prošle jeseni mi je drva za ogrev cepao čovek od šezdeset i neku godinu-njegov sin to ne bi radio - ne isplati se...!!
Na zapadu počinješ da radiš još u školi...jedan dan ideš na časove a četiri dana u nedelji radiš posao za koji se školuješ...kod njih počinju da rade klinci od 18 godina a kod nas??Dripac od 27 em ne zna ništa em NEĆE ni ono što mu se nudi....
Jeste loše u državi,slažem se ali je veliki problem i u ljudima...veći nego što se misli i pretpostavlja...

Slazem se, i ljudi biraju poslove. Sto se zapada tice, prvenstveno mislim na Ameriku, tamo deca krecu da rade i sa 16 godina + se skoluju. Dok ovde kod nas, niko nece da ti da da radis u tim godinama za dzeparac. Ja radim od svoje 15te za dzeparac svakog leta na pumpama gde jedino zele da te prime i to AKO imas vezu. Tako da , nemam vise sta da dodam. Ima omladine koja prosto ne zeli da radi, ali ima i nas namucenih kojima roditelji ne titraju sve na tacni i koji stvarno zele da rade. Ali opet na zalost, vidjam ljude koji zavrsavaju ekonomski, pravni i masinski fakultet i strahuju dal ce biti posla tako da ne znam vise ni sta da mislim..u ovoj zemlji je pravo rasulo. Ja licno necu ostati ovde, oticicu preko i dacu sve od sebe da obezbedim sutra svojoj deci bar malo bolji zivot nego sto ja imam ovde.
 
ekonomski, pravni i masinski fakultet

Stvarno mi žao tih ljudi...promašena zanimanja skroz...al' recimo čovek koga ODLIČNO poznajem je dipl.ing.mašinstva,radi u nemačkoj kao taksista...nikad nije našao posao u struci u zemlji mercedesa...a nadao se...
Devojka koju slučajno poznajem a studira ekonomiju u nemačkoj OBAVEZNO mora da zna perfektno engleski,francuski i još jedan jezik po izboru....ako misli da ikada nađe posao u struci.Kod nas druga priča...Upoznao sam u životu 50 elektroinženjera...veruj mi samo četvorica od njih znaju posao za koji su se školovali....
Iznenadim se nekad količinom neznanja koju umeju da ispolje tzv. ''akademski građani''...Gospode,što su oni uopšte studirali???
Ako čovek reši da učini nešto u svom životu nije mu inostranstvo neophodno...sve to može i ovde al' ne može preko noći...
 
A jesi ti ''zreo čovek''??...ja jesam pa znam...Nije toliko važno završiti fakultet koliko je važno ZNATI raditi određeni posao...poznajem puno fakultetski obrazovanih ljudi ali vrlo malo njih koji nešto o tom svom poslu znaju...završili fax prepisujući ''puškice'' i provlačeći se na ispitima,ajde molim te znamo kako se to radi...
Onda odu na biro i ''čekaju posao''???I kukaju jel eto ''posla nema''....a oni u stvari nikakav posao i ne znaju da rade pa ih kao takve niko neće ni zaposliti....i to je naš problem-neznanje...

Ovo je taaaako netacno, ne mogu da verujem da neko ovako nesto izjavljuje.
 
ekonomski, pravni i masinski fakultet

Stvarno mi žao tih ljudi...promašena zanimanja skroz...al' recimo čovek koga ODLIČNO poznajem je dipl.ing.mašinstva,radi u nemačkoj kao taksista...nikad nije našao posao u struci u zemlji mercedesa...a nadao se...
Devojka koju slučajno poznajem a studira ekonomiju u nemačkoj OBAVEZNO mora da zna perfektno engleski,francuski i još jedan jezik po izboru....ako misli da ikada nađe posao u struci.Kod nas druga priča...Upoznao sam u životu 50 elektroinženjera...veruj mi samo četvorica od njih znaju posao za koji su se školovali....
Iznenadim se nekad količinom neznanja koju umeju da ispolje tzv. ''akademski građani''...Gospode,što su oni uopšte studirali???
Ako čovek reši da učini nešto u svom životu nije mu inostranstvo neophodno...sve to može i ovde al' ne može preko noći...

Da, samo sto se u Srbiji nista ne ceni. Mozes ti da diplomiras na kojem god fakultetu hoces i da znas 5 jezika da si sposoban za sve moguce poslove ali ako nemas vezu ili par hiljada evra u dzepu ti neces nikad napredovati u ovoj zemlji. Na zalost, do te mere smo dosli da obrazovani ljudi rade kao izglagaci robe u maxiju. E sad ja imam jedno pitanje: Zasto su oni gubili vreme studirajuci, bacajuci hiljade i hiljade evra na skolovanje i ulaganje u svoje znanje kada drzava na kraju ne moze da im obezbedi posao za koji su se skolovali? Za cega im sluzi ta 'diploma'? Kada postoje ljudi i sa srednjim obrazovanjem koji su se manje skolovali i manje ulagali u sebe a rade isti posao za iste pare. GDE JE TU PRAVDA U OVOJ ZEMLJI? Ja cisto sumnjam da u americi neko sa koledzom radi u supermarketu.:think:
 
ekonomski, pravni i masinski fakultet

Stvarno mi žao tih ljudi...promašena zanimanja skroz
...al' recimo čovek koga ODLIČNO poznajem je dipl.ing.mašinstva,radi u nemačkoj kao taksista...nikad nije našao posao u struci u zemlji mercedesa...a nadao se...
Devojka koju slučajno poznajem a studira ekonomiju u nemačkoj OBAVEZNO mora da zna perfektno engleski,francuski i još jedan jezik po izboru....ako misli da ikada nađe posao u struci.Kod nas druga priča...Upoznao sam u životu 50 elektroinženjera...veruj mi samo četvorica od njih znaju posao za koji su se školovali....
Iznenadim se nekad količinom neznanja koju umeju da ispolje tzv. ''akademski građani''...Gospode,što su oni uopšte studirali???
Ako čovek reši da učini nešto u svom životu nije mu inostranstvo neophodno...sve to može i ovde al' ne može preko noći...

A na osnovu cega su to PROMASENA zanimanja?:think:
 
kolika je plata preko prosecna,koliko radite,koliki su troskovi>ide li neko na more,vozika se srbija-preko,koja auta vozite,kakve su vam kuce ovde sagradjene???

ajde da sve stavimo na papirce neki prosek,vecinu nasih ljudi preko kako zive,pa da vidimo ko kako zivi,ako neko ne moze da skonta i bez toga.

koliko cesto dolazite iz kanade za srbiju?
 
SUSTINA STVARI:

Kada Srbin ode u inostranstvo, on odmah pita: "STA IMA DA SE RADI?"

A Jevrej kada ode u inostranstvo pita: "GDE IMA DA SE ZARADI?"

Razlika u pitanju je SUSTINSKA.

Pametnom dosta, a glupom dalje ne vredi objasnjavati.
 
Ostajte ovde,sunce tuđeg neba neće sijat ko što naše sja....

Yugovina domovina
dedovina ladovina

Treba otići tamo negde u beli svet i biti eksploatisan ??Nikada!!!Tamo čovek ostane ''bez duše'' a pare ne vidi za života...Imao sam prijatelja koji živi u nemačkoj...kažem imao jer više nismo prijatelji...tuđina je ubila sve ljudsko u njemu...kad se ženio,pravio ugovor sa ženom da u slučaju razvoda neće tražiti polovinu stana koji je on kupio...(32 kvm)...dece nemaju:''jel znaš kolko je skupo gajiti dete u nemačkoj?''...kad god je dolazio ovamo tražio je od mene love u zajam (da ima da se vrati)...ili da mu nešto uradim oko kuće,besplatno naravno...
A ''stajling''...mercedes naravno,...znaš ,ne mogu da ga menjam ove godine,kupio sam stan u Berlinu...bla,bla,bla...
Šljaka tamo na bausttele,pao jednom kroz rupu u ploči,umalo ga nisu stigla kolica puna betona...bio tri nedelje u koritu...
Ima takvih primera kolko 'oćeš,izrabljivanje je i tamo...lično sam bio,video,probao,i to u ona vremena kad je ''bilo dobro''...bolje sam ja živeo ovde sa 400 DEM platom i dodatnim prihodima nego tamo neko sa 1600 DEM ondašnje plate,radnik moje struke u dobroj fabrici...
Ja sam takođe nezaposlen...ali snalazim se...stručnjak sam u nekim poslovima...s vremena na vreme imam posla...od toga živim(i porodica)...tamo negde ne bih otišao ...
da se ne pretvorim u ''zemljaka'',da počnem da gledam sve kroz pfenig...fala im lepo...
Video sam tamo više bede nego što neko ovde može da zamisli...nije sjajno ovde ali sutra je novi dan...a tamo su svi dani ISTI...tamo svoga nemaš,sa komšijom švabom neš' nikad popiti kafu i rakiju,roštilj u avliji nećeš raspaliti jer živiš u sobičku pa avliju i nemaš...
U prirodi pored reke to nesmeš ni uraditi...na veresiju neš' nigde dobiti ''pola kile belog i dve niške drine''....gledaće te uvek kao prljavog ''auslendera'' i nikad čovek neš' biti...

A ti mora da si neki privatnik koji muci ljude, pa govoris da niko neide u inostranstvo pa da svi rade kod tebe za dzabe!
 
Jel' ti ne znaš da čitaš??Lepo piše da sam nezaposlen...kakav crni '' privatnik koji muči ljude''....osim toga negde piše,idite,probajte,lako će te se vratiti.Nekom se tamo i dopadne a nekom ne.Evo na primer ti:viza ti ne treba ako imaš novi pasoš,pali preko pa traži posao!Brzo ćeš videti kako se to odigrava i završava!
 
Ja cisto sumnjam da u americi neko sa koledzom radi u supermarketu.:think:

Ne zelim da zvucim grubo ali ti mozes da sumnjas koliko hoces. Puno ljudi sa univerzitetskim diplomama radi u Servis industriji. Servis = McDonalds, Wal-Mart, Bezniske Pumpe. I ja bi sa mojom bozanstvenom Kanadskom univerzitetskom diplomom radio sl da se nisam malo snasao.

Ja ne znam da li su ljudi svesni koliko je zivot u Americi i Kanadi skup? Raspitajte se malo... ne pogadjajte.
 
Odlatzakm u inostranstvo hahahahahahahahaha .Gde vi ljudi zivite
Bas me interesuje kako ce te da dobijete radnu dozvolu bilo gde,preko interneta?
Aus,Kanada i USA su zatvorili svoje granice ,Evropa takodje ,radna dozvola je mnogo skupa stvar .Novi pasosi ne znace nista
 
Da ne trosim navode i citate...
Antoanko prica gluposti, demagogise i skoro sve sto je napisao moze da se obori, ali nema svrhe...niti ce njemu promeniti misljenje, a sukob sa demagogom samo siri demagogiju...

Radna dozvola je odlazak u inostranstvo....tezi nacin je crno i muvanje na crno, ali nekome i to treba jer nema ni za hleba...pa tako dodje do nekih pocetnih para i onda odatle krece da grebe...
Nije problem toliko trenutno stanje, vec trenutna orjentacija u Srbiji, a to garantuje da nece biti uocljive promene za jedan mentalitet na dugi niz godina...
Za drugi mentalitet to je superiska....muljas, snalazis se, grebes, moral i etiku zaboravis, zakon busis, mitis, udruzujes se saproverenima u lige dzentlmena i zajedno jasete kao jahaci apokalipse....

Nije glupo reci ugledas se na politicare samo shvatis da oni imaju zasticena ledja , a ti moras da ih stitis skrivanjem informacija i micenjem gde treba....
I uvek vazi pravilo u Srbiji , neces pasti ako si davao gde treba , jakim igracima, u trenutku tvoje krize...
Za svet vazi uspeces ako si deo tudjeg uspeha, isplatice ti se ako se isplati drugima da zajedno nose tvoje uspeh...
 
Ljudi, vidim da u nasoj srbijici postaje gusto. Pa sam razmisljao da negde smugnem da bih poceo da radim i pomalo se snalazim..ali ne znam gde tacno, pa bih vas molio da mi date neke predloge, i malo mi pomognete. A ako to nije pametno, onda sta ovde da radim kada nema posla, tj ima ali ne bih radio dzaba nikome. Hvala

italija ,samo ako znas jezik nemas da brines
 
Izvini a šta je glupo u onome što sam ja napisao??Ili netačno!!Sve što ja napišem su činjenice a ne demagogija...


Re: Odlazak u inostranstvo
Odlatzakm u inostranstvo hahahahahahahahaha .Gde vi ljudi zivite
Bas me interesuje kako ce te da dobijete radnu dozvolu bilo gde,preko interneta?
Aus,Kanada i USA su zatvorili svoje granice ,Evropa takodje ,radna dozvola je mnogo skupa stvar .Novi pasosi ne znace nista

Najlakše je ''bekstvo od stvarnosti''...znaš,palim preko,našo' mi ortak šljaku...
 
Gde god da odes moras da pocnes od nule, najnize radno mesto pa onda napredovanje, lestvica po lestvica...
Ja radim od 18-e godine, i zaradjujem, zato i upotrebljavam izraz rintanje
s' punim pravom :mrgreen:
I ne blejim po kaficima, idem na pecanje :lol:
Za sta radis preko?
Isto zasta i ovde. Novac.
Koliko kosta zivot 'tamo' negde?
Ko hoce da radi, zaradice, svuda.
Barem za taj zivot.
Ja pricam o lepoti zivota, o dragim ljudima i njihovoj prisutnosti, o jeziku na kom se sporazumevam u svakoj prodavnici, o toplini koja me obuzme kada odem u selo mojih bake i deke, cak i kada obidjem grobove.
Nema novca koji moze da plati to.
Ili na pogled kroz prozor moje decije sobe :)
Ili na gibanicu moje mame, ili na 'predavanje' mog tate, svako malo :)
Ili na svadbe, suze, rodjenja, i sve znacajne dogadjaje u mojoj porodici :)
Ma ne bih to menjala za ove milione sto odose u Kanjizu :D :D

Da ali rekao bih da još uvek nisi formirao svoju porodicu ali kada se i to desi onda moraš drugačije da razmišljaš!! Klinci (tvoja deca) i netreba da znaju za nema zato što plata kasni i sl.Slažeš li se ? Ja živim sa decom i veruj mi iako su mali nema te gibanice i groba zbog kog ih nebi poveo koliko sutra u neki bolji život koji ovde sigurno neće doživeti! Što se topline tiče toplo je tamo gde to ti poželiš tamo gde stvoriš uslove da ti je porodica zadovoljna,znaj zadovoljan ti i oni će biti a onda opet Ti! Pozdrav i razmisli
 
Ljudi, vidim da u nasoj srbijici postaje gusto. Pa sam razmisljao da negde smugnem da bih poceo da radim i pomalo se snalazim..ali ne znam gde tacno, pa bih vas molio da mi date neke predloge, i malo mi pomognete. A ako to nije pametno, onda sta ovde da radim kada nema posla, tj ima ali ne bih radio dzaba nikome. Hvala

Idi u Kanadu,oni svake godine uvoze radnu snagu.Poseti sajt serbia.cg.ca i videćeš sve što ti je porebno:rtfm:
 
Evo čitam u novinama o jednoj devojci koja je bila na brodu Liberty kao vaspitačica.Osnovna plata joj je bila 1000 $.Bilo je kada je za mesec dana zaradila zajedno sa bakšišom 3000 $.Kako joj je vreme najama bilo različito tako je različito bilo radno vreme.Bilo je kada je dnevno radila 5h a bilo je kada je radila i 12h.Važno je biti snalažljiv i ne predati se.

Velik izbor agencija i mali troškovi odlaska na kruzere, ... tko želi posao? :hej:

 
Ne zelim da zvucim grubo ali ti mozes da sumnjas koliko hoces. Puno ljudi sa univerzitetskim diplomama radi u Servis industriji. Servis = McDonalds, Wal-Mart, Bezniske Pumpe. I ja bi sa mojom bozanstvenom Kanadskom univerzitetskom diplomom radio sl da se nisam malo snasao.

Ja ne znam da li su ljudi svesni koliko je zivot u Americi i Kanadi skup? Raspitajte se malo... ne pogadjajte.

Pa upravo to sto si rekao TREBA SE SNACI, nisi samo ti uspeo da se snjadjes, dakle nisi ni prvi ni poslednji tako da ima nade za mlade koji zele da odu u Ameriku,
 
Pa upravo to sto si rekao TREBA SE SNACI, nisi samo ti uspeo da se snjadjes, dakle nisi ni prvi ni poslednji tako da ima nade za mlade koji zele da odu u Ameriku,

Problem je sto Srbi (za razliku na primer od Kineza) odu u Ameriku i misle da ce svi da im se prostru i ponude posao, kada poslova nema ni za one koji su rodjeni u Americi. Ja sam se snasao za sada, ne znam sta ce buducnost da donese. Dao sam primer Kineza zato sto su oni stvarno radni narod - Akademski i fizicki. Ljudi na ovom forumu uglavnom mastaju i sanjaju o zivotu koji nema veze sa stvarnoscu dok Kinezi i oslali emigranti rade, slazu pare i kupuju nekretnine a Srbi sede po forumima i mastaju. Nema od nade nista, treba imati plan ili ce biti jos vise plakanja nego na tvom avataru.
 
Da ali rekao bih da još uvek nisi formirao svoju porodicu ali kada se i to desi onda moraš drugačije da razmišljaš!! Klinci (tvoja deca) i netreba da znaju za nema zato što plata kasni i sl.Slažeš li se ? Ja živim sa decom i veruj mi iako su mali nema te gibanice i groba zbog kog ih nebi poveo koliko sutra u neki bolji život koji ovde sigurno neće doživeti! Što se topline tiče toplo je tamo gde to ti poželiš tamo gde stvoriš uslove da ti je porodica zadovoljna,znaj zadovoljan ti i oni će biti a onda opet Ti! Pozdrav i razmisli

Slazem se sa ovim.
Uvek sam bila veliki protivnik odlaska u inostranstvo, sve iz razloga da stalno budem sa svojima i budim se u dragoj i toploj mi domovini, a onda sam se udala i potpuno promenila misljenje. Vazni su mi samo moj suprug i moja beba i tamo gde smo mi - tamo je moj zivot. Roditelje i drage ljude i ovde sve slabije vidjam, a muzevljeva rodbina mi je strasno suvisna, i da mogu vrlo rado bih pobegla negde gde me nece gusiti primitivni i zivcani ljudi, gde necu razmisljati kog meseca koji dodatni trosak cemo imati i kako to izdrzati, u nekoj bolje uredjenoj sredini. Ovde postaje sve gore i gore. A od goreg uvek moze jos gore.
 

Back
Top