Period za dobijanje boravisne u EU/Holandiji

bgdmicko

Početnik
Poruka
4
Evo ja sam ovde potpuno nov, ali pretpostavljam da neko od vas mi moze pomoci tj. da je imao slicnu situaciju...

1. Dobio sam posao na odredjeno vreme tj. radnu vizu na godinu dana od 1.4.2010. godine, pa samim tim i boravisnu dozvolu na godinu
2. Prvi put radim u EU/Holandiji

Ono sto je glavno pitanje da li i kako moja verenica moze da dobije boravisne papire?
Osim tri meseca koja moze da provede kod mene kao turista da li je dovoljno da prilozimo vencani list (planiramo vencanje do kraja leta)u ambasadi ili tako nesto da bi ona mogla produziti boravak...
Ako je neko imao slicnu pricu od pocetka ovog bezviznog rezima nek mi se javi..

Hvala vam puno
 
A zasto to ne pogledas na zvanicnim stranicama, je li problem holandski ili engleski?

Iskreno, ne razumem ljude koji ne zele sami da saznaju ono sto ih zanima vec cekaju neke polovicne i nepouzdane informacije na ovakvim forumima.

Ja znam te stvari vezano za austriju, i sve sam sam lepo nasao, pise na netu sve jasno. Ono sto ti jedino mogu reci je da to zavisi od vrste papira koje imas, tacnije vrste radne dozvole i nacina zasto i kako si je dobio...barem je tako ovde. Kazem, officijelne strane imigracionih sluzbi, ministarstva su zakon, samo treba malo googlati i sve je tu. ;)
 
zdravo bgdmicko,

prvo ti nisi dobio nikakvu radnu vizu nego je to nalepnica u pasosu koja se na holandskom zove tewerkstelingverguining a znaci radna dozvola,drugo preko poslodavca koji ti je garant moraces kod ustanove IND upitati za dozvolu boravka,i koja se dobija prvo na godinu dana,a zatim ako i dalje postoji zainteresovanost od poslodavca ti ces da upitas za boravak,pa ces dobiti boravak (verblijfsverguining) na 4 godine,cim tu karticu sa boravkom od 4 godine dobijes ti ces moci da upitas za boravak tvoje verenice ali pod odredjenim uslovim koji stoje na website www.ind.nl,najvazniji od uslova su da imas 120% minimum plate koji je u holandiji 1234eur,i menja se dva puta godisnje.Posto zivim u Holandiji znam te uslove i drago mi je kad mogu nekom pomoci sa informacijom.Moje pitanje tebi je kako si do tog posla dosao,tj kako si nasao poslodavca u Holandiji koji ce biti garant za tebe,i sta si po zanimanju.Nadam se da ce ti moje informacije pomoci i ujedno da cu dobiti odgovor od tebe,
prijateljski pozdrav od Belog
 
Pozdrav.

Mene zanima takođe Holandija. Međutim, ako neko ima podatak ili iskustvo sa nekom drugom, EU-15 državom nek' mi odgovori. Konkretno, interesuje me kad bi otišao u tu (neku) zemlju na 3 meseca turistički i upoznao nekog muškarca/ženu za brak, koliko bi trajala procedura za dobijanje boravišne dozvole i da li bi pre njenog dobijanja morao da polažem test iz holandskog koji ja naravno ne znam?!

Hvala.
 
zdravo, treba mi pomoc. dobio sam ponudu da radim u Holandiji, kao gradjevinski radnik. moj drug ima gradjevinsku firmu u Roterdamu. zanima me da li je moguce da on meni zavrsi da ja legalno budem i radim u Holandiji. koliko je potrebno vremena da se dobije ta radna viza i sta je sve potrebno, s obzirom da sam iz Srbije. u Srbiji imam drzavni posao, ali mala plata, ne bih voleo na kraju da izvisim i ostanem bez nista. unapred hvala.
 

Back
Top