Carina!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Tipkaros

Aktivan član
Poruka
1.471
Nisam znao gde da stavim ovu temu, pa ajd rekoh ovde...
Ovako, hteo bih licno da unesem neke stvari u SCG pa me interesuje hoce li mi to ocariniti ili ne.
Koliko znam, mobilni telefon koji coek nosi sa sobom se ne carini. Ali da li moram da carinim digitalni fotoaparat i laptop koji bi bili van kutija, koje bih uneo u avion noseci ih sa sobom, a ne u koferu?
 
Za fotoaparat neverujem da ce te cariniti, ali laptop pitace te gde si ga kupio, jer kad izadjes iz aviona sve stvari gledaju, ne znam, zavisi na koga naletis...
 
Tipkaros:
Nisam znao gde da stavim ovu temu, pa ajd rekoh ovde...
Ovako, hteo bih licno da unesem neke stvari u SCG pa me interesuje hoce li mi to ocariniti ili ne.
Koliko znam, mobilni telefon koji coek nosi sa sobom se ne carini. Ali da li moram da carinim digitalni fotoaparat i laptop koji bi bili van kutija, koje bih uneo u avion noseci ih sa sobom, a ne u koferu?
Ako aparat i lap top nameravaš da vratiš sa sobom kad napuštaš SCG dovoljno je da popuniš prijavu i pokažeš ih kada napuštaš zemlju.
Bez obzira što je to roba koju nosis sa sobom velika je vrednost i, kao nova roba, podleže carini. Možeš da skupiš hrabrost i pokušaš da prodješ :lol:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top