molim za pomoc

7sins

Primećen član
Poruka
553
One koji mogu da mi pomognu, radi se o mojoj prijateljici koja zeli da se razvede. Ona se nada da ce doci do sporazumnog razvoda jer je vec o tome razgovarala sa svojom suprugom, i on ce verovatno pristati. Medjutim ona je cula da to puno kosta, naime ukoliko je ona podnosilac zahteva za razvod braka ona ce biti ta koja ce snositi sve sudske troskove?! Molim sve one koji znaju da mi odgovore da li je to tacno, i koliko to sve otprilike moze da kosta, posto ona i nije bas u nekom super finansijskom stanju. Upoznata je da mora da unajmi advokata ali ako razvod bude sporazuman nije mi jasno zasto to mora da bude skupo!? Unapred hvala na odgovorima. Pozdrav
 
Ne mogu tacno da ti odgovirim, ali MISLIM da ne kosta mnogo. Moja bliska drugarica se nedavno razvela, i sve vreme dok je trajao razvod, a trajao je jedno 3 meseca, pricala mi je sve detalje, ali nikada nije spomenula nikakav novac, a ja znam da finansijski ne stoji bas najbolje. Zbog toga mislim da ne kosta puno.
 
Skoro su se neki prijatelji razveli isto sporazumno i mislim da su sve takse 3000 dinara - sve ukupno
U ostalom mogu ako se vec sporazumno razvode da podele troskove razvoda. A sto se tice advokata ne treba im uopste.
 

Back
Top