Nemci idu u Poljsku za posao???

Brzi Bravari Srbije

Veoma poznat
Poruka
12.987
Bas me je iznenadila vest: http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/182001/Nemci-putuju-u-Poljsku-u-potrazi-za-poslom


Nezaposleni Nemci počeli su da putuju u Poljsku u potrazi za poslom, u neočekivanom preokretu uobičajenog trenda za imigracione radnike, piše "Telegraf".
Hiljade ljudi iz istočne Nemačke sada prelaze granicu sa zapadnom Poljskom u pokušaju da izbegnu ekonomsku krizu koja je zahvatila region.


Do sada je za posao u regionu grada Šćećin registrovano čak 2.500 Nemaca, ali zvaničnici smatraju da je stvarna brojka daleko viša, zbog ljudi koji rade na crnom tržištu. Većina radnika se ne registruje kako bi zaradili više novca.


Neki Nemci našli su posao u "kol centrima", a popularna je i građevinska struka.
U Uker Randovu, nemačkom okrugu nedaleko od Šćećina, nezaposlenih ima oko 20 odsto, a vodi se kao jedno od područja u Nemačkoj sa najvećom stopom dugoročne nezaposlenosti.


Artur Sebastijan, šef agencije za zapošljavanje u Šćećinu, kaže da je loša ekonomska situacija primorala ljude da putuju.


"Zaradiće 30 do 40 odsto manje nego što bi dobili za isti posao u Nemačkoj, ali bar imaju posao", rekao je on. "Obučeni radnik može da zaradi oko 1.000 evra mesečno, što nije mnogo, ali je bolje nego ništa. Oni takođe mogu da rade poslove sa skraćenim radnim vremenom u svojoj zemlji, pa će im dobro doći dodatni prihod".
 
Mislim da je vreme da se napravi malo reda, i da se prestane sa izmisljtinama i nebulozama. Postoji sajt nesto kao nas biro za zaposljavanje koi se azurira na 24 sata i trenutno na teritoriji cele evropske unije ima konkursa za 567.000 radnika svih struktura. ja sam dosao iz nemacke pre desetak dana i posla ima ali i nasi se profinili pa im satnica od 10 eura neodgovara skup je zivot tamo sve jeftinije za 40 % . Moramo razumeti te ljude tesko je krizaje!!!!!!!
 

Back
Top