Arkan

Veliki covek!
Po mom misljenju ima dosta toga nejasnog u vezi pok. Arkana,ali mislim da je dosta toga dobrog uradio za Srbiju. Ali, opet, nisam toliko sigurna...
 
Ne bih se bas slozio sa Majom. Mislim da je bio obican kriminalac, koji je obavljao prljave poslove za drzavu, a za uzvrat imao odresene ruke da radi sta hoce! Mit o njemu kao borcu za Srbiju i sve sto je srpsko je cista prevara. Prava istina je da je svaki rat veoma profitabilan posao, a on je sve to jako lepo iskoristio. Sverc oruzija, pljacka... Tacno je da su "Tigrovi" ugledani na kapetan Draganove "Knindze" napravili jedinicu za respekt (od boraca iz ove 2 jedinice posle rata nastalo je JSO) i borili se za Krajnu, ali iz licnih interesa! Muka ni je od tih ljudi koji se obogate na tudjoj muci, a posle glume neku finocu i postene bizmismene! Npr. banalan primer, Dafiment banka osnovana bez ikakvog pokrica daje dinarske kamare 200%, a devizne 15%, naravno svi smo dali sve sto smo imali, a onda Arkan i nekolicina iz vlasti svoj deo izvukli (citaj I MOJ DEO) sa astronomskim kamatama, a nama svima kita. Ima jos jedna stvar koju ne mogu da mu oprostim. Casopis metak je bio prvi nas casopis sa tematikom o oruziju, a onda 1996 god. stranka srpskog jedinstva postaje vlasnik casopisa (kupovali su sve), a onda kad su videli da to nije profitabilan posao i da su tu ljudi koji pisu uglavnom cisti ljubitelji kojima nije do novca, ugasili casopis posle 2-3 broja. To je moje vidjenje, verovatno se mnogi ne slazu, ali sto bi rekao Arkan:"I don't give them"
 
dragonfromdarkness:
SONY:
Интересује ме ваше мишљење о делима овог човека као и о њему самом 8)

O Arkanu neznam. Ali sam cuo za majora Tepica (koji je sebe zrtvovao a vojnike izvukao i spasao), cuo sam za jednog vodnika siptara koji je poginuo braneci karaulu JNA u sloveniji (vojnike izvukao i spasao), cuo sam za RAMBO-a u Bosni kome je naredjeno da se preda (vojnike izvukao i spasao), cuo sam za jednog generala (cija je taktika kontrole UCK-a na Kosovu zbunila i Pentagon), cuo sam za jednog potpukovnika (ciji puk je vise puta pogadjao NATO avione a nijedan pripadnik puka nije poginuo), cuo sam.... , ma, cuo sam ja dosta toga. Ali, takodje sam cuo da svi gore nabrojani, kao i mnogi nepomenuti, zivljahu od svoje plate, kao podstanari. Cuo sam i da nikad nista nikome nisu ukrali i da nikoga nisu tukli. Mozda su svi oni u stvari kukavice, sta znam?

Bravo druze, cuo sam i ja za te junake, ali se ne naslusah dobrih prica o Arkanu.
 
Значи чули смо исте приче.
Аркана је створила држава а онда када је и он увидео да може да омасти брке иста и убила. Јесте да је ослобађао градове само до банке, и то да је пљачкао усташке исто колико и Српске куће али знам и то да су његови тигрови урадили неке веома похвалне ствари тамо где се наша војска заглавила они су долазили и решавали ствари. Тако да....
 
Mislim da je on bio obicni kriminalac koji je mjenjao sebe onako kako bi se vremena mjenjala. Tako je od jednom postao Srbin, iako je prije toga bio placeni ubica Udbe, koji je vjerovatno ubio dosta nasih iseljenika, onih pravih Cetnika i Srba. U ratu svaka cast pojedincima medju njegovima ko sto je bio Legija, al' on njemu licno nemam dobro misljenje. Tukao nase vojnike, pljackao itd. Sve sto jos mogu reci je "Nek mu je laka zemlja" i nista vise.

A ovima gore pomenutim i svim ostalim koji nisu pomenuti, a trebalo ih je pomenuti, SLAVA I HVAlA.
 
ninpo masinac:
dragonfromdarkness:
SONY:
Интересује ме ваше мишљење о делима овог човека као и о њему самом 8)

O Arkanu neznam. Ali sam cuo za majora Tepica (koji je sebe zrtvovao a vojnike izvukao i spasao), cuo sam za jednog vodnika siptara koji je poginuo braneci karaulu JNA u sloveniji (vojnike izvukao i spasao), cuo sam za RAMBO-a u Bosni kome je naredjeno da se preda (vojnike izvukao i spasao), cuo sam za jednog generala (cija je taktika kontrole UCK-a na Kosovu zbunila i Pentagon), cuo sam za jednog potpukovnika (ciji puk je vise puta pogadjao NATO avione a nijedan pripadnik puka nije poginuo), cuo sam.... , ma, cuo sam ja dosta toga. Ali, takodje sam cuo da svi gore nabrojani, kao i mnogi nepomenuti, zivljahu od svoje plate, kao podstanari. Cuo sam i da nikad nista nikome nisu ukrali i da nikoga nisu tukli. Mozda su svi oni u stvari kukavice, sta znam?

Bravo druze, cuo sam i ja za te junake, ali se ne naslusah dobrih prica o Arkanu.
Jedno su major Tepić i druge starešine koje si nabrojao a drugo je Arkan, Arkan je jedno *****, koje je kralo po ratišsu od svakoga, kad kažem od svakoga znači i od Srba. A major Tepić i ostale starešine su branili svoju zemlju, ali ne za pare.
 
Ljudi da li ste vi Arkana videli,na bilo kom ratistu.Ja jesam. 8) Zato te price o kradji i ostale gluposti ostavite za sebe i nepricajte ono sto niste videli. :evil:
 
mb_mb:
Ljudi da li ste vi Arkana videli,na bilo kom ratistu.Ja jesam. 8) Zato te price o kradji i ostale gluposti ostavite za sebe i nepricajte ono sto niste videli. :evil:

Pa jeste ... u pravu si... Pricaju tu kojekakve gluposti, kao Arkan je krao i sta ti ja znam... a svima je jasno da je covek ziveo skromno od svoje plate 8)
 
ninpo masinac:
dragonfromdarkness:
SONY:
Интересује ме ваше мишљење о делима овог човека као и о њему самом 8)

O Arkanu neznam. Ali sam cuo za majora Tepica (koji je sebe zrtvovao a vojnike izvukao i spasao), cuo sam za jednog vodnika siptara koji je poginuo braneci karaulu JNA u sloveniji (vojnike izvukao i spasao), cuo sam za RAMBO-a u Bosni kome je naredjeno da se preda (vojnike izvukao i spasao), cuo sam za jednog generala (cija je taktika kontrole UCK-a na Kosovu zbunila i Pentagon), cuo sam za jednog potpukovnika (ciji puk je vise puta pogadjao NATO avione a nijedan pripadnik puka nije poginuo), cuo sam.... , ma, cuo sam ja dosta toga. Ali, takodje sam cuo da svi gore nabrojani, kao i mnogi nepomenuti, zivljahu od svoje plate, kao podstanari. Cuo sam i da nikad nista nikome nisu ukrali i da nikoga nisu tukli. Mozda su svi oni u stvari kukavice, sta znam?

Bravo druze, cuo sam i ja za te junake, ali se ne naslusah dobrih prica o Arkanu.

Ma, necu o Arkanu, on je jedna strana stvarnosti u kojoj smo ziveli. Ovi ljudi su ona druga, svetla strana koja mi je tokom svih ovih strasnih godina ulivala nadu da nije sve izgubljeno (pritom mislim na najcistije ljudske vrednosti, a ne na nekakve teritorije i sl.), beznadezno i opustoseno. Ovi ljudi su mi tokom mracnih godina podrzavali veru da dobri ljudi ostaju uvek dobri, bez obzira na okolnosti. Zbog ovakvih ljudi smo bolji. Mislim, u zbiru.
 
jedini komadan koji je vikao zamnom i isao ispred vojske svoje je arkan
a ti vasi pijani generali sa zabreklim stomacima koji nemogu da urade ni jedan sklek su sedeli u beogradu a nase oceve slali u smrt
 
obican kriminalac. svaka cast sto je prvi ulazio da pocisti alli i to ima svoju cenu. sve pocistim pokoljem i natovarim na slepere.:evil:
 
kriminalac i bruka i sramota za srpski narod, sto je trazio to je i dobio, prosto ne mogu da verujem da ima onih koji se dive takvoj bagri, osim lopovluka taj nista drugo nije znao, vojnicka vrlina je nauka koja se ne uci po belosvetskim zatvorima
 
Veoma interesantna pojava u nasem drustvu (za sire ne znam) je da nasi heroji veoma brzo mogu da postanu omrazeni i tragicari. Kada kazem "heroji" ne mislim ni na koga konkretno (pa ni na Arkana) zato sto je to pitanje diskutabilno. Arkan jeste radio za DB, ali nije jurio "cetnike" i ostale prave Srbe po belom svetu - to jednostavno nije istina. Glavna uloga u DB bila je da prati i belezi sve sto rade "nasi" kriminalci po Evropi, kao i da ih vrbuje za neke poslove, da bi DB imala laksu kontrolu nad njima i kada dodju u Jugu. Naravno drzava je zakon i tu nema zajebavanja
amen.gif
, tako da oni kriminalci koji nisu hteli da saradjuju obicno su mirisali cvece ispod zemlje. Kada se kreces u odredjenom krugu ljudi obicno pocinjes da se ponasas kao i oni, tako da je i Arkan naucio kako da se "snalazi" u tim - nekim - mutnim poslovima. Kasnije, kada se drzava raspadala, nasao je svoju ulogu u svemu tome i snasao se veoma dobro.
E tih godina, meseci, dana...vecina nas je dozivljavala Arkana kao heroja i mislim da nema coveka koji nije pozeleo da bude na njegovom mestu. Kasnije je to dobilo drugu konotaciju, ali cinjenice su da smo voleli i Arkana i Legiju i Milosevica i Draskovica i Djindjica i gen. Pavkovica i Mladica i Karadzica...i nekada Pashica i Kralja Petra i Drazu i Tita...sve su to bili nekada "nasi" heroji, a onda su vremenom na povrsinu izbijali oni koji ih nisu voleli (ili mozda oni koji iz potaje zele da uniste neke snove o nasim idolima) i radili sve moguce da bi smo ih zaboravili i "bacili" negde u neki cosak istorije...Mislim da je velika vecina ljudi privrzena samo sebi, sebicna i nedovoljno informisana, pre svega, o radu "drzavnih organa" i delovanju same drzave...moje licno misljenje je da treba racunati samo one dobre stvari koje neko uradi za svoju drzavu. Djokovic, Jankoviceva, Ivanoviceva, Zimonjic...su uradili mnogo dobrih stvari za ovu nasu drzavu, ali ni ja ni bilo ko ne zna kakvi su u stvari oni kao ljudi, ali u to necu da ulazim samo zbog njihovih zasluga za drzavu...
 
Veoma interesantna pojava u nasem drustvu (za sire ne znam) je da nasi heroji veoma brzo mogu da postanu omrazeni i tragicari. Kada kazem "heroji" ne mislim ni na koga konkretno (pa ni na Arkana) zato sto je to pitanje diskutabilno. Arkan jeste radio za DB, ali nije jurio "cetnike" i ostale prave Srbe po belom svetu - to jednostavno nije istina. Glavna uloga u DB bila je da prati i belezi sve sto rade "nasi" kriminalci po Evropi, kao i da ih vrbuje za neke poslove, da bi DB imala laksu kontrolu nad njima i kada dodju u Jugu. Naravno drzava je zakon i tu nema zajebavanja
amen.gif
, tako da oni kriminalci koji nisu hteli da saradjuju obicno su mirisali cvece ispod zemlje. Kada se kreces u odredjenom krugu ljudi obicno pocinjes da se ponasas kao i oni, tako da je i Arkan naucio kako da se "snalazi" u tim - nekim - mutnim poslovima. Kasnije, kada se drzava raspadala, nasao je svoju ulogu u svemu tome i snasao se veoma dobro.
E tih godina, meseci, dana...vecina nas je dozivljavala Arkana kao heroja i mislim da nema coveka koji nije pozeleo da bude na njegovom mestu. Kasnije je to dobilo drugu konotaciju, ali cinjenice su da smo voleli i Arkana i Legiju i Milosevica i Draskovica i Djindjica i gen. Pavkovica i Mladica i Karadzica...i nekada Pashica i Kralja Petra i Drazu i Tita...sve su to bili nekada "nasi" heroji, a onda su vremenom na povrsinu izbijali oni koji ih nisu voleli (ili mozda oni koji iz potaje zele da uniste neke snove o nasim idolima) i radili sve moguce da bi smo ih zaboravili i "bacili" negde u neki cosak istorije...Mislim da je velika vecina ljudi privrzena samo sebi, sebicna i nedovoljno informisana, pre svega, o radu "drzavnih organa" i delovanju same drzave...moje licno misljenje je da treba racunati samo one dobre stvari koje neko uradi za svoju drzavu. Djokovic, Jankoviceva, Ivanoviceva, Zimonjic...su uradili mnogo dobrih stvari za ovu nasu drzavu, ali ni ja ni bilo ko ne zna kakvi su u stvari oni kao ljudi, ali u to necu da ulazim samo zbog njihovih zasluga za drzavu...

amen.gif
 
Dolaze trojica tipova u Bg da reketiraju neki lokal.Ulaze unutra i standardno od radnice traze odredjenu cifru za zastitu lokala od kradje,razbijanja itd.Radnica im kaze:"sacekajte momci da pozovem vlasnika lokala pa se sa njim dogovorite"......Posle 10 minuta u lokal ulazi vlasnik-ARKAN....Pruza momcima po recimo 200 dinara i kaze im :"momci ovo vam je novac za taksi"....Oni kada su videli ko je gazda pocnu da se izvinjavaju i kazu mu:"Netreba Arkane kinta za taksi,dosli smo mercedesom" a Arkan ce na to:"KOjim Mercedesom"???
 
obican kriminalac. svaka cast sto je prvi ulazio da pocisti alli i to ima svoju cenu. sve pocistim pokoljem i natovarim na slepere.:evil:
Као неке задушне бабе: рекла казала!:evil: Ако неко има лично искуство с' поменутим господином нека изнесе. Све остало је теоретисање и филозофирање, ал' се онда то нагласи па је прихватљиво као тако.
Шта би по твојој дефиницији био криминалац?
По мени је то сваки онај који живи на рачун другога без обзира да ли за то користи оружје или оловку. Из овога произилази да су сви официри бивше ЈНА криминалци (осим малог промила). Опредељењем за часни војни позив су добијали (у односу на раднике ствараоце нове вредности) статус повлашћених као нпр.: брже до стана (већег), боље просечне плате (а затим пензије), бенефициран радни стаж (добар део), јефтина летовалишта и зимовалишта, квалитетнију здравствену заштиту... За узврат је требало да, у случају потребе, дају свој живот за народ. Обзиром да велика већина то није урадила могу слободно да их назовем криминалцима и то може врло лако и да се израчуна.
 
Ljudi da li ste vi Arkana videli,na bilo kom ratistu.Ja jesam. 8) Zato te price o kradji i ostale gluposti ostavite za sebe i nepricajte ono sto niste videli. :evil:[/QUO




bravo care lepo si im rekao


ziveo najveci komadant arkan

jel i onda bio najveci kad je hrvatima prodavao artiljerijsku municiju da gadjaju srbe?

jel i ona bio najveci kad su njego slepari iz slavonije odvozili sve sto su stigle, bez pitanja dali je srpsko ili hrvatsko?

bravo za "naseg" velikog komadanta arkana... tamo je gde mu je i mesto!!!
 

Back
Top