Vreme

blackmore95

Domaćin
Poruka
3.757
Od kako sam krenuo u srednju skolu nikako ne mogu da nadjem vreme ni za sta.
U osnovnoj sam svirao gitaru(skroz aktivno) , igrao cs ,i trenirao kosarku(mada sam to ostavio u osmom razredu).
Sad sam u srednjoj batalio cs ,ne izlazim....a opet ne nalazim vreme da vezbam gitaru koju mnogo volim , i posvecen sam tome.(sve bre mogu da ostavim ,ali gitaru....ne mogu , previse sam truda ulozio to , i jos sad moram da gledam kako sve gore sviram)
Dzabe meni sto imam sat vremena uvece , kad sam skroz umoran , i ne mogu da sviram.
Mnogo puta ne stizem ni gradivo da naucim , mozda jednostavno ne upijam gradivo najbolje. :confused:
Za gitaru mi treba oko 1 vremena dnevno najmanje , da bi se to smatralo aktivnim.
Da li neko ima predlog kako da bolje rasporedim vreme za ucenje itd........?
Pozdrav svima.:D(Pozdrav Madonna)
 
matematicki smer ,
Predmeti ukupno mozda i jesu(muzicko i likovno ,i geografija , ima da se buba)
Spavam odprilike po 8 sati(kad idemo popodne), po 6-7 prepodne
do skole od 45 do 30 minuta , ne znam tacno
Sto sve to ?
:D
 
Poslednja izmena:
lol, zbog organizacije.
Koliko vidim nije ti toliki problem. Ja idem Ekonomsku, imam dosta teske predmete, treba mi u proseku 1sat do skole.. ali stizem sve, i imam vremena za net, i za gluvarenje. :T

Probaj da razradis plan dana. Uzmi papir i olovku, stavi sve, kad ucis, kad spavas, kad ides u skolu, sve.. i vidi koliko ti i kad ti vremena ostane za vanskolske aktivnosti. xD
 
Probaj da radis redovno.
Gimnazija nije teska, jedino sto moras da znas milion razlicitih oblasti, nije ti sve povezano, kao Alanu na primer.
Gradivo u knjigama (ili bar mojim, ja sam drustveni) jeste zakomplikovano, pa ako ti je tesko da ukapiras, hvataj beleske na casu, bice ti daleko lakse kasnije, i trebace ti manje vremena.
Likovno i muzicko batali, za to ti za celo tromesecje treba oko pola sata pred kontrolni.
Cini mi se da sam omasila temu na neki nacin, ali sta sad. xD
 
Možda ne možeš da razdvojiš bitno od nebitnog i trošiš snagu na sve i svašta. I ja sam bila specijalac... Opusti se. Svako želi u prvoj godini da bude što bolji pa se izgubi u učenju. Znaš ono: Krenuo si da učiš o jednom drvetu i posle nekog vremena shvatiš da bubaš o čitavoj šumi a ono tvoje drvo nemaš pojma gde je. Kasnije dobijaš još neke matematike, fizike... a izbacuju se predmeti kao što su istorija, geografija, likovno itd. Pričam iz svog iskustva. Valjda je i sada tako. Da bi rasteretio radne dane moraš da u potpunosti iskoristiš vikend. Gitaru nikako nemoj da zapostaviš!!! Pozzzzzzzz odoh da spavam:zzzz::zzzz:
 
Prva godina obicno bude malo teza i vise vremena se trosi na ucenje,dok se mozak malo ne razvije da prima vise informacija,nego sto se u osnovnoj ucilo...Ja sam odavno bila u gimnaziji,ali u prvoj godini,secam se,ucila sam po jedno 8 sati dnevno,da bi to u drugoj palo na nekih 4-5 sati,jednostavno brze se pamti,a i manje ima predmeta koji nisu povezani sa interesovanjma jednog prirodnjaka.Inace,spavala sam daleko manje od 8 sati,nisam imala vremena za spavanje,a tada nije bilo kompa,mobilnih itd.,tako da je bilo bas gusto.Inace,i likovno i muzicko su mi bili skoro najtezi predmeti,cedili nas kao limune ,a zasto,nije mi jasno ni dan danas...
 
8 sati dnevno... You've left me speechless.

Jednostavno, treba malo vremena da se navikne na rutinu. Poenta je u dobroj organizaciji, a to se postize lepo razradjenim planom dana.
Kao sto sam vec rekao, stavis sve na papir, sta treba da uradis, i onda gledas kad i kako ces da radis.
Takodje, gledaj da rasporedis predmete, npr, da odgovaras 3 predmeta nedeljno, a ne da ti se nakupi 7-8 u nedelji.
 
Pokusacu da rasporedim predmete, ali posle raspusta , ali problem je sto svaki dan po nesto pitaju , a to nije malo jer ja ne mogu uvek za pola dana da naucim sve za sutra.
Vremenom cu valjda poceti brze da pamtim , hvala vam :D
 
Prva godina obicno bude malo teza i vise vremena se trosi na ucenje,dok se mozak malo ne razvije da prima vise informacija,nego sto se u osnovnoj ucilo...Ja sam odavno bila u gimnaziji,ali u prvoj godini,secam se,ucila sam po jedno 8 sati dnevno,da bi to u drugoj palo na nekih 4-5 sati,jednostavno brze se pamti,a i manje ima predmeta koji nisu povezani sa interesovanjma jednog prirodnjaka.Inace,spavala sam daleko manje od 8 sati,nisam imala vremena za spavanje,a tada nije bilo kompa,mobilnih itd.,tako da je bilo bas gusto.Inace,i likovno i muzicko su mi bili skoro najtezi predmeti,cedili nas kao limune ,a zasto,nije mi jasno ni dan danas...

:eek: U moje vreme nije postojalo osam sati dnevno za učenje
Ali što jes' jes', svima su nam ocene u prvoj godini bile mnogo manje nego kasnije
 
Od kako sam krenuo u srednju skolu nikako ne mogu da nadjem vreme ni za sta.
U osnovnoj sam svirao gitaru(skroz aktivno) , igrao cs ,i trenirao kosarku(mada sam to ostavio u osmom razredu).
Sad sam u srednjoj batalio cs ,ne izlazim....a opet ne nalazim vreme da vezbam gitaru koju mnogo volim , i posvecen sam tome.(sve bre mogu da ostavim ,ali gitaru....ne mogu , previse sam truda ulozio to , i jos sad moram da gledam kako sve gore sviram)
Dzabe meni sto imam sat vremena uvece , kad sam skroz umoran , i ne mogu da sviram.
Mnogo puta ne stizem ni gradivo da naucim , mozda jednostavno ne upijam gradivo najbolje. :confused:
Za gitaru mi treba oko 1 vremena dnevno najmanje , da bi se to smatralo aktivnim.
Da li neko ima predlog kako da bolje rasporedim vreme za ucenje itd........?
Pozdrav svima.:D(Pozdrav Madonna)

Pozdrav i tebi :D :D :D

Ovaj, gledam mnoge slučajeve oko sebe kako imaju isti problem kao ti, ali... ja ga nemam :neutral: Sviram klavir redovno, nenormalno mnogo vremena provedem za kompjuterom, što na netu, što gledajući serije, putujem stalno i još volontiram, a uspeh mi se nimalo ne menja u odnosu na osnovnu školu... Mislim da je bitno da imaš tačno raspoređeno vreme, tj. kupi neki rokovnik, i ako već otprilike znaš koliko ti treba vremena šta da naučiš, prvo kad se vratiš iz škole nauči to što moraš, a zatim ono što ti je manje bitno ili hitno, i ostatak vremena provedi u slobodnim aktivnostima...

P.S. Šta si upisao? :)
 
Pa ja jos nikad nisam morao da ucim ovoliko kao u srednjoj skoli , i jos nemam neku dobru predstavu o tome koliko mi treba vremena za koje gradivo , jer , ipak gradivo nije nesto sto se uvek podjednako upija.
Ali moguce da je malo i do situacije u kojoj sam.
Pre raspusta sam bio odsutan kad sam trebao da odgovaram likovno, i ja sam planirao za prvu nedelju da odgovaram , ali je gledala ocene ovima sto su odgovarali , i nisam stigao,pa je ove nedelje predavala novo, i sad ostade likovno za sledeci cetvrtak
Latinski sam planirao za sledeci utorak , jer je danas trebalo da bude neko predavanje , ali smo gubili cas , pa ce predavanje u utorak , a latinski mi ostaje za cetvrtak
Italijanski sam planirao za sledeci ponedeljak , ali ako ne stigne da me pita (jer je jos dece to planiralo za ponedeljak) , ostaje Italijanski za cetvrtak
Muzicko ce da pita u cetvrtak ( a kod nas su muzicko i likovno dosta teski)
:dash:
Obicno je sreda laganica , ali sledece nedelje imamo test iz informatike , pa cu malo da stignem da ucim za cetvrtak
 

Back
Top