Ovaj čovek govori istinu koja nikog u Srbiji ne zanima...

Neznanko

Iskusan
Poruka
5.497
http://www.politika.rs/rubrike/vesti-dana/Nove-optuzbe-Stanka-Subotica.sr.html

Уинтервјуу црногорској телевизији „ИН” Одбегли бизнисмен Станко Суботић Цане тврди да поседује доказе о позајмици Мирославу Мишковићу и Милану Беку за куповину „Луке Београд” и „Вечерњих новости”. Интервју са Суботићем је емитован синоћ, а аутор интервјуа Рајко Шебек је казао да је разговор направљен у Женеви, где Суботић годинама живи.

– Почећемо од „Вечерњих новости”. „ВАЦ је, с обзиром на то да је присутан у Србији, покушао да купи акције „Вечерњих новости” на берзи у Београду, међутим, то им је било онемогућено кроз промену закона један дан пред излазак тих акција. Накнадно смо сазнали због чега је то онемогућено, да су то урадиле одређене групе људи, вршећи притисак на тадашњу владу Србије. Ти исти људи су касније ступили у контакт с нама, што значи Миша Беко и Мирослав Мишковић – са мном, тврдећи да су они ти који испред Владе Србије могу да заврше тај посао – рекао је Суботић, додајући да је касније разговарао са ВАЦ-ом, тачније са Бодом Хомбахом, копредседником ВАЦ-а.

Суботић тврди да му је Хомбах рекао: „Океј, ако они могу да заврше то, што се нас тиче, нама је то прихватљиво”.

– Састао сам се са Мишковићем и са Мишом Беком, разговарали смо о појединостима свега тога, они су ми рекли да би тражили од мене 26 милиона евра и да би за тих 26 милиона могли да откупе неких 60- 65% акција „Вечерњих новости” које би после нормално биле предате ВАЦ-у – тврди Суботић.

Додаје да је после тога он Мишковићу и Беку, преко њихових неколико компанија, уплатио 26 милиона евра. Они су, према тврдњама, купили акције, а за откуп тих акција утрошили су између осам и девет милиона евра. Прецизирао је су имена тих фирми: „Ардос”, „Тримакс” и „Карамат”.

–То значи да је разлика од осам_девет милиона евра до 26 милиона евра био њихов профит и профит људи који су организовали, мимо берзе, да они буду посредници, практично и продавци државног добра – тврди Суботић.

Што се куповине „Луке Београд”, Суботић тврди да је Беком имао заједнички посао са једном руском компанијом.

–У том послу сам ја имао 24 милиона евра профита, које ме је Миша Беко замолио да користи један период, али не дуго – 60 дана максимално, да би могао да с банкама направи аранжмане за куповину „Луке Београд”. Рекао сам му да је океј, за тих 60 дана, да може да користи тај новац. Међутим, то се претворило у две и по године, тако да он мени још није вратио сав новац. Кроз неколико фингираних уговора, за које сам ја накнадно сазнао, којима је желео да избегне плаћање пореза у Србији, он је направио три различита уговора у износу од 16 милиона евра. Тих 16 милиона евра ми је накнадно вратио – тврди Суботић.

На питање у вези са Дарком Шарићем, осумњиченим за шверц две тоне кокаина заплењеног у Уругвају, Суботић је потврдио да Шарића познаје.

– Ја тог човека знам и не бежим од тога. Али ја тог човека знам можда неких задњих годину и по, две године. И, што је врло чудно, с тим човеком ме је упознао син Мирослава Мишковића, значи Марко који је супер пријатељ и супер друг с тим људима. Значи ти људи –, хоћу да кажем Дарко Шарић, он је у Србији био човек који је прихваћен као озбиљан бизнисмен, озбиљан послован човек задњих 10 година. Ја сам се изненадио када само видео шта се ово догађа задњих неколико месеци по питању њега. То је мени апсолутно непознато – тврди Суботић.

На констатацију аутора интервјуа да би познанство са особом која је, мада још није доказано, прозвана наркобосом, могло да наруши и његову репутацију, Суботић је одговорио:

– Ја сам га сретао с многим политичарима, с многим познатим људима из Србије. Значи он је био у највишем српском друштву и с њима се дружио. Ја нисам имао никакву информацију да се тај човек бави икаквим илегалним послом. Према томе, какву ја одговорност могу сносити за то чиме се тај човек бави и да ли је он нешто уопште урадио противзаконито. Ја прво нисам политичар, ја сам човек који се бави својим бизнисом, имам мој бизнис, ја одговарам за своје поступке. Ако сретнем одређене људе и виђам се с њима, не значи да радим оно што они раде.
 


59c8a38e5d.gif


Evo ga jedan pošten i naivan....

Hapsi to narodna milicijo!!! :rtfm:
:mrgreen:
 

Back
Top