A sada-CANE?!

a33

Aktivan član
Poruka
1.610
Ja tog čoveka znam, i ne bežim od toga. Ali, znam ga možda nekih godinu i po, dve godine dana. Sa tim čovekom me je upoznao sin Miroslava Miškovića, Marko koji je super prijatelj i super drug sa tim ljudima. Darko Šarić je u Srbiji bio prihvaćen kao ozbiljan biznismen, ozbiljan poslovan čovek. Iznenadio sam se kada sam video šta se ovo događa poslednjih nekoliko meseci po pitanju njega. To je meni apsolutno nepoznato – rekao je u intervjuu Subotić.


On rekao da je ”vrhunska laž“ da je uključen u šverc kokaina sa Darkom Šarićem, kao i da mu duguje više desetina miliona evra.
Kaže i da se formiranje proširenja optužnice za njim odvija po narudžbini, kao i da je ona podignuta na bazi falsifikovanih dokumenata i lažnih izjava.
Tvrdi da kampanju protiv njega uvek započinju isti ljudi - Aleksandar Tijanić, Ratko Knežević i Nebojša Medojević, “kao plaćenici Miše Beka i Miroslava Miškovića”.
- A posle toga ćemo izvršiti preko medija veliki pritisak na Tužilaštvo, a Tužilaštvo će posle dva dana izjaviti kako će proširiti optužnicu ne znam za što sve. Verovatno će optužnicu produžiti i za pedofiliju jedan dan – rekao je Subotić.


Na pitanje da li se plaši optužnice iz Hrvatske, obzirom da je Ratko Knežević pred Županijskim Sudom optužio da iza ubistva urednika „Nacionala” Ive Pukanića, stoji duvanska mafija na čelu sa premijerom Milom Đukanovićem i njim, odgovorio je:
- Ne znam da li da se plašim nečega što je lažno. Ja nisam za sada dobio, ni od Tužilaštva, niti od bilo koga bilo kakav upit u vezi toga. Sem, novinskih članaka i blebetanja Ratka Kneževića, meni je drugo sve nepoznato. Ne znam šta da Vam kažem na to – kaže on, a zatim demantuje da ima bilo kakve veze sa ubistvom Pukanića:
- Kakve bih veze mogao imati sa tim.
http://www.blic.rs/Vesti/Tema-Dana/181970/Cane-Sarica-sam-sretao-sa-mnogim-politicarima
 
licno, lik mi nije zanimljiv
i izvinjavam se ako dupliram temu, ali nisam vidio ima li je

moj komentar na sva ova desavanja oko sarica, b92, medojevica, knezevica, mila i srbijanske politike je sledeci

siguran sam da cane koji je u zadnja 2 mjeseca satjeran u cosak krece u nesto naliki ,,kontra ofanzivi``

ne znam ko je sta od njih kome i kada radio, ali mi se cini da krece obracun

jedino dobro u tome je sto sada ce svako od nas imati na uvid prljavi ves ovih gore nabrojanih
 
...Tvrdi da kampanju protiv njega uvek započinju isti ljudi - Aleksandar Tijanić, Ratko Knežević i Nebojša Medojević, “kao plaćenici Miše Beka i Miroslava Miškovića”...

miško i beko brane svoju baru (domaće tržište) od stranog kapitala čiji su zastupnici cane milo b92 blic... mala bara puno krokodila, biće veselo. i komplikovano.
 
Sve moze da se razume,ali don Milo nikako.Pa sta mu je sad trebao ovaj Sima Vatrogasac(Sinavatra),zar je poludeo totalno,ili je toliko zaglibio u kriminal da nema zemlje gde mafiji ne duguje uslugu.Pa gde ode cak i u Tajland pobogu.:))
 
Poslednja izmena:
Pa ja sam čuo drukčije... Da će da se vrati u Tajland i da će optužbe da se povuku...



Ne znam kako moze da se povuce pravosnazna sudska presuda,mozda mu Milo obijasni.:mrgreen: Pokusava on sada da se ponovo dokopa vlasti,njegovi "crveni'protestuju,galame...ali mala je podrska,mrka kapa.Milo je bio u velikom problemu kad je tokom intervjua za CNN mislim davao odgovore na temu Sinavatre,a sta da kaze?! I otkud taj osudjenik u CG,mali li je svet pa da bas dodje i dobije jos i drzavljanstvo.Da nije malo mnogo slucajnosti?!
 
Beograd, Podgorica, Ženeva -- Sa Darkom Šarićem upoznao me je sin Miroslava Miškovića, kaže Stanko Subotić Cane za podgoričku televiziju In.
Subotić je iz Ženeve odgovarao na pitanja u vezi sa pozajmicom Miroslavu Miškoviću i Milanu Beku od 50 miliona evra. Objašnjavajući aranžman sa Miškovićem i Bekom oko kupovine kompanije "Novosti", Subotić je rekao da je promenom zakona, nemački VAC onemogućen da kupi akcije "Novosti". Mišković i Beko ponudili su da umesto VAC-a obave kupovinu i kasnije im ustupe akcije.

"VAC je pokušao da, s obzirom da je prisutan u Srbiji, kupi akcije 'Večernjih Novosti'na berzi u Beogradu. Međutim, bilo im je onemogućeno da to urade zbog promene zakona, jedan dan pred izlazak tih akcija. Naknadno smo saznali zbog čega i da je to onemogućavanje uradila određena grupa ljudi vršeći pritisak na tadašnju Vladu Srbije. Ti isti ljudi su kasnije stupili u kontakt s nama, što znači da su to bili Miša Beko i Miroslav Mišković, tvrdeći meni da su oni ti koji ispred Vlade Srbije mogu da završe taj posao“, objašnjva Subotić.

Subotić tvrdi da su za to novac uzeli od njega.

"Ja sam razgovarao sa VAC-om, što znači sa gospodinom Hombahom oko te informacije koju sam dobio i on mi je rekao u redu, ako mogu da završe to, što se nas tiče, nama je to prihvatljivo. Sastao sam se sa Miškovićem i sa Bekom, razgovarali smo o pojedinostima svega toga i oni su mi rekli da bi tražili od mene 26 miliona evra i da bi za tih 26 miliona evra mogli da otkupe ukupno 60-65 odsto ukupno akcija' Novosti', koje bi posle normalno bile predate VAC-u“, kaže Subotić.

"Preneo sam gospodinu Hobmahu detalje tog razgovora, i on je prihvatio. Napravio sam ugovor, dobio sam mandat od VAC-a koji je precizno određivao sve tačke tog ugovra. Isti takav ugovor sam napravio i sa Bekom i sa Miškovićem kroz njihovih nekoliko kompanija, čija ću vam imena kasnije dati da možete da uzmete dokumenta od njih. Uplatio sam im 26 miliona evra i oni su kupili akcije. Utrošili su za otkup tih akcija između 8 i 9 miliona evra, što znači da je razlika između 8-9 miliona evra do 26 miliona evra bio njihov profit, kao i profit ljudi koji su organizovali da mimo berze budu posrednici, praktično i prodavci državnog dobra“, objašnjava detalje Subotić.
B92 je zatražio reakciju VAC-a, a u pisanoj izjavi se navodi se da je sva sredstva namenjena kupovini "Novosti" dostavio VAC i da su sve drugačije izjave netačne.

U svoti od 50 miliona evra koje je Subotić pomenuo u emisiji "Intervju sa Jugoslavom Ćosićem", govori se i o kupovini Luke Beograd.

Subotić je u intervjuu Televiziji In rekao da je u nekom zajedničkom poslu sa Milanom Bekom imao profit od 24 miliona evra, koje je na molbu Beka njemu i ustupio na 60 dana.

Beko, prema Subotićevoj tvrdnji novac nije vraćao, nego posle dve godine vratio 16 miliona, a 8 miliona evra i dalje duguje.

Subotić je odbacio tvrdnje da je napao Miškovića i Beka kako bi rešio navodni problem koji ima sa Darkom Šarićem.

On kaže da je upoznao Šarića, ali da nije znao da li se on bavi nekim kriminalnim aktivnostima.

"Ja tog čoveka znam možda zadnjim godinu i po, dve godine dana i što je vrlo čudno, sa tim čovekom me je upoznao sin Miroslava Miškovića, Marko Mišković, koji je super prijatelj i super drug sa tim ljudima", kaže Subotić.

"Šta to znači poznavati nekoga i sresti ga par puta", dodaje on.

Od kada je pomenuo da je pozajmio 50 miliona evra Miškoviću i Beku, u javnosti se postavlja pitanje odakle Subotiću toliki novac.

"To ništa nije iznenađujuće, da ja mogu da imam 50 miliona evra ili 100 miliona ili 200 miliona. Ja sam znači zadnjih 30 godina u ozbiljnim poslovima, od 1979. godine živim u Francuskoj, znači neprekidno boravim što u Francuskoj što u Švajcarskoj 25 punih godina. A iza toga imam kompanije, imam ozbiljne poslove, tako da je potpuno prirodno da posedujem taj novac", kaže Subotić.

Subotić tvrdi da je bio u kontaktima sa OLAF-om, odnosno sa Evropskom kancelarijom za suzbijanje prevara i da je bio jedan od glavnih svedoka u procesu koji se vodio protiv krijumčarenja duvana.

On kaže da u OLAF-u postoji dokumentacija koja bi to mogla da potvrdi.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2010&mm=03&dd=22&nav_category=11&nav_id=419534
 
A najvećeg Djoku u Srbiji trenutno ima Verica Barać.
Žena je lepo rekla:
- Beko je otvoreno pred sudom govorio o fantomskim firmama preko kojih su kupljeni „C market” i Luka Beograd. Svi su radili tako da se akcije Luke u nameštenom procesu kupe za smešno male pare, jer ih interesuje samo zemljište. Ako postoji dobar primer za spregu krupnog kapitala, kriminala i političkih stranaka - to je Luka Beograd. Ovo sa Lukom i „C marketom” je direktno urađeno u sprezi sa Vladom - kazala je ona.

http://www.blic.rs/Vesti/Tema-Dana/181971/Barac-Privatizacija-Luke-velika-pljacka
 

Back
Top