Susti fiksni telefon, ADSL

Imam adsl internet. Povezao sam sve kako treba, spliter ruter i opremu. Ali susti mi fiksni telefon, samo meni sagovornik sa druge strane cuje me najnormalnije, u cemu je problem?

Znaci da nisi povezao kako treba. Na primer, imas uticnicu u zidu na koju si vezivao dva telefona - pa na jedan stavis telefon, a na drugi spliter i ruter - onda ce da susti. Telefon mora iza splitera ili iz rutera ako si dobio takav ruter... Ako nije nista od toga onda zovi tehnicku podrsku provajdera.
 
Da ne otvaram novu temu... Imam isti problem, a pride mi se net zabaguje kada uključim telefon (da telefoniram ili se javim), pa očigledno da nešto nisam dobro povezao, ali šta? Ako neko može da objasni šta i kako imam ADSL (Telekomov), a može i neki crtež ako se može naći na netu (:mrgreen:).
 
Reko je Tzar malopre.
Sa glavne linije u spliter pa tek onda grananje dalje.
Ako ima nešto pre splitera, bio to telefon ili neka od paralelnih instalacija za letnju kujnu ,radionicu , garažu, dečiju sobu itd, to će proizvesti opisani efekat.
Znači sa tavana u spliter pa onda granaj koliko ti treba ,u granicama normale.

Od slabljenja na liniji zavisiće protok pa se tako zna desiti da neko ne može da dobije televiziju zbog loših parametara.
 
cant-connect-setup-details.jpg


Ukoliko imaš više telefona, ili više utičnica u zid sa istim brojem, svaki telefon mora ići sa filterom!
 
A zar nemas ti na tom modemu ...

Izlaz za LAN koji ide u komp(i jos 5-lan izlaza za druge kompijutere),zatim TEL, tel1 i tel2( Tel-za kabal iz zida u modem,tel1 za kabal iz modema u telefon ,tel2za drugi recimo telefon),USB U u slucaju da nemas "Lan" na kompu pa ga povezes preko obicnog Usb kabla..

U krajnjem slucaju ako stavljas taj filter ukljuci ga u modem(a ne u zid),
 
A zar nemas ti na tom modemu ...

Izlaz za LAN koji ide u komp(i jos 5-lan izlaza za druge kompijutere),zatim TEL, tel1 i tel2( Tel-za kabal iz zida u modem,tel1 za kabal iz modema u telefon ,tel2za drugi recimo telefon),USB U u slucaju da nemas "Lan" na kompu pa ga povezes preko obicnog Usb kabla..

U krajnjem slucaju ako stavljas taj filter ukljuci ga u modem(a ne u zid),
Za druge ne znam, ali ja nemam blagu predstavu o čemu ti tačno pričaš? :think:
 
Ne, Jetspeed IAD-WP2 ima na sebi priključak za VoIP telefone (kao i mnogi drugi ADSL modemi, pogotovo Telekomovi), ali POTS telefoni i dalje idu kroz filter koji je priključen na direktnu liniju. Nije nemoguće da postoje i ADSL modemi/ruteri koji imaju već ugrađen filter za POTS telefone, ali ih još nisam video.
 
Ne, Jetspeed IAD-WP2 ima na sebi priključak za VoIP telefone (kao i mnogi drugi ADSL modemi, pogotovo Telekomovi), ali POTS telefoni i dalje idu kroz filter koji je priključen na direktnu liniju. Nije nemoguće da postoje i ADSL modemi/ruteri koji imaju već ugrađen filter za POTS telefone, ali ih još nisam video.

Ok. Nisam obracao paznju. Koristim ga na poslu za iptv...
 
Za druge ne znam, ali ja nemam blagu predstavu o čemu ti tačno pričaš? :think:

Evo slike jednog od tih modema (na slici ima cetri lan ulaza/izlaza http://www.marcorizzini.it/blog/foto/2008/modem_fastweb1.jpg

O modemu Sizif ili kako se vec kod nas zove.Zaboravio sam kako se postavlja slika ovde na forum pa da okacim foto da vidis sta jedan standardni modem/router sadrzi(mozda sam pogresio sto nisam video da se ovde radi o Mts modemu/router.


a napisao sam sledece....

sa zadnje strane 80%modema bar sto sam ja video(drugima povezao) sadrzi....

ulaz za telfonski kabal od zida do modema "TEL",dva ulaza za druga dva telefonska kabla(ako recimo hoces jedan tel u sobi a jedan u drugoj sobi)Zatim ulaz LAN(ethernet obicno je sivi kabal sa zutim krajevima),taj kabal ide iz modema u kompijuter-pored toga jos pet rezervnih LAN ulaza(OVDE KADA UVEDES ADSL DAJU TI MOGUCNOST OBICNO DA KORISTIS PET KOMPIJUTERA ),aKO IMAS KOPMPIJUTER A NEMAS "LAN" KARTICU IMAS ULAZ "USB" DA PREKO USB KABLA SE POVEZES SA KOMPA NA TAJ MODEM.jEDNO MALO DUGME DA RESTARTUJES WI-FI KONEKCIJU(U SLUCAJU DA IZVUCES KABL OD MODEMA IZ STRUJE POSLE SE DESAVA DA LAPTOP NE PREPOZNA ODAMAH TVOJU MREZU(Wireless),TI STISNES TO DUGME I RESETUJES MODEM..ITD ITD
I CD TI DAJU DA INSTALIRAS DRIVER AKO SLUCAJNO KORISTIS USB ZA POVEZIVANJE KOMP/modem

I rekao sam da onaj mali filter/adsl ne ukljuci u zid nego u modem/router pa levi deo/izlaz u zid a desni deo/izlaz u telefon.Mozda tako prestane da susti.

Ovoliko pisanja bez razloga.Ako smetaju velika slova recite.
 
Poslednja izmena:
Da, ovaj modem na tvojoj slici izgleda kao da ima direktan izlaz za POTS telefon sa RJ11/14 konektorom (ali ima i ogroman beli filter u prvom planu, koji takođe ima isti POTS izlaz!)

Međutim, ja u Srbiji nisam video modeme ovog tipa. Interesuje me gde si ih ti video?

P.S: Ne moraš pisati velikim slovima, mala su čitljivija (a i učtivija). ;)
 
Ako ti pitanje nije sala ....

Ovde u italy su vecinom takvi.Ja koristim kao onaj na slici samo sto mu ono dugme restar wi-fi ,na prednjoj strani .I nemaju sa strane nikakve antene vec su im integrisane,I do oko 120m u okruzeju si miran ima signal svuda sa oko 100mbps.

Sto se tice filtera vise ih ne daju uz modeme,to je bilo do pre2god.

Po nekom novijem njihovom zakonu od 2007 ili sredinom 2006god,izbaculi su iz upotrebe one telefonske kutijice sa tri ulaza,i svuda stavljaju samo za onaj obicni telefonski kablic,verovatno mu je oznaka sto si ti napisao gore u vec navedenom.
 
Poslednja izmena:
Ma nije šala, otkud sam znao da si u Italiji! :)

Hvala u svakom slučaju na informacijama, ovde nažalost nemamo takve modeme. Ovi koje imamo su dobri, Telekom recimo daje modem sa Wireless-om koji ima priključak za 2xLAN, 1xIPTV i 1xVoIP.

Pomagajte, sve je dobro povezano, Izmenjao sam 5 razlicitih splitera a fiksni i dalje krci. Neko resenje?
Ajde redom, prvo nam reci koliko imaš fiksnih telefona na tom broju, i koliko imaš priključaka u zidu...
 
A jesi li probao da uključiš samo telefon u zid, a da modem i filtere privremeno isključiš, čisto da vidiš da li se problem javlja i tad. Ako se javlja to znači da ne valja ili telefon, ili da linija ima smetnje.
 
Ma ovaj nas zeza,pa kako mi da ti pomognemo ako tebi susti telefon i bez modema i bez interneta.Kao sto ti vec ljudi rekli zovi telekom on ce posalje tehnicara.


Al da kazem i ovo otvori kutijicu na zidu vidi mozda nije lepo povezano pa jedan kabal dohvata drugi.
 
I ja imam slican problem. Al' da krenem od Kulina Bana:
Sa tavana je razvuceno za tri telefonske uticnice (2 u prizemlju i 1 na spratu). Jedna od uticnica iz prizemlja je u mojoj sobi, povezana sa spliterom, telefon u spliter i super radi. Ali zato se na drugom telefonu u prizemlju i onom na spratu ne cuje nista pod milim Bogom kad je ukljucen ADSL (a to je stalno).
Ne kapiram je l'treba nesto da se cacka na tavanu ili da predjem na kablovski net, dok nije doslo do porodicne tragedije :)
 
To sto si razveo sa tavana nisi dobro uradio,kada si razveo tri telefona ova linija na kojoj je adsl stabilizovao si sa spliterom tj razdvojio si telefon i adsl,ali kod one druge dve dolazi do interferencije telefonskog i adsl signala!
Znaci problem je na tavanu,ne na liniji na kojoj je ADSL!
 
Poslednja izmena:

Back
Top