rave and techno

Evo ovde: http://forum.krstarica.com/threads/38832&page=10
Pocinje diskusija oko toga sta je Techno. Bila je kao posebna tema, pa ju je neko spojio, jedva sam je nasao. Bilo je jos slicnih diskusija koliko se secam, ali manjih... pa potrazi. Cisto da skontas neku sliku o tome sta je Techno kao prvo.

A Rave... Rave je Techno na breakbeatu, recimo :lol:
Ono sto je Prodigy radio na prvom albumu, Expirience, je tipicni reprezent Ravea, koji je tada negde i nastao i uzeo maha u britanskoj underground sceni. Kasnije je Prodigy, u drugoj polovini ' 90-tih i albumima "Music for the Jillted Generation" i "The Fat of the Land" Rave izevoluirao u jednu malo drugaciju forumu. Cini mi se da ljudima uglavnom danas prvo taj Prodigy padne na pamet kao tipican Rave.
 
Prve dve su Hard Dance / Happy Hardcore, bas ono o cemu je i bilo spora na tom linku koji sam ti dao :lol:
Scooter, na prvom mestu. Arijevac je svetski opstepoznat, jer je najzasluzniji za plasiranje ovog muzickog fazona..

Druge dve su, mada na prvi cuj lice, daleko vise Trance. E sad, kakav... to bas ne znam da ti kazem, tu nisam mnogo proucavao. Nije Psy ili Goa Trance, to sigurno... to mu nesto dodje kao Euro Trance, tako neki moj.
 
ja sam pre par godina mogla da slusam psy ili gou...
sad mi ne lezi uopste ni jedno od ta dva..

a i tada nisam uopste bila nesto upoznata sa tom muzikom.. mislim, znala sam za dosta izvodjaca jer mi je ortakinja to dosta slusala ali nisam to bas mnogo slusala privatno.. eventualno kad naleti neki period pa pustim neke pesme i to je to..

par puta sam bila na tim zurkama i ono.. pa nije bila losa atmosfera but people are too drugged /:
meni nije trebao nikakav stimulans da bih mogla da igram uz trens..
a ni uz dnb..

a i do jaja je osecaj kad odes strejt tako na mesto gde su svi izdrogirani a znas da mozes da igras bez svega toga sto su drugi zgutali :)
primer - prodigy, kad je 2006. cini mi se, bio na sajmu..

tamo je neuporedivo bolja atmosfera nego na nekoj psy zurci..
barem meni..
 
Ja imam veliku zelju da odem na neku eurotrance, epic ili happy hardcore zurku...Ova zika me podseca na mladje dane kad sam slusao to na VIVA i MTV, jos pre desetak godina....Ima li kod nas uopste ovih zurki? Da li mozda na Exit dolaze eurotrance izvodjaci?
 

Back
Top