Zakon Dzungle U Savremenom Svetu ...

Ovim pitanjem se bavim,na ovaj ili onaj nacin,u svojim po obimu skromnim radovima,i na ovom Forumu,ali ga malo drugacije postavljam.
Da li se covek sustinski razlikuje od zivotinje?
Da li se odnosi u okviru ljudskog roda razlikuju od onih koji vladaju medju zivotinjama?
Moj jedan podnaslov glasi:Od zivotinjskog carstva do carstva razuma.
Licno smatram da je samo manjina ljudi spremna da gazi bez milosti preko drugih kako bi ^isla napred^.
 
U nasem genetskom kodu postavljeni su ti postulati ljudske dominacije i inferiornosti.Zakon dzungle u savremenom svetu nije ni malo promenjen kada je rec o coveku i njegovoj iskonskoj zelji da dominira nad drugima.
Od samog pocetka civilizacije i pronalska prvog oruzja(koje je prvenstveno sazdano za lov na ljude a ne na zivotinje),pa do danasnjeg dana razvitkom istih lov na ljude se samo menja u svojoj formi.
Jedemo da ne bi bili pojedeni.Lov sada poprima sofisticirani oblik dominacije ljudskog mozga i domisljatosti.Vladajuci oblikom kontrole ljudi,zadovoljavamo bazicni instikt za sveze ljudsko meso.
Najveci paradoks,ipak jeste to sto razvitak oruzja nije za cilj njegova upotreba u vecim razmerima.
Hteli su neki filozofi da prikazu ljude kao razumna bica koje se razlikuju od zivotinja,ali nasa majka(priroda) kaze NE!

I na kraju kazem DA...nasa zelja za ljudskim mesom nikada nece prestati.I jos jedno DA za unapredjivanje i obogacivanje nase duse...

U prilog voleo bih da pogledate jedan klip,jako je poucan
I da vas malo opusti :D


 
Poslednja izmena:
Cini me se da smo daleko odmakli od dzungle, najvise zbog nivoa svjesti. Covek sve vise postaje svestan da drustvo gde svako juri samo licne interese... propada kao celina, a samim tim propada i individua kao njegov clan.... dok pak drustvo u kojem svi rade za zajednicku dobit na kraju profitira.
 
Zasto se podrazumeva da ljudski cilj mora biti takve prirode , da zahteva zrtvovanje svih moralnih delova licnosti , ukoliko zelimo brzo i sigurno ostvarenje istog, misim zar ne moze cilj biti takav da zahteva zrtvovanje nas za druge i razvoj spomenutog morala....?
 
Na koji se moral povikujes?
Nija ga bilo,i nece ga biti.Tvoj moral,moj nece biti nikada.
Zrtve(cak i ljude)...prinosili bogovima

Oh da...i opet su ih prinosili pojedinci
ostatak je bio na koljenima klanjajuci se...

da izgleda da nece , no sustina mojih reci nije bila u ,, moralu ,,
vec u jednom drugom idealu, reda i harmonije ljudskog bica, kada ne oseca vise takve niske potrebe i pozude...
kada se zelja za dominiranjem ne podrazumeva, vec za sluzenjem....
takodje kada mi hrana duse nije prljavstina okolnjih , vec cistota sopstvene....
kada se opstanak ne podrazumeva u sitosti , vec u milosti...
no to nije tvoj put , zar ne....
 
Zasto se ne zelis spojiti svojom prirodom?

Bice malo glupo ali verujem da ces me svatiti...STA MAJMUN VIDI,TO MAJMUN RADI...

Nikako ne povezano sa zeljom za ponizavanje...
Da ali greska je smatrati svoju prirodu zivotinjskom...
jednostavno je, coveku je najlakse i najprimamljivije da krene tim putem , ali to ne znaci da je to ono sto po prirodi odgovara coveku...
covek ne mora da oponasa , ako ima svest o svim svojim mogucnostima ...
tada ima izbor....
jednakost sa zivotinjama je po analogiji ispravno , ali ne i istinito zakljucivanje....
covek u gotovo svim svojim postupcima moze naci tu analogiju sa zivotinjama, ali mali broj onih koji to nisu , coveka cine covekom i napokon njegovu sustinu...
sta covek misli , to covek treba da radi ...
mi smo misleni , imamo volju i mogucnost izbora...
ja mislim da cu da iskoristim sve te mogucnosti...:)
nije cilj vladati , tada se osecas lepo, sredstvo je vlast , cilj je osecaj
, nemoje da zavisis od okolnosti, vec budi svoje misli, u sebi kreiraj cilj , ne trazi to od okoline... jer ko zna da li uopste postoji...
mislis dakle postojis...
 
Da ali greska je smatrati svoju prirodu zivotinjskom...
jednostavno je, coveku je najlakse i najprimamljivije da krene tim putem , ali to ne znaci da je to ono sto po prirodi odgovara coveku...
covek ne mora da oponasa , ako ima svest o svim svojim mogucnostima ...
tada ima izbor....
jednakost sa zivotinjama je po analogiji ispravno , ali ne i istinito zakljucivanje....
covek u gotovo svim svojim postupcima moze naci tu analogiju sa zivotinjama, ali mali broj onih koji to nisu , coveka cine covekom i napokon njegovu sustinu...
sta covek misli , to covek treba da radi ...
mi smo misleni , imamo volju i mogucnost izbora...
ja mislim da cu da iskoristim sve te mogucnosti...:)
nije cilj vladati , tada se osecas lepo, sredstvo je vlast , cilj je osecaj
, nemoje da zavisis od okolnosti, vec budi svoje misli, u sebi kreiraj cilj , ne trazi to od okoline... jer ko zna da li uopste postoji...
mislis dakle postojis...


Kako divno si citirao moje misli...mi jesmo razumna bica,deo prirode u savrsenom skladu sa svojim duhom...
Malo si se upetljao...nobody's perfect jel de?
Ni priblizno ja...
Svako nosi svoj KRST na ledjima...
 
MIslim da se sve moze postici bez toga da se gazi neko...

24z94d2.jpg
 

Back
Top