Bol u kolenu

pele27

Primećen član
Poruka
959
Pozdrav! Evo, suocavam se sa ovakvim bolom po prvi put i uopste ne znam sta je, niti zbog cega se pojavio. Nikada nisam imao te reumatoidne bolove tako da ne znam da li je ovo to, mada nesto sumnjam. Ovde bih cisto da vas pitam na sta se moze sumnjati, ako neko zna, pre nego sto ugrabim slobodan momenat da odem do dr opste prakse, a gde ce me on poslati, videcemo jer i ne znam za koga je ovo, cija je ovo oblast..
Naime, pojavio mi se taj bol u kolenu samo i SAMO kada mi je noga savijena u kolenu...najcesce kada vozim..leva noga je u pitanju..znaci ba bas boli kada vozim jer je ta noga konstantno savijena, i potom kada pritisnem kvacilo bol je bas neprijatan..imam potrebu da parkiram sa strane kako bih je ispravio i prohodao malo..kada sedim kod kuce moram je drzati podignutu na nesto jer je bas neprijatan bol...cim je ispravim sve prolazi, bolova nema uopste dok hodam..ali kada moram da cucnem i potom ustanem bolovi su uzasni...da li neko i moze da konstatuje sta to moze biti, da li da idem samoinicijativno da to snimim negde privatno? Ne znam koliko se ceka drzavno snimanje pa zato pitam...ovo traje vec vise od mesec i po dana i pocinje da mi smeta na poslu...da li tu treba magnetna rezonanca? Nista ne znam, ne razumem se...da li sam za fizijatra?:eek:
 
Лигаменти могу врло често да боле када је колено у дужем периоду савијено
( биоскоп, позориште, путовање аутобусом или колима...), док, рецимо, ти симптоми не постоје док је човек активан ( шетња, спорт...).:)
 
E to se meni tacno tada i desava..svako bilo kakvo duze sedenje, kada je noga savijena u kolenu i bol je uzasan...U toku hoda, trcanja - nista!!
Ne znam koliko si upucen ali kako se to dijagnostifikuje? I sta se radi po tom pitanju?
 
За почетак, избегавај дуже седење у незгодном положају. Та врста бола прође сама од себе после извесног времена. До тада, мажи тигрову маст или коњску маст на болно место ујутру и увече.
 
E to se meni tacno tada i desava..svako bilo kakvo duze sedenje, kada je noga savijena u kolenu i bol je uzasan...U toku hoda, trcanja - nista!!
Ne znam koliko si upucen ali kako se to dijagnostifikuje? I sta se radi po tom pitanju?
joj meni isto tako..
mazala sam fastum gel,odlicno mi se pokazao
 
Nemoj da panicis.Mozda je sve posledica profesije kojom se bavis,ako si recimo vozac GSPa ili taksista jer ti ljudi provode puno vremena u jednom polozaju.Moze biti da je doslo do nekog ukljestenja koje se da kazem odglavi kad hodas.NIje zgoreg da snimis koleno i lepo razjasnis o cemu se radi.Pokusaj da izbegavas pokrete koji ti smetaju i vise setaj.
 
Molim da mi odgovorite na jednu dilemu...
Vec dva/tri meseca imam problema sa kolenima, imam 15 godina i folklor intenzivno igram 4 godine. Trenutno sam visoka 180 cm, ali pre 1 i po godinu sam bila 167 cm, moguce je da je od naglog rasta, ali i od folklora. Svaku probu koju imamo, maksimalno se trudim i dajem sve od sebe(noga pod uglom od 90 stepeni, uvek istim intenzitetom) dva puta nedeljno po 3 sata sa pauzom od 15 minuta... Poslednje dve nedelje na probi osetila sam ostre bolove u desnom kolenu. Vec 3 meseca nosim elasticni zavoj i stavljam ga na oba kolena, ali ne pomaze mi. Kada setam, ne mogu da savijem koleno od bola, bol je veoma ostar...
Desno koleno je oteklo naspram levog. Oteklina je vidljiva na desnoj spoljasnjoj strani casice. Koristila sam tzv. konjsku mast(mast koja hladi), isla na masaze, ali opet nije pomoglo. Bila sam kod fizijatra i posle pregleda me je poslao na rentgenski snimak desnog kolena i kada ga je pogledao ustanovio je da nema nikakvih vidljivih promena na kosatnoj masi. Prepisao mi je kineziterapiju, terapiju parafinom i ultrazvuk terapiju. Jos uvek nista ne pomaze. Prijatelj mi je rekao da nema nikakvo dejstvo jer su terapije veoma primitivne, pocinjem da verujem u to. Posto mi je fizijatar rekao da se najverovatnije radi o upali zgloba da bih trebala da se odmaram, prepisao mi Fastum gel i Brufen protiv bolova, a za folklor mi je rekao da mogu nastaviti sa igranjem, ali smanjenim tempom...

Molim Vas da mi odgovorite....

pozz :(
 
Molim da mi odgovorite na jednu dilemu...
Vec dva/tri meseca imam problema sa kolenima, imam 15 godina i folklor intenzivno igram 4 godine. Trenutno sam visoka 180 cm, ali pre 1 i po godinu sam bila 167 cm, moguce je da je od naglog rasta, ali i od folklora. Svaku probu koju imamo, maksimalno se trudim i dajem sve od sebe(noga pod uglom od 90 stepeni, uvek istim intenzitetom) dva puta nedeljno po 3 sata sa pauzom od 15 minuta... Poslednje dve nedelje na probi osetila sam ostre bolove u desnom kolenu. Vec 3 meseca nosim elasticni zavoj i stavljam ga na oba kolena, ali ne pomaze mi. Kada setam, ne mogu da savijem koleno od bola, bol je veoma ostar...
Desno koleno je oteklo naspram levog. Oteklina je vidljiva na desnoj spoljasnjoj strani casice. Koristila sam tzv. konjsku mast(mast koja hladi), isla na masaze, ali opet nije pomoglo. Bila sam kod fizijatra i posle pregleda me je poslao na rentgenski snimak desnog kolena i kada ga je pogledao ustanovio je da nema nikakvih vidljivih promena na kosatnoj masi. Prepisao mi je kineziterapiju, terapiju parafinom i ultrazvuk terapiju. Jos uvek nista ne pomaze. Prijatelj mi je rekao da nema nikakvo dejstvo jer su terapije veoma primitivne, pocinjem da verujem u to. Posto mi je fizijatar rekao da se najverovatnije radi o upali zgloba da bih trebala da se odmaram, prepisao mi Fastum gel i Brufen protiv bolova, a za folklor mi je rekao da mogu nastaviti sa igranjem, ali smanjenim tempom...

Molim Vas da mi odgovorite....

pozz :(

Упала зглоба од интензивног тренирања? Хммм...можда би било набоље да одеш код отопеда који се бави дечијом ортопедијом. Уз дужно поштовање према колегиници/колеги физијатру, али рентгенски снимак ипак боље знају да тумаче ортопеди.
Иди ти код још једног др-а тј. код дечијег ортопеда. ми овде можемо само да нагађамо.;)
 
mene boli koleno vec deseti dan. odnosno od proslog cetvrtka, pa je u toku nedelje prestalo, i sada opet. i to najintenzivnije ujutro, a u toku dana mi prodje, ali nekada osecam da je "naceto". pocelo je iznenada. sve mislim da nije reuma. :sad2: a ujutro se budim sa desnom nogom savijenom u kolenu. :eek: hoce li to proci? osecam se kao invalid. :( i sve mislim kako je to trajno i kako vise nikada necu moci da trcim.:( :besan2: a i onako nizak pritisak mi padne jos vise usled jakih bolova.
nadam se da je to samo od toga sto je koleno savijeno. :cry: i bude malo oteceno, dok boli.
 
mene boli koleno vec deseti dan. odnosno od proslog cetvrtka, pa je u toku nedelje prestalo, i sada opet. i to najintenzivnije ujutro, a u toku dana mi prodje, ali nekada osecam da je "naceto". pocelo je iznenada. sve mislim da nije reuma. :sad2: a ujutro se budim sa desnom nogom savijenom u kolenu. :eek: hoce li to proci? osecam se kao invalid. :( i sve mislim kako je to trajno i kako vise nikada necu moci da trcim.:( :besan2: a i onako nizak pritisak mi padne jos vise usled jakih bolova.
nadam se da je to samo od toga sto je koleno savijeno. :cry: i bude malo oteceno, dok boli.
Godine?
 
dovoljno da mogu da trcim. mene vise znaima zasto je najintenzivniji bol ujutro. jutros su dva sta bili nesnosni bolovi i nisam mogla da stanem na nogu. popustili su u toku dana, ali nisu prosli tj. osecam "naceto" koleno i hodam, ali onako.
Nisam pitao koliko imate godina zato što mi je dosadno, već je to vrlo bitan podatak. U svakom slučaju, idite kod lekara kako bi se uradili potrebni pregledi.
 
Pozdrav, imam jedno pitanje u vezi bola u koljenu. Imam 16 godina tezine oko 60kg, Bol u koljenima traje vec 2 godine ali je vrlo neprimjetan sve do prije 2 nedjele kada mi se javio jak bol, dok hodam osjecam ga ali vrlo malo, ali kada cucnem, ili kada sjednem pa pomjeram noge to jest savijam ih ispod stolice javlja se jak bol. Fizicki nijesam aktivan, jedino setanje je od kuce do skole i obrnuto, ne radim nikakve vjezbe... Ako nesto mlijeko tjst kalcijum iz njega utice na zglobove dajem vam informaciju da ga rijetko kad konzumiram jer ga bas i ne volim. Sta mislite,predlazete?
 
Izvinjavam se sto dizem temu ali mi je stvarno bitno. Osecam ostar i jak bol kada se oslonim na levu nogu, u kolenu naravno. Cale kaze meniskus je u pitanju ali nije on bas strucnjak pa bih samo da pitam da li treba da se obracam lekaru ili ce proci s vremenom i zaleciti se, mazao sam fastum gel, to je jedino sto sam imao pri ruci. Nisam nigde pao niti je neka slicna povreda, udarac. Jednostavno sam gledao TV i kada sam ustao i oslonio se na nogu odmah patos, bas me jako zabolelo. Sada mirujem...
 
Pitanje je da li da se javis lekaru? Naravno da treba da se javis lekaru, pa neces valjda da trpis jak i ostar bol i da se nadas da ce sam od sebe da prodje. Cak i ako te prodje bol, obavezno da odes.
 
Hah, a dobro cudno je to zvucalo ali eto prvo me nervira sto uvek cekam dosta, drugo isao sam vec zbog kuka nesto i rekla mi zena ma dobar si ti, a meni i dalje kao da preskace nesto mada je to druga tema... Nisu mi bas pomogli, moracu da nadjem nekog domaceg kostolomca. B) Uglavnom sam se do sada i oslanjao na to da samo prodje, ali moracu sad malo da se pokrenem, idiot.
 
Ja ti nikako ne bih savetovao kostolomce i slicne nadrilekare, licno sam se nagledao vise slucajeva gde su ljudi imali kratkotrajno poboljsanje posle kostolomaca, a zatim dugotrajne teske posledice njihovog "prčkanja" ;) A to, ako ti govori da si dobar, a ti i dalje imas tegobe, trazi misljenje drugog lekara.
 
pozdrav svima imam problem sa kolenom imam 17 god visok sam 177 cm i tezak 72 kg,problem se javio tokom igranja fudbala,i jednostavno kao da je nesto puklo u koleno,i osetio sam bol tokom hodanja i nisam mogao da potrcim jer je bolelo jako i sutradan mi je koleno bilo duplo vece od drugo ali nisam se obratio lekaru jer sam mislio da ce da prodje samo neka povreda i bolelo me tog dana i otezano savijanje tog kolena,kao da mi se neka tetiva ili sta god da je otegne prilikom savijanja i nmg da je savijem i osetim bol kod casice ili kako je vec zovete u donjem delu kao da ce da se otkine od nogu,ali pomocu ruke ja savijem nogu i koleno kao da se pomeri i cuje se kao da puca,otok se spustio i sutradan je prosao bol i ja mislio gotovo,ali posle voznje biciklom sam seo i ponovo isti problem bol u kolenu na isto mesto samo nije bilo otoka nzm i dalje me boli ae neka neko da neko misljenje da vidim sta ce te da mi kazete pa sutra idem kod dr,
 

Back
Top