Help! Topi mi se torta!

iva memento

Primećen član
Poruka
736
Mama mi je donela juce Boem tortu da joj ukrasim. Dok je stigla do mene torta je skliznula (stavila je puter u topao fil, pa je onako gladak...i tecan :confused: ) Ja sam napravila "obruc" od cokolade da je mmalo pridrzi, ali kako izvadim iz frizidera, topi se! Bojim se ako je zamrznem da ced biti jos gore, a ne znam kako ce ljudi da je odvezu da se ne raspadne bar dok ne stigne do njih!
 
Ivo,ja nisam iz tvoje poruke razumela bas najbolje,jel to torta za prodaju ili ne. Ako jeste,onda definitivno nema druge nego da pravis novi fil,jer ne zelis sigurno da se brukas,a ako je za nekog tvog,onda je zamrzni slobodno,cisto da prezivi transport,ona kad pocne da se topi,curice,ali pojescete je i tako. Nisam ti bas mnogo pomogla,znam:confused:
 
Nema tu pomoći!
Ako je torta za prodaju - najjeftinije ti je da napraviš novi fil.
Loša reklama "putuje" mnogo brže od dobre...
Čak i ako nije za prodaju, ali se iznosi negde (rođendan ili neka proslava) vrlo je važno da sve bude u redu i na svom mestu.
 
Torta je za maminu prijateljicu...a bojim se da sad nemam vremena za novi fil :(

Ako imas dva sata vremena - napravi celu tortu ponovo.
(Samo se pobrini za postupak, odmah u 3 suda razvoj belanca i zumanca, kuvaj fil dok se kore peku, njega razlivas na tepsiju da se hladi (prekrijes ga celofanom), i da ne pisem dalje brzinski postupak, uglavnom, uz jos jedan par ruku ili bar mixer sa stalkom mozes da je napravis i za 1h).

Ako imas pola sata vremena - pazljivo skini SAV fil sa kora (pretpostavljam da su ga kore vec upile, nece biti lako), sjedini pa u njega umesaj kutiju melvene plazme i nafiluj kore. Nece dobiti bas "Boem", ali ce torta biti svakako ukusna.

Treceg resenja nemas, cak i ako je zacementiras sa strane ili zaledis, jurice je po tanjiru.
Nije utesno, ali se bacaj na posao o`ma! :bye:
 
ja bih to ovako:

napravila novi patispanj pa ga, kad se ohladi, iseckala.
tortu isto tako iseckala, pomesala sa iseckanim patispanjem i masu oblikovala u tortu (rukama).
ovako ce izgledati i dekorativno - sareno kad bude sekla.
preko toga bih stavila cokoladu ili slag.
 
Evo je sad u frizideru stegla se, stoji savrseno!...Ali se plasim kad krene na put...
Mislila sam da joj stavim kalup, tako da u putu nema gde da pobegne, a oni neka ga skinu pre nego sto pojedu tortu.
Pošto je u pitanju mamina prijateljica i mama joj stalno pravi tu "polutečnu" tortu koja meni ide na živce sad cu se posavetovati sa njima...
A svima vam ogrooooman poljubac i hvala!
 
Mali savet za ubuduće za transport, provereno, mama je godinama mesila torte i uvek je to radila: uveče, pred put, spakuje u zamrzivač plastične flaše sa vodom i sutradan njih stavi u gepek, ispod i oko zvona sa tortom.
 

Back
Top