Мило, Цане и убиство Зорана Ђинђића

vracaracc

Buduća legenda
Poruka
38.315
Ratko Knežević: Crnogorske veze Đinđićevih ubica

Ubice Đinđića jesu u zatvoru, ali jako je bitno razjasniti i ulogu Mila i Caneta. Svi beogradski mafijaši imali su legitimacije DB-a Crne Gore


Ratko Knežević, bivši šef Misije Crne Gore u Vašingtonu, pozvao je proteklog vikenda Srbiju da ispita ulogu Stanka Subotića Caneta i Mila Đukanovića u ubistvu Zorana Đinđića! Knežević u ekskluzivnom intervjuu za Press objašnjava zašto je to učinio baš sada.

- Ubice Zorana Đinđića jesu u zatvoru, ali jako je bitno razjasniti i ulogu Mila Đukanovića i Stanka Subotića Caneta. Znate, Đinđić je 1999. bežeći od zamke koju mu je u Beogradu spremao Slobodan Milošević pobegao i sakrio se u Crnu Goru, u Herceg Novi. Upravo u tom gradu je upoznao jednog novog Mila Đukanovića. Jer, Milo je jedan kada se predstavlja kao predsednik vlade, a sasvim drugi čovek kada upravlja crnogorskim podzemljem.

Da li je tada, te 1999, Đinđić upoznao i Caneta Subotića?

- Tako je, tokom bombardovanja 1999, pokojni Đinđić je upoznao i Caneta. Zoran je trebalo da bude iskorišćen od strane Subotića i Đukanovića da bi lakše zavladali srpskim tržištem. Srbija je za njih bila uvek lovište i pazarište! Lovište, jer su ovih deset-petnaest godina ubijali koga su hteli na beogradskim ulicama, a pazarište jer su upravo na srpskom tržištu prodavali sve vrste ilegalne robe, od cigareta do kokaina, kako vidimo sada!

Sve je to u redu, ali možete li detaljnije da objasnite vezu Đukanovića i Subotića sa ubistvom premijera?

- Analizirao sam zapise, autobiografije, sudska svedočenja, intervjue. Evo, na primer, imate zapis Bebe Popovića u njegovoj knjizi gde on opisuje kako je Legija u bermudama dolazio u Vladu i na stepenicama od njega tražio susret sa Đinđićem ne bi li Zoran sredio isplatu Canetovog duga Srećku Kestneru!? Idemo dalje, imate zapis Zorana Živkovića koji kaže da su on i Čeda Jovanović došli odmah nakon ubistva premijera kod Mila, i tu im on kaže: „Jeste li vi sigurni da imate prave ljude u zatvoru i ove ubijene"!?! I ono što je vrlo indikativno i veoma sumnjivo, od Čumeta do „zemunskog klana", Šiptara i Kuma, svi beogradski mafijaši imali su legitimacije DB-a Crne Gore i uredno izdate dozvole od crnogorskog MUP-a za nošenje oružja.

Kako to komentarišete?

- To je bio deo plana tadašnjeg ministra policije Vukašina Maraša i šefa DB-a Duška Markovića da se Milo štiti u Beogradu upravo pomoću tih kriminalaca, da su oni najbolja garancija bezbednosti Đukanovića od režima Miloševića. „Zemunski klan" je bio telesna garda Mila Đukanovića, to je bila javna tajna.


Koliko se sećam, vi do sada niste govorili o ovim stvarima. Zašto ste tek sada reagovali?

- Zato što je Milo Đukanović pre neko veče u emisiji TV Nove pokušao lukavo i perfidno da spinuje javnost kako smo pokojni Pukanić i ja crtali metu na glavi pokojnog Zorana Đinđića. A to je strašna neistina, vrlo opasna poruka opasnog čoveka i, na kraju, teška uvreda mrtvih ljudi. Uostalom, intenzitet njegovih izjava i govor njegovog tela u toj emisiji otkrio je pravog naručioca Pukanićevog ubistva... Suština je u tome da dok se ne razjasni uloga Subotića i Đukanovića u podzemnom i nadzemnom životu Srbije od 1995. do danas, demokratska Srbija nema perspektivu! O Crnoj Gori da ne pričamo.

Da li ste spremni da o saznanjima koja imate obavestite i nadležne u Srbiji?

- Sve ovo što ja pričam jesu dostupne informacije. Samo treba povezati detalje i pozvati na razgovor one koji se i sami nude, kao recimo Subotića. Ja sam već nekoliko puta javno rekao da stojim na raspolaganju da moja saznanja i indicije saopštim svim institucijama. I u Srbiji i u Hrvatskoj. Koliko je ta mafija u panici, najbolje govori njihov najnoviji medijski protivudar, u kojem koriste svu Bebinu medijsku i političku „gardu" stvorenu i finansiranu Canetovim novcem. Oni najbolje znaju koliki je njihov ulog u igri.

Nisam kontroverzni biznismen

- Njihove medijske „perjanice" namerno me nazivaju "kontroverznim biznismenom"?! A po čemu sam ja to, molim vas, kontroverzan?! Ja nikada u životu nisam bio osumnjičen, optužen ili krivično gonjen. Nikad se nisam bavio nelegalnim aktivnostima. Svoj posao radim časno... Kako to Đukanoviću nisam bio kontroverzan kad sam mu otvarao vrata Amerike i Zapada?

Na koga mislite?

- Eto, na primer, oni su juče angažovali jednog bivšeg potpredsednika srpske Vlade koji u crnogorskoj novini, koja je državna, a u stvari je samo privatni bilten Đukanovića, kaže da je Srbija sada u „novoj kampanji" protiv Crne Gore. To su stare, prevaziđene teze. Oni nemaju drugog obrasca odbrane od očiglednih kriminalnih radnji i namera, kada su uhvaćeni na delu, nego da napadaju Srbiju, da tvrde kako njene institucije sve to rade zato što ne mogu da „prebole" nezavisnost Crne Gore. I zato je vrlo važno to što je Boris Tadić izjavio - ne, nije istina, mi priznajemo Crnu Goru, državnost Crne Gore je za nas završena priča, ali mi imamo problem sa organizovanim kriminalom koji ima izvorište u toj zemlji! Zato je bitno da Srbija govori ono što govori: gospodo, prestanite da nam izvozite kriminal, naša deca koriste vaš kokain, u našim bankama pere se vaš prljavi novac, vi kupujete naše stanove, vile, preduzeća, oranice tim novcem, vi ubijate naše ljude na našim ulicama! To tako više ne može! To je ono što Srbija mora da kaže.
 
ovo je samo jos jedan pokazatelj da se u balkanskim banana drzavama moze staviti znak jednakosti izmedju drzave i kriminala....ceo balkan je postao---a uvek je i bio leglo za raznorazne mahinacije....ali u zadnje vreme je to postalo toliko ocigledno....nedopustivo je da ljudi ostanu dugo na celu drzave...zato sto poistovete drzavu sa sobom---drzava postane privatizovana...
 
.............али се не петљам у теме које ме незанимају и о којима немам ништа да кажем...........да ипак поразговарамо мало у мојој ординацији................први пут бесплатно?

Doktore sto se to dogadja sa mnom
osjecam se cudno
imam 37 godina i vrijednu diplomu
uznemiruju me nocne polucije
boli me glava
profesor sam na srednjoj skoli
tamo predajem neka lijeva prava
onanija mi je redovna
mjesecna placa mizerna
sto da radim bez akcije citavi dan
dok sam bio student
rusio sam cesto
citao praxis
polemizirao vjesto
anarhizam mi je bio u krvi
svi na barikade
sanjao sam kako vodim proletere mlade
a danas doktore pomozi mi
tesko mi je vjeruj mi
sto da radim bez akcije citavi dan
moje drustvo ordinira od 19 do 22
ono niti eksa
niti galami
zuri u prazno i truli
sljakeri spavaju po tramvajima
djeca se ljube na ulicama
noci su frajerske i uvijek na smetnji
noci su samo na smetnji
ja sada idem iz ovih stopa da se bacim
ravno u savu
sezdeset
osam sezdeset
vratit ce se opet
osam sezdeset


Sorry, nisam mogla da odolim....Džonijevi stihovi se uvek i nekako mogu "uklopiti" u aktuelnosti...:mrgreen:
Pa makar uz prethodnu prepisku na temi...
 
.............али се не петљам у теме које ме незанимају и о којима немам ништа да кажем...........да ипак поразговарамо мало у мојој ординацији................први пут бесплатно?

Probao sam da zakazem, ali mi je sekretarica rekla da su svi ovogodisnji termini rezervisani za tebe.

Jel' moze 2011? :telefon:
 

Back
Top