Legalizacija objekata u nasu PO opstinu

umrimuski

Ističe se
Poruka
2.657
Zemljaci moji jeste li se legalizovali :mrgreen:

Salu na stranu zanima me koliko se naplacuje kvadratni metar kod nas(koja smo zona) i koji sve objekti moraju biti legalizovani,ako neko zna :)
Inace moji roditelji se prijavili i sada cekaju geometra da dodje krajem aprila da nam izmeri sve sto treba (koji uzima 500evra) ali mene mrzi da cekam da saznam da li treba da legalizujem stale,svinjce,kokosinjce ili samo kuce
Ima li ko pojma nesto :D
 
Evo ja sam to sad radio kod Bore Geometra tu kod parka od kružnog toka prema sudu i on kaže prema kvadraturi .70kvadrata kuća i marenje placa 8 ari kod perionice Đole na putu za Kostolac oko 350@ .On ne da ga hvalim ali on to sve završi sam ima svoje ljude a i jak je po tom pitanju bio je nekada šef katastra a to se kod nas još uvek računa ono bio.
 
Jao brate moj nebi ja to nikad nista legalizovao nego mi cale prima 1000evra godisnje kao pomoc od drzave ako prijavi neznam sta neznam kako, vec dve godine to prima i sada ako ne legalizujemo izgubice to inace neka dodju da mi ruse i ovako nemam nikakvu korist od toga OD ZEMLJE VISE NEMA LEBA i kad ga ima mnogo je slan :(
 
Bio geometar ljudi u selu zabelezio je cetri kuce naplatio je 100evra ali u dinare i sada treba da dodju neki inzinjeri da izmere te prijavljene kuce tj kvadraturu iznutra
Kaze geometar po kuci 600evra kosta ALI kuce koje su starije od 65godina nije obavezna legalizacija(i rece da moze da se sredi da ako kuca ima 30g da se doda jos 30 i da prodje kao starudija)
Toliko o tome :)
 
Bio geometar ljudi u selu zabelezio je cetri kuce naplatio je 100evra ali u dinare i sada treba da dodju neki inzinjeri da izmere te prijavljene kuce tj kvadraturu iznutra
Kaze geometar po kuci 600evra kosta ALI kuce koje su starije od 65godina nije obavezna legalizacija(i rece da moze da se sredi da ako kuca ima 30g da se doda jos 30 i da prodje kao starudija)
Toliko o tome :)

Za pare geometru ok ali ko ima tolike pare da plaati 600 eura po kuci? Bre izgleda samo da oderu narod. Tako se meni cini!
 
Iskren da budem ja sam strahovao da nece biti i vise ovako imam 4 objekta i ono sto moji primaju od drzave 1000evra godisnje za 2 godine vracene pare na mestu tj skoro na mestu
Mada meni se cini da nesto tu ne stima npr kuca bez sprata, kuca sa spratom, stala kokosinjac, kako to moze da bude sve isto 600evra :eek:
Zamisli,svako ima kucu,neko ko nije u inostranstvu i ima dve malecke kucice platice 1200evra kao i onaj sa dve KUCETINE od 3 sprata e to mi nesto ne stima i zato ja mislim da drzava samo zeli da napuni kase da ne bi prosli kao Grci :confused:
 

Back
Top