Pomoc od nekoga ko zna...

Moze brate,ako zelis da nacrtas malo grudi ne stavljaj neku tezinu vec manje i vise ponavljanja npr 3puta po 15ponavljanja ili 20 razumes, gledaj da dises pravilno dok treniras kada guras teg izdises a kada ga spustas udises
ALI NEMOJ da se kilavis sa nekim kilazama dokazivanje-pokazivanje mozes da se povredis
 
postavio bi moje slike ali nije dozvoljeno, meni trebaju trbusnjaci, grudi i ramena... daleko mi je teretana pa moram da napravim benc klupu, kupicu tegove i sipku i kuci imam dzak i klupu za trbusnjake...mogu li to tako postici? imam volje za vezbanje kao sto sam reko visok sam 180cm a tezak 85kg...imam malko sala u u stomaku, jel moram paziti i na ishranu?
 
Poslednja izmena:
a najveca fora je sto nemam blizu teretanu..imam 15 km daleko i nemam prevoz, pa moram kuci...sta bi po vama bilo najpametnije da kupim pored sipke i tegova...koliko tegova mi treba, dali da kupim polovne ili nove, gde da kupim najjeftinije...postavicu sutra slike...
 
Sta ce nam tvoje slike nista nemenja za nas
Moraces da trcis za tvoj stomak pored trbusnjaka znaci to je najaca i najbolja stvar za mrsavljenje bolje od nekih dijeta jer dijete ako se ne urade kako treba kilaza se moze vratiti za 3 nedelje a trcanje je za srce fenomenalno(ako nemas kondiciju stekni je postepeno nista naglo 10km neke gluposti itd)

Teg je teg nov ili star (nov ce postati star za 2 meseca)
Sipke isto tako staro novo isto ti(ne kupuj sipke sto imaju navoj za strafljenje)
Jedino mozes da kupis novo ona cuda sto se stavlja na sipku da blokira tegove(neznam kako ze zove kod nas to) zato ti i kazem da ne uzimas sipke sto imaju strafove na krajevima pokajaces ce

Kupi dugacku sipku od 8 do 10kg duzine negde(sve zavisi) od 170cm do 180cm
Dve male za bicepse(tzv bucice bez navoja naravno) od 2kg duzine nekih 35 do 40cm
I namesti sebi kuci zipku za zgibove
A tegove brate uzmi 30kg za pocetak da imas(ali uzmi od po 5kg 2kg i 1kg da mozes da kombinujes) a ako ti za grudi mala kilaza od 40kg ti kupi sebi jos ali otom potom videces sam kada nadjes neki program za trening dali ces moci da isteras sa 40 mada za tvoju kilazu ja mislim da si dosta jak i da ces da napredujes brzo

ali tu smo mi (ekipa) pa ce obijasnimo sta i kako da treniras :mrgreen:

p.s Specijalne sipke i alatke ti apsolutno nisu korisne za pocetak
 
imam neke bucice mislim da su od 3kg, imam dzak http://www.ringsport.rs/slike/br/dzak03.jpg kao ovaj plavi na slici, a ovakvu benc klupu trebam napraviti...
hvala tebi brate sad znam kome da se obratim za dalje... koje vezbe da radim sa bucicama?
 

Prilozi

  • product21olybench.jpg
    product21olybench.jpg
    26,8 KB · Pregleda: 8
Poslednja izmena:
Brate ako ces da napravis to sto vidim na slici daj nekom profesionalcu da ti to uradi nemoj da se zezas sam nesto jer ako nesto pukne mozes ozbiljno da se unakazis :eek:
Za te bucice ako su samo sipka na koju stavljas tegove ok a ako su sa tegom 3kg to ti nista nece trebati
Bar 5-6kila da imas za pocetak po jednom rucnom tegu(ali sa tvojom kilazom i visinom ja mislim da i 8 za tebe moze ali ti ces to kroz vezbe najbolje videti mozda ti i 5 mnogo :eek: )
Sa jednorucnim tegovima mozes da radis brate ruke,ramena,grudi(ako imas klupu) ledja i cak i noge (tzv rimsko/grcko hodanje)
A imas na cuveni youtube treninge na tone ja cu da probam ako imam vremena da ti pustim neki cisto da vidis pravilne pokrete da se ne mucis i kilavis za dz + da se povredis + da ti se smeje neko :D

E a za taj dzak ja nisam za te stvari ali sam probao zamalo zgobove ne zeznu treba znati i to kako se udara ja licno nisam za te stvari i bilding ali ima ljudi koji su za ja to nikad nisam voleo
 
Poslednja izmena:
kaze mi jedan tu iz mog kraje nemas ti nista od ravne klupe a teze je napraviti sa nagibom... za dzak sam izgulio sve ruke, napravio kraste jer nisam kupio rukavice...jel razlika izmedju rukavica za box i dzak? ove moje bucice plastificirane od 3kg, kaze mi onaj sto mi je reko da nemogu raditi na benc klupi mi kaze radi sa tim bucicama 4 puta po deset sa jednom rukom i tako sa drugom, ja uradim 20 puta po 4 i sa jednom i drugom nemam nikakvu upalu...
 
kaze mi jedan tu iz mog kraje nemas ti nista od ravne klupe a teze je napraviti sa nagibom... za dzak sam izgulio sve ruke, napravio kraste jer nisam kupio rukavice...jel razlika izmedju rukavica za box i dzak? ove moje bucice plastificirane od 3kg, kaze mi onaj sto mi je reko da nemogu raditi na benc klupi mi kaze radi sa tim bucicama 4 puta po deset sa jednom rukom i tako sa drugom, ja uradim 20 puta po 4 i sa jednom i drugom nemam nikakvu upalu...

Brate nista ne valja
Batali da cepas ruke u dzak bez rukavica za te stvari :dash: pod hitno
Nisam razumeo pitanje "jel razlika izmedju rukavica za box i dzak"
3kila je mala kilaza tj smesno da radis bilo sta za grudi sa tim a taj sistem sto ti je taj rekao isto batali
Od ravne klupe ima koristi i za ledja a i za grudi ali dzaba ti ja pricam ako ti nemas te tri sipke i 30kila tega
Gledaj sta bi ti mogao sa bucicama da radis i sta treba da se radi


Ja sa jednorucnim tegom za grudi radim jednu od ovih dve vezbi
Isto tako se radi i na kosoj klupi ali ima mala zamena za kosu klupu npr uz veliku sipku za amatere moze da prodje
Samo dzaba se zamlacujes ako nemas uslova nekih minimum, klupa sipke tegovi i uradi sebi negde za zgibove sipku
 
mislio sam jel ima razlike izmedju rukavica za box i ako postoje rukavice za dzak...
koliko sam razumeo treba mi 30kg tegova, kriva sipka, ravna sipka, 2 male sipke na koje ide 5kg tegova (to je ustvari bucice), ravni benc mogu da priustim ako moze na njemu da se napreduje...
http://forum.krstarica.com/images/attach/jpg.gif evo ga moj cuveni stomak, moram li na neku djetu ili samo trcanje i trbusnjaci? koliko ti dugo treniras...?
 

Prilozi

  • ABCD0001.jpg
    ABCD0001.jpg
    29,8 KB · Pregleda: 23
Bokseri biju video sam samo sa zavojom onim njihovim a ima i neke druge rukavice za dzak slicne rukavicama za kik box ali ja brate nisam za to niti znam to pitaj nase boxsere na forumu
Kriva sipka ili EZ sipka ti nije neophodna za pocetak TREBA TI RAVNA SIPKA OD 8 DO 10 KG duzine 170cm DO 180cm
Male dve sipke od dva kila(svaka sipka po 2 kila) mozes na njih da stavis po 18kila po bucici i nece da puknu ne brini
Na bendz klupu moze sam da napredujes ako ima klupa drzace za sipku kao na slici gore inace trebace ti partner u suprotnom i smorno je i nema nista,vidi da bendz lici na pravi bendz :)
Znaci na male sipke ako imaju dva kila ide brate 20kg bez problema ne uzimaj neke sipkice od jedno kilo gledaj da nisu ispod 1,50kg

Za stomak posle 18h nista slatko da jedes ni slaninu brate tada se lepi i tracanje za to je stvarno zakon +trbusnjaci ali radi i rotiranje npr stavi iza glave drsku od metle rasiris noge u sirini ramena fiksiras donji deo uvuces stomak i levo-desno rotiras svaki dan par minuta pre treninga kao zagrevanje
 
Poslednja izmena:
mislio sam jel ima razlike izmedju rukavica za box i ako postoje rukavice za dzak...
koliko sam razumeo treba mi 30kg tegova, kriva sipka, ravna sipka, 2 male sipke na koje ide 5kg tegova (to je ustvari bucice), ravni benc mogu da priustim ako moze na njemu da se napreduje...
http://forum.krstarica.com/images/attach/jpg.gif evo ga moj cuveni stomak, moram li na neku djetu ili samo trcanje i trbusnjaci? koliko ti dugo treniras...?

I skini sliku ima pedofili na forumu :hahaha:
 
Druze, evo da ti ja kazem par reci iz svoga iskustva. Po meni ti je najbolje da radis i aerobni i anaerobni tening uporedo (sto se tice trbusnjaka). Nekada sam aktivno trenirao svaki dan i bas sam kombinovao te dve vrste i mogu ti reci da nikada bolje trbusnjake nisam imao. Znaci jedan dan lagano trcanje par km, najoptimalnije bi bilo oko pola sata, jel koliko je meni poznato organizam pocinje da topi masnocu negde izmedju 15-20 min. fizickog napora. Ako imas snage mozes taj dan obaviti i teretanu, tj. da odradis neku laksu misicnu grupu, pogotovo posto imas sprave kuci, ne bii ti to bio problem. I onda drugi dan odradis program koji ti je odredjen za taj dan, plus trbusnjake koje takodje mozes kombinovati. Ja sam kombinovao klasicne trbusnjake na kosoj klupi, i onu vrstu trbusnjaka, ne znam kako se tacno zove, legnes na klupu da ti noge sve do dupeta budu u vazduhu, i onda radis pokrete nogama gore-dole, ne znam da li si to nekada probao, ali to razvaljuje trbusnjake. Odradi 4 serije 2 ovih i 2 onih, i nista bolje nemas za trbusnjake. Sto se tice programa za tebe mislim da si jos mlad da se divljacis sa nekim tezinama bilo na benchu, ili nekoj drugoj spravi, zato sto si u razvoju i kosti ti jos nisu srasle. Moze se lako desiti da zaradis neku povredu, ili da se anatomski izdeformises. Nije da nisam gledao decu u tvojim godinama kako rade to, ali po meni mislim da je prerano. Bolje posveti paznju na definiciju (manje tezine , vise ponavljanja), a tezine ce doci same po sebi, kada bude vreme. I jos bi ti preporucio (opet po mom iskustvu) da radis dnevno samo jednu grupu misica dnevno. Znam da se mnogi ne slazu s tim jel se po pravilu rade 2 grupe dnevno, ali mogu ti reci da se sa takvom vrstom treninga organizam vise odmara i misici su rastereceniji i samim tim bolje napreduju. Svaki iole ozbiljniji body bilder ce ti reci da je najgore kada je misic u kontrakciji, tj, kada je u grcu od umora. Tu napretka nema... Ja sam takodje radio 2 grupe dnevno dugo, i jednom sam samo zakucao. nema vise napretka. Tada sam svojevoljno promenio program 1 dan- 1 misicna grupa, i uznapredovao jos sigurno za 30% a misici su mi uvek ili odmorni. Ima jos dosta toga, ali ovo mi je prvo palo na pamet, ako te nesto bude jos zanimalo slobodno pitaj, odgovoricu ti koliko znam i umem... Pozdrav!
 
Poslednja izmena:

Back
Top