Medenjaci

zlatna koka

Ističe se
Poruka
2.233
Vec cetvrtu godinu za redom za Bozic, tacnije badnji dan iznosimo na trg medenjake za prodaju i na poklon, pa evo nesto od toga
ovi su bili za prodaju


a 100-tinak ovakvih smo poklonili deci prolaznicima

Ima onih koji vec znaju da cemo doci, pa s nestrpljenjem ocekuju medenjakez:lol:

Na zalost ove godine zbog nekih problema, uspela sam da odvojim svega dva sata vremena za badnji dan i to je odprilike izgledalo ovako


Ovo su vozic i deda mraz s irvasima izbliza:

Bilo je jos i kucica, koje nisam slikala, sitnih medenjaka, kolaca i ukrasa....
 
MEDENJACI

1200 brašna
750g šećera
2 kašike kakao
2 kašičice sode bikarbone
2 kašičice začina za medenjake
100g mlevenih oraha
kora jednog limuna (ne mora)
6 jaja i 2 žumanca
250g meda
80g margarina

Sve dobro umesiti i ostaviti da odstoji na hladnom mestu, bar 24 sata. Rastanjiti, seci oblike i peci.
 
Neznam pod koju temu da stavim.Ovo poslednjih dana radim sa curicama,medene kucice od medenjaka.....

dsc01667.jpg




dsc01660.jpg
 
Hello Kity divne su. U Americi ih zovu Dzindzer bread i prodaju dotove iskrojene pa ih treba samo sastaviti i ukrasiti. Znam da sam se igrala sa bratancem Jedva cekao da mu dodje tetka.:D
 
Sutra cu obecavam,sve napisati...verovatno cemo i sutra peci.:)pa cu i slikati postupak
I ovde je bilo da se kupi ,mozda jos uvek ima,sve vec iskrojeno samo treba sastaviti...Videla sam kod zlatne koke u albumu i vozic i sanke od medenjaka,probacemo i to da pravimo.....
 
Ja imam kumu u svedskoj (prciznije kuma moje mame ali nije bitno) i ona to tamo kupuje za svoje unuke pa sa njima pravi, i uvek se cudi kako kod nas nema
 

Back
Top