Kubuntu 9.10 KDE

Stefan Nozinic

Aktivan član
Poruka
1.050
imam par pitanja
1 kako da podesim rezoluciju
2 kada pustom pesmu ili video nista se ne cuje a kad pa;om komp cuje se onaj zvuk
3 da li neko moze da mi da neki link gde mogu daskidam programe za linux
hvala unapred
 
imam par pitanja
1 kako da podesim rezoluciju
2 kada pustom pesmu ili video nista se ne cuje a kad pa;om komp cuje se onaj zvuk
3 da li neko moze da mi da neki link gde mogu daskidam programe za linux
hvala unapred

1. Vec su ti napisali
2. moras da instliras kodeke
3. Programi se skidaju sa zvanicnih sajtova ili se instaliraju preko software centra ili kako se to vec zove na kde. Evo jedan link:

http://wiki.linuxquestions.org/wiki/Linux_software_equivalent_to_Windows_software
 
package manager i tu nađi neki drugi koji ti više odgovara... synaptic, adept (ovaj koristim samo na kde) ima ih još koji mogu da se instaliraju ali ovi rade svoj posao sasvim korektno... ;)
u svakom slučaju ako znaš šta tražiš samo će ti se reći ne možeš da previdiš - ako ne možeš da se snađeš na engleskom a ti instaliraj na srpskom i nema problema... ;)
 
pa u computeru su particije pa CD pa Floppy ili kad ukljucim USB

zanimljivo...
jesi li probao da proveriš šta ti se sve nalazi na onoj ikonici u donjem desnom uglu sa slovom "K"?
Ili možda da baciš pogled na levu kolonu kad otvoriš neki folder?
ili možda kad pritisneš "desni taster na mišu" na neki folder ili dokument na radnoj površini?
Imaš mnogo mogućnosti da dođeš do onog što si navikao ...
Ili jesi li prostudirao šta ti se sve nalazi na desnoj strani panela od ikonica?
Naćićeš jednu koja ti signalizira kad ubaziš CD/DVD USB i slično..
MOžda bi bilo dobro da prebaciš taj sistem konačno na jezik koji razumeš, tako možda i ne budeš postavljao pitanja preko kojih se vidi da se nisi potrudio ni da proveriš šta sve imaš od opcija...
 
trezio sam svuda ali nema onog sto je u windowsu my computer
a gde je terminal

Screenshot-2.jpg



terminal

a win je tu negde, boje pogledaj.
 
a da ja se vratim na ubuntu jer ovaj mi je komplikovan za pocetak

lakse ces se snaci na gnome, za pocetak.
posle predji na kde ako ti se vise svidja.

licno meni gnome je laksi i lepsi za koriscenje.

de nađe ovu sličicu sa 3.2 KDE?
ako koristi nešto novije npr kde 4.3 ima da se pogubi... :D

to mi je na virtual, rzgledam malo.
nego mogao bi da pojasnis malo KDE novije i starije, ne koristim ga pa nemam pojma.
A cini se interesantnim.
 

Back
Top